Kuwety malarskie i wiadra

  Kuweta i wiadro malarskie to podstawowe narzędzia niezbędne podczas każdego remontu związanego z malowaniem ścian, sufitów i innych elementów w domu. Wiadro malarskie świetnie sprawdzi się do przenoszenia, przechowywania lub mieszania farb, kleju i innych emalii. Kuweta malarska ułatwia równomierne nabieranie i rozprowadzanie farby, odsączając nadmiar cieczy z wałka. Aby uczynić to jeszcze prostszym, możesz dodatkowo zaopatrzyć się w kratkę malarską, dzięki której nałożysz odpowiednią ilość emulsji na malowaną powierzchnię, co przełoży się na jej mniejsze zużycie i oszczędność. W naszej ofercie znajdziesz kuwety o różnych rozmiarach – duże, małe, średnie – aby łatwiej było Ci dobrać odpowiednią do Twoich potrzeb i innych narzędzi, które już posiadasz. 

  Zobacz także:
  • Wiadro HIPPER 11l
   Warto to mieć
   Wiadro HIPPER 11l
   9,49 zł
  • Pokrywa do wiadra HIPPER
   Warto to mieć
   Pokrywa do wiadra HIPPER
   1,99 zł
  • Kratka malarska 30x22 cm Hardy
   Kratka malarska 30x22 cm Hardy
   11,49 zł
  • Kratka malarska 32x27 cm Hardy
   Kratka malarska 32x27 cm Hardy
   11,49 zł
  • Kuweta nr 5 37x34 cm Hardy
   Kuweta nr 5 37x34 cm Hardy
   19,49 zł
  • Kuweta nr 1 30x16 cm Hardy
   Kuweta nr 1 30x16 cm Hardy
   9,99 zł
  • Kuweta nr 1 35x26 cm Hardy
   Kuweta nr 1 35x26 cm Hardy
   15,49 zł
  • Wiadro malarskie 12l
   Wiadro malarskie 12l
   18,99 zł

  Jak używać kuwety malarskiej 

  Najpierw dokładnie wymieszaj farbę lub inny preparat, który będziesz aplikować. Następnie przelej emulsję do kuwety – najlepiej takiej ze specjalną powierzchnią do redukowania ilości nabranego preparatu lub z kratką malarską. Staraj się nabierać na wałek zbliżone ilości produktu oraz rozkładać go równomiernie na malowanej powierzchni. Dzięki temu osiągniesz dokładne krycie i unikniesz przykrych niespodzianek w postaci nierówności na ścianie lub nawet pękania powłoki po nałożeniu zbyt grubej warstwy. 

  Aby kuweta posłużyła Ci na dłużej, zaopatrz się we wkłady do kuwet malarskich. Dzięki temu, po nałożeniu jednego rodzaju emulsji, szybko wymienisz wkład na inny. Nie musisz więc za każdym razem myć kuwety po użyciu. Wystarczy, że zrobisz to po zakończeniu prac. 

  Cena kuwety malarskiej nie jest zbyt wygórowana, a biorąc pod uwagę niewątpliwe zalety tego rozwiązania – warto zaopatrzyć się w odpowiednią, co z pewnością przełoży się na efektywność wykonywanych prac malarskich oraz oszczędność 

  Wartozobaczyć
  Ostatniooglądane