Trawy

  Idealnie dobrane i pięknie zielone trawy obok domu? To możliwe! Niezależnie od tego, czy masz już swój kawałek trawnika czy dopiero przymierzasz się do jego założenia – w tej kategorii znajdziesz zarówno trawy do zadań specjalnych (regeneracyjne i sportowe), jak i trawy uniwersalne. Dzięki temu z łatwością dobierzesz rodzaj trawy do swojego trawnika, jego aktualnego stanu oraz domowych potrzeb. Sprawdź, czym się charakteryzują i wybierz właśnie tę, której potrzebujesz!

  Zobacz także:
  • Trawa regeneracyjna 0.9kg HIPPER
   Warto to mieć
   Trawa regeneracyjna 0.9kg HIPPER
   17,99 zł
   19,99 zł/kg
  • Trawa sportowa 0.9kg HIPPER
   Warto to mieć
   Trawa sportowa 0.9kg HIPPER
   19,99 zł
   22,21 zł/kg
  • Trawa uniwersalna 0.9kg HIPPER
   Warto to mieć
   Trawa uniwersalna 0.9kg HIPPER
   17,99 zł
   19,99 zł/kg
  • Trawa uniwersalna 4.5kg HIPPER
   Warto to mieć
   Trawa uniwersalna 4.5kg HIPPER
   59,99 zł
   13,32 zł/kg
  • Trawa uniwersalna Super Trawnik 2.7kg Planta
   Trawa uniwersalna Super Trawnik 2.7kg Planta
   78,99 zł
   29,23 zł/kg

  Trawa regeneracyjna do zadań specjalnych

  Jeśli chcesz sprawić, by trawy otaczające Twój dom wróciły do swojego oryginalnego, efektownego wyglądu i intensywnie zielonego koloru, wykorzystaj gotowe mieszanki, które Ci w tym pomogą. Trawa regeneracyjna jest doskonałą propozycją! Dzięki niej, Twój trawnik będzie wyglądać jak nowy, a sąsiedzi będą patrzeć na niego z zachwytem.  

  Wiemy, że nie zawsze łatwo utrzymać trawnik w idealnym stanie. Biegają po nim dzieci, zwierzęta, czasami parkuje na nim samochód, a pociechy jeżdżą rowerem. W efekcie tworzą się nieestetyczne plamy i nierówności, których łatwo się jednak pozbyć. Wystarczy wysiać trawę regeneracyjną, która w błyskawicznym tempie zakryje ubytki i stworzy gęstą darń. Do jej produkcji używa się nasion kostrzewy, życicy oraz wiechliny, co jest mieszanką gwarantującą szybkie i gęste rozprzestrzenianie się traw. Ta renowacyjna trawa powstała z gatunków, których naturalnym środowiskiem jest Polska. Dzięki temu na pewno sprawdzi się ona w naszym klimacie i dostosuje się do warunków pogodowych.

  Gdy pragniesz efektu bujnego trawnika, ciekawą opcją będzie trawa samozagęszczająca. To mieszanka cechująca się dużą gęstością, dzięki której zapełnisz wydeptany trawnik lub wyhodujesz go od nowa. Z jednego nasiona trawy wyrasta kępka większa niż standardowa, co prezentuje się estetycznie. Jeśli zastanawiasz się jaka trawa do ogrodu będzie praktyczna, to jest dobry wybór! Cały ogród zyska, kiedy zadbasz o wygląd otaczającego go trawnika!

  Trawa uniwersalna dobra na każde podłoże

  Wśród dostępnych traw jest wiele różnych rodzajów różniących się zawartością, efektem, tempem rośnięcia czy gęstością. Jaka trawa na trawnik będzie więc najlepsza? Idealną propozycją jest trawa uniwersalna, która przyjmie się na każdym podłożu, niezależnie od jego żyzności. W jej składzie znajdują się nasiona szybko rosnących roślin. Należą do nich np. rajgras angielski czy kostrzewa czerwona.

  Wybierając nasiona do stworzenia przyjemnego trawnika pod domem, trawnika miejskiego w parku czy użytkowego, zwróć uwagę na nasłonecznienie, preferowaną częstotliwość koszenia czy zastosowanie. Trawa uniwersalna doskonale sprawdzi się na zarówno nasłonecznionych, jak i zacienionych terenach. Pozwoli na chodzenie na boso, robienie pikników czy odpoczywanie na trawie pod chmurką. Mieszanka ta nie jest podatna na zniszczenia pod wpływem warunków atmosferycznych, co świadczy o jej długotrwałości. To praktyczne rozwiązanie, gdy nie masz dużo czasu na pielęgnację trawnika, a chcesz atrakcyjnego efektu. By sprawić, że trawa będzie prezentować się jeszcze efektowniej, dopasuj do niej odpowiedni nawóz.

  Trawa sportowa dla miłośników spędzania czasu na świeżym powietrzu

  Masz w domu fanów sportów albo dzieci, które uwielbiają bawić się na podwórku? A może planujesz zrobić boisko do gry w piłkę? Idealna trawa do siania w tym przypadku to mieszanka trawy sportowej. Można na niej intensywnie biegać i skakać, a trawa dzięki swojej długotrwałości nadal będzie gęsta. To idealny wybór dla miłośników piłki nożnej, tenisa czy innych gier. Sprawdzi się również jako trawa na szkolne boisko. Ta mieszanka wymaga jednak profesjonalnej opieki i częstego koszenia, by cały czas wyglądać efektownie i świetnie spełniać swoją rolę. Dodatkowym atutem jest mała widoczność chwastów na trawniku oraz ich łatwe usuwanie.

  W naszym sklepie znajdziesz najlepsze rozwiązania do stworzenia efektownego trawnika przydomowego! Sprawdź szeroki wybór traw dostępny na HIPPER.pl!

  Wartozobaczyć
  Ostatniooglądane