Gipsy i gładzie

  Gipsy i gładzie szpachlowe – żadna ściana im nie straszna! Świetnie poradzą sobie z każdym rodzajem powierzchni budowlanej. Są to preparaty uniwersalne, które doskonale wygładzą powierzchnię przed malowaniem farbami do ścian i sufitów. Większość nowoczesnych aranżacji wnętrz, w których stosujemy zarówno tradycyjne farby, jak i te z efektem dekoracyjnym, wymaga idealnie gładkiego i równego podłoża. Z pomocą przyjdą Ci gipsy i gładzie – sprawdź, jakie produkty z tej kategorii proponujemy. W naszej ofercie znajdziesz między innymi produkty Tytan oraz Śmig. Z ich pomocą szybko i sprawnie przygotujesz ścianę do malowania.

  • Masa Szpachlowa Śmig Do Łączeń GK C-50 5kg
   Masa Szpachlowa Śmig Do Łączeń GK C-50 5kg
   31,99 zł
   6,40 zł/kg
  • Masa Szpachlowa Finish Akrylowa Tytan 15kg
   Masa Szpachlowa Finish Akrylowa Tytan 15kg
   57,99 zł
   3,83 zł/kg
  • Masa Szpachlowa Finish Akrylowa Tytan 1.5kg
   Masa Szpachlowa Finish Akrylowa Tytan 1.5kg
   12,49 zł
   8,32 zł/kg
  • Masa Szpachlowa Finish Akrylowa Tytan 3kg
   Masa Szpachlowa Finish Akrylowa Tytan 3kg
   22,99 zł
   7,66 zł/kg
  • Masa Szpachlowa Finish Akrylowa Tytan 5kg
   Masa Szpachlowa Finish Akrylowa Tytan 5kg
   29,49 zł
   5,90 zł/kg
  • Masa Szpachlowa Finish Akrylowa Tytan 7kg
   Masa Szpachlowa Finish Akrylowa Tytan 7kg
   35,49 zł
   5,04 zł/kg
  • Masa Szpachlowa Finish Akrylowa Tytan 24kg
   Masa Szpachlowa Finish Akrylowa Tytan 24kg
   88,99 zł
   3,70 zł/kg
  • Masa Szpachlowa Śmig Do Łączeń GK C-50 10 kg
   Masa Szpachlowa Śmig Do Łączeń GK C-50 10 kg
   63,99 zł
   6,40 zł/kg

  Gipsy, gładzie – co wybrać

  Gips i gładź to nie to samo – wbrew powszechnej opinii. Są to produkty o innych właściwościach i różnym zastosowaniu. Wybór pomiędzy tymi dwoma rodzajami mas budowlanych zależy od stanu podłoża i od tego, jak duże odchylenia lub ubytki ma powierzchnia, którą przygotowujesz do malowania.

  Gips szpachlowy przyda się w uzupełnianiu ubytków, poprawie nierówności oraz przy wymierzaniu odpowiednich płaszczyzn czy kątów ścian i sufitów. Jeśli korzystasz z gipsu szpachlowego, jednorazowo możesz użyć grubej warstwy (nawet do 10 milimetrów), co pozwoli Ci szybciej wyprowadzić równe ściany. Przełoży się to również na skrócenie czasu prac malarskich i ich koszt. Gips bardzo dobrze trzyma się podłoża i jest twardszy od gładzi gipsowej. Z tego powodu znajduje zastosowanie jako spoiwo podczas prac naprawczych lub do łącznik płyt kartonowo-gipsowych. Często używany jest również w celu ukrycia instalacji elektrycznych.

  Gładź gipsowa to ostatnia, najcieńsza (zazwyczaj około 2-3 milimetry) warstwa wykończeniowa, która decyduje o finalnej gładkości i wyglądzie powierzchni przygotowanej do malowania. Z jej pomocą wygładzisz więc niewielkie nierówności ściany, dzięki drobnemu uziarnieniu tej masy budowlanej.

  Nakładanie gipsu i gładzi – z jakich akcesoriów malarskich skorzystać

  Do nakładania zarówno gipsów, jak i gładzi, przyda się stalowa, nierdzewna paca. Gładź  szpachlową możesz nałożyć również mechanicznie – za pomocą natrysku. Po wykończeniu ściany gładzią, wystarczy ją wyszlifować za pomocą drobnoziarnistego papieru ściernego. Wszystkie akcesoria niezbędne do prac wykończeniowych znajdziesz w naszym sklepie – kliknij tutaj, aby znaleźć to, czego potrzebujesz.

  Wartozobaczyć
  Ostatniooglądane