Nawozy do trawy

  Zapewnij trawnikowi wokół domu i w ogrodzie najlepsze możliwe warunki do zdrowego wzrostu – pomocne będą w tym przypadku sprawdzone nawozy do trawy, które znajdziesz w naszym sklepie. Twoje marzenia o zdrowym, intensywnie zielonym trawniku są na wyciągnięcie ręki! Zadbaj o właściwością pielęgnację trawy i jej regularne nawożenie, by przez cały sezon cieszyć się zielonym dywanem w ogrodzie i wokół domu. Poznaj naszą ofertę i znajdź produkty, które Ci to ułatwią!

  • Nawóz do trawników 0,9 kg HIPPER
   HIPPERtanio
   Warto to mieć
   Nawóz do trawników 0,9 kg HIPPER
   12,99 zł
   14,43 zł/kg
  • Turbo trawnik nawóz szybko działający 5kg COMPO
   Turbo trawnik nawóz szybko działający 5kg COMPO
   64,99 zł
   13,00 zł/kg
  • Nawóz do trawnika zachwaszczonego 1kg Biopon
   Nawóz do trawnika zachwaszczonego 1kg Biopon
   15,49 zł
   15,49 zł/kg
  • Nawóz do trawników 5kg Planta
   Nawóz do trawników 5kg Planta
   47,99 zł
   9,60 zł/kg
  • Nawóz jesienny na trawniki 1.1 kg Planta
   Nawóz jesienny na trawniki 1.1 kg Planta
   15,99 zł
   14,53 zł/kg
  • Nawóz Humus Active do trawników jesienno-zimowy 1,2l Ekodarpol
   Nawóz Humus Active do trawników jesienno-zimowy 1,2l Ekodarpol
   21,49 zł
   17,90 zł/litr
  • Nawóz mineralny do trawników MECH STOP 1KG PLANTA
   Nawóz mineralny do trawników MECH STOP 1KG PLANTA
   16,99 zł
   16,99 zł/kg

  Jak nawóz do trawy wybrać?

  Aby cieszyć się pięknym trawnikiem konieczne jest nie tylko regularne koszenie trawy, ale także jej odpowiednia pielęgnacja. Specjalne nawozy do trawników pomogą Ci utrzymać zieleń w dobrej kondycji. Zawarte w nich składniki pokarmowe dbają o odpowiednie odżywienie trawy, co przekłada się bezpośrednio na wzrost intensywności zieleni i jej bujny rozkwit. Nawozy do trawy poprawiają także proces krzewienia trawnika, dzięki czemu może lepiej się ukorzenić, a więc i czerpać więcej pokarmów bezpośrednio z podłoża i zdrowo rosnąć. Produkty tego typu poprawiają także stan i strukturę gleby, m.in. zwiększając jej chłonność wodną, co zabezpiecza ją przed nadmiernym wysychaniem.

  Zanim zaczniesz szukać odpowiedzi na pytanie, jaki nawóz do trawy wybrać, najpierw sprawdź kondycję swojego trawnika. Niektóre nawozy do trawy pomogą Ci pozbyć się chwastów, a inne nierówności w wysianiu lub zakryć nieestetyczne plamy i puste miejsca. Dlatego wiele zależy od aktualnego stanu trawnika i jego potrzeb. Nawóz do trawnika zachwaszczonego to dobry wybór, gdy trawa jest w stosunkowo dobrej kondycji, ale jej głównym problem jest występowanie chwastów. Ten nawóz pozwoli Ci się ich pozbyć i sprawi, że trawnik stanie się pięknym, jednolitym i soczyście zielonym dywanem. W pielęgnacji trawnika, który nie zachwyca swoim wyglądem, pomoże Ci z kolei nawet zwykły nawóz uniwersalny. Dzięki niemu skutecznie poprawisz jego kondycję i wygląd trawy wokół domu.

  Wszystkie nawozy do trawników bogate są w potrzebne trawie składniki pokarmowe, minerały oraz związki, które poprawiają skuteczność i wykorzystanie zawartych składników mineralnych. Do najważniejszych należą składników należą azot, fosfor, potas i magnez. Szczególnie ważna jest wysoka zawartość azotu. Nawożenie trawnika dobrym nawozem to działanie, które przyniesie korzyści w postaci nie tylko właściwego odżywienia trawnika, ale także poprawę jego wyglądu. Zdrowy i soczyście zielony trawnik to w końcu marzenie każdego posiada ogrodu i działki!

  Nawozy do każdego rodzaju traw

  Jeśli trawnik w Twoim ogrodzie jest w ogólnie dobrej kondycji, a Ty po prostu szukasz sposobu na jego wzmocnienie – wybierz uniwersalny nawóz do trawników. Zawiera on wszystkie kluczowe składniki, które pozytywnie wpłyną na ukorzenienie, wzrost i kolor trawy. Do wyboru masz produkty sprawdzonych i zaufanych producentów, takich jak Biopon czy Planta. W naszym sklepie znajdziesz też wysokiej jakości nawóz do trawy HIPPER. – naszej marki z serii produktów do pielęgnacji ogrodów i działek.

  Uniwersalne nawozy do trawników świetnie sprawdzają się do każdego rodzaju traw, zapewniając im odpowiednie pożywienie, związki wzmacniające glebę i ułatwiające pozyskiwanie z niej niezbędnych składników pokarmowych.

  A kiedy nawozić trawnik? Przyjęło się, że nawożenie trawy wykonujemy 3 razy w roku. Nawozy do trawy na wiosnę stosujemy w niedługim czasie po pierwszym koszeniu. Najlepiej zrobić to na przełomie marca i kwietnia. Drugie nawożenie powinno odbyć się w czerwcu, z kolei ostatnie na przełomie sierpnia i września. Nawozy do trawy jesienne zawierają składniki, które przedłużają czas wegetacji traw oraz zwiększają ich odporność na różnego rodzaju choroby. Pomagają też przetrwać jesień i zimę, by w kolejnym sezonie pielęgnacja trawnika była łatwiejsza.

  Nawóz do trawnika – płynny i granulowany

  Nawozy ogrodnicze występują w różnych formach. Najczęściej spotykane na rynku środki do nawożenia występują w postaci płynnej i granulowanej. Nie inaczej jest w przypadku takich produktów jak nawozy do trawników. To jaki nawóz wybrać?

  Najlepszy nawóz do trawy, gdy zależy nam na szybkości działania i znacznie szybszym uzyskaniu oczekiwanego efektu, to nawóz w płynie. Płynne nawozy do trawników działają dwutorowo – jednocześnie na liście trawy i glebę. Granulowany nawóz z kolei łatwo się rozprowadza. Dzięki temu możemy zrobić to równomiernie na całej powierzchni trawy i upewnić się, że pokryliśmy cały obszar.

  Poznaj naszą ofertę, w której znajdziesz oba rodzaje nawozów i wybierz odpowiedni nawóz do swojego trawnika, by już w tym sezonie cieszyć się soczystą zielenią wokół domu i w całym ogrodzie!

  Wartozobaczyć
  Ostatniooglądane