Strona główna HIPPER porady Wnętrza w kolorach roku 2022 – jak niedużym kosztem stworzyć modną przestrzeń

  Hipperporada

  Wnętrza w kolorach roku 2022 – jak niedużym kosztem stworzyć modną przestrzeń

  Do wyboru – do koloru! Przekonaj się, jak niewielkim kosztem stworzyć modne i nowoczesne wnętrze. Rok 2022 to wyjątkowy czas. Z jednej strony to czas oczekiwań i nadziei, a z drugiej akceptacji zmiany naszego trybu pracy i życia. Potwierdzają to kolory wybrane jako najmodniejsze na rok 2022 przez instytucje, które wyznaczają trendy kolorystyczne, oraz producentów farb do malowania ścian. W tym artykule poznasz barwy na rok 2022 i dowiesz się, jak je stosować we wnętrzach. Jeśli ciekawi Cię, jakie kolory były modne w ubiegłym roku, zajrzyj do naszego artykułu na ten temat.

   

  Kolor roku 2022 – Very Peri to propozycja od Pantone

  W tym roku Pantone stawia na nieoczywiste rozwiązania. Proponowany przez instytut kolor Very Peri (PANTONE 17-3938) to odważny, mocno nasycony odcień niebieskiego, wymieszanego z pełnym energii fioletem i delikatnym, niezauważalnym wręcz, dodatkiem czerwieni. To właśnie Very Peri w całej swojej odsłonie! Elektryzujący i energetyzujący. Pobudzający do działania i zachęcający do optymistycznego spojrzenia w przyszłość.

  Inspiracją do wybrania właśnie tego koloru jako najmodniejszego w 2022 roku była pandemia i przeniesie życia do wirtualnej rzeczywistości. Praca w domu, spotkania online z najbliższymi – to coś, co zostanie z nami na dłużej. Nauczyliśmy się, jak radzić sobie w wirtualnym świecie i możemy to świetnie wykorzystać w przyszłości. Very Peri to odzwierciedlenie kolorów znanych nam ze świata cyfrowego i przeniesie ich do świata fizycznego – to swojego rodzaju manifestacja połączenia tych dwóch światów, które od teraz nierozerwalnie współistnieją obok siebie.

  Jak stosować we wnętrzach

  Ten intrygujący kolor odnajdzie się w nowoczesnych wnętrzach zarówno na ścianach, jak i pod postacią dodatków. Fioletowe, niebieskie i niektóre szare farby do ścian i sufitów przypominają kolor roku 2022 Pantone, a bogata oferta producentów farb ułatwi Ci wybór tej, która najlepiej odnajdzie się w Twoich wnętrzach. Możesz nimi malować całe pomieszczenia, wybrane ściany lub ich fragmenty.

  Zobacz, które kolory nawiązują do Very Peri i które z nich proponujemy do wnętrz 2022 roku.

   

  Dulux wskazuje błękit jako kolor 2022 roku

  Jak co roku, na podstawie obserwacji społecznych trendów, Dulux opracowuje prognozę kolorów przyszłości. Kolejny rok pandemii, kontynuacja zdalnej pracy i nauki, dom jako miejsce różnego rodzaju aktywności – to powoduje, że wszyscy potrzebujemy wytchnienia.

  To wytchnienie ma nam przynieść błękit, dlatego warto rozważyć wprowadzenie go do swoich wnętrz. Kojarzony z bezkresnym niebem i powiewem świeżego powietrza. Delikatny błękit otwiera każdą przestrzeń, daje poczucie wolności i niekończących się możliwości. Takie neutralne, zwiewne kolory wprowadzają do wnętrz świeżość, lekkość i orzeźwienie. Ten pogodny kolor będzie pozytywnie wpływał na Twój nastrój każdego dnia!

  Błękitne farby do wnętrz w sklepie HIPPER.pl

  Zobacz nasze propozycje farb do wnętrz inspirowane kolorem roku 2022 Dulux – kliknij tutaj.

  Jak wprowadzić błękit do wnętrz

  Błękitne ściany w salonie, sypialni i pokoju dziecka to rozwiązanie, które znamy od dawna. Teraz jednak kolor ten nabiera nowego znaczenia i warto zastanowić się nad odświeżeniem – jeśli już je posiadasz –  błękitnych ścian w domu lub zmianą wiodącego koloru we wnętrzach właśnie na błękit. Dzięki temu pomieszczenia będą bardziej otwarte i gotowe na pełnienie różnych funkcji (miejsca do pracy, nauki, zabawy i odpoczynku). Nie będą też przytłaczać oraz pozytywnie wpłyną na kreatywność. Błękit sprawdzi się nie tylko w pomieszczeniach mieszkalnych, ale także biurowych. To świetny pomysł na odświeżenie biura przed powrotem do pracy lub stworzenie własnego kącika biurowego w domu.

  Jak łączyć błękit z innymi kolorami? Jego harmonijna neutralność sprawia, że świetnie czuje się w towarzystwie innych barw. Dzięki temu zyskasz nieskończone możliwości aranżacyjne i wnętrze, które łatwo poddaje się dalszym zmianom. W zestawieniu z pogodnymi i orzeźwiającymi kolorami tworzy otwartą przestrzeń gotową do pełnienia różnych funkcji. Łącząc błękit z kontrastującymi barwami wyróżnisz wybrane strefy w pomieszczeniu, na przykład oddzielając kącik biurowy w salonie lub strefę nauki w pokoju dziecka. Aby przy pomocy błękitu zapewnić sobie miejsce relaksu, połącz go z kolorami inspirowanymi naturą. To sprawi, że wnętrze będzie nawiązywało do kolorów ziemi – tak bliskich i znanych nam z natury. Te kolory to brązy, beże i delikatne zielenie i miętowe szarości. W miejskiej przestrzeni wymalowane w ten sposób pomieszczenia dają wytchnienie, a w wiejskiej – przedłużenie tego, co nas otacza. Wnętrza w kolorach natury pomagają odzyskać równowagę i harmonię.

   

   

  Dekoral także wybiera kolor roku 2022 i stawia na oliwkową zieleń

  Barwy ziemi to rozwiązanie do wnętrz, o którym słyszymy już od jakiegoś czasu. W ubiegłym roku kolory nawiązujące do natury były wskazywane jako najmodniejsze i przynoszące ukojenie w trudnych chwilach. Nic dziwnego, bo faktycznie dają wytchnienie w typowo miejskich przestrzeniach i skutecznie relaksują. A to dlatego, że nawiązują do bliskich nam z natury kolorów, w otoczeniu których czujemy się komfortowo i bezpiecznie.

  Dekoral proponuje kolor Drzewo oliwne z palety Moc Koloru jako odpowiedź na aktualne trendy wnętrzarskie i potrzeby współczesnego człowieka. Wciąż potrzebujemy kontaktu z przyrodą i kolorów, które wnoszą świeżość i harmonię do naszych wnętrz. Dzięki niemu możesz czerpać energię natury prosto ze ścian swojego domu!

  Drzewo oliwne w salonie

   

  Jak wprowadzić modną zieleń do wnętrz

  Szara, oliwkowa zieleń to rozwiązanie kreujące wnętrza eleganckie, a jednocześnie delikatne i przytulne. Jako neutralny kolor znakomicie odnajdzie się w wielu wnętrzach. Może być stosowany zarówno jako wypełnienie całego pomieszczenia, a także na wybranej ścianie lub jej fragmencie. Dzięki swojej uniwersalności odnajdzie się w niemal każdej aranżacji w salonie, sypialni, domowym biurze czy pokoju dziecka.

  Szczególnie dobrze czuje się w otoczeniu naturalnych dodatków oraz innych kolorów nawiązujących do barw ziemi (beże, brązy). Dzięki takiemu połączeniu uzyskasz modne wnętrza o pozytywnym i uspokajającym charakterze. Aby osiągnąć taki efekt, wypróbuj połączenie oliwkowej zieleni z innymi kolorami z palety lateksowych farb z kolekcji Moc Koloru: Kwiat wiśni, Puszysty flausz czy Malowniczy beż. Jeśli Twoje wnętrza są przestrzenne, możesz pokusić się o połączenie Drzewa oliwnego z bardziej wyrazistymi kolorami, np. Kawową pralinką z tej samej serii. Dzięki delikatności i ulotności zieleni zamkniętej w Drzewie oliwnym, masz wiele możliwości na zaplanowanie przestrzeni dookoła.

  Inne oliwkowe farby do ścian w sklepie HIPPER.pl

  Zobacz inne propozycje oliwkowej zieleni inspirowane kolorem roku 2022 Dekoral – kliknij tutaj i zainspiruj się do zmian!

  A Ciebie który kolor zainspiruje do zmian we wnętrzach w 2022 roku?

  Kolory roku 2022 to zarówno barwy nawiązujące do nowej, wirtualnej rzeczywiści, jak i do znanych nam kolorów ziemi i natury. Wybór kolorów przez Pantone oraz producentów farb do ścian wyraźnie pokazuje, że te dwa światy istnieją obok siebie, a my jesteśmy częścią zarówno jednego, jak i drugiego. Otaczanie się kolorami z obu tych światów pozwoli nam nie tylko łatwiej zaadaptować się do nowej rzeczywistości, ale także znaleźć równowagę, harmonię i poczucie bezpieczeństwa.

  Po więcej inspiracji zapraszamy do kategorii Farby do ścian i sufitów. Poszukiwania ułatwią Ci filtry kolorów po lewej stronie ekranu.

  < Cofnij