Strona główna HIPPER porady Modne kolory ścian w 2021 roku. Sprawdź i daj się zainspirować

  Hipperporada

  Modne kolory ścian w 2021 roku. Sprawdź i daj się zainspirować

  Planujesz odświeżenie swoich wnętrz i zastanawiasz się, jaki kolor ścian jest modny w 2021 roku? W tym artykule poznasz kolory tego roku — wybrane przez instytut Panteone oraz markę Dulux, czyli instytucje, które wiedzą o kolorach wszystko. Ostatni czas — spędzony głównie w zaciszu domowym — to czas szczególny. To czas refleksji i wprowadzania zmian w codziennym życiu. Dom, oprócz bezpiecznej przystani, stał się miejscem pracy, nauki i wypoczynku. Z tego powodu uważniej przyglądamy się swojemu najbliższemu otoczeniu i zastanawiamy się, co możemy w nim zmienić, aby pogodzić te wszystkie potrzeby zamknięte w czterech ścianach. Z odpowiedzią przychodzą producenci farb do ścian i sufitów. Sprawdź, jakie kolory ścian w 2021 wniosą do Twoich wnętrz zmiany, których oczekujesz.

   

  Kolory, które wpływają na samopoczucie — kolory roku 2021 według Pantone

  Instytut kolorów Pantone rokrocznie wybiera kolor przewodni. W 2021 roku wybrano aż dwa kolory, które harmonijnie ze sobą współpracują: odcienie stonowanej szarości (Ultimate Grey) oraz optymistycznego żółtego (Illuminating Yellow). Kolory te przywodzą na myśl słoneczny dzień na kamienistej plaży. Kamienista szarość odpowiada za siłę, odporność i poczucie stabilizacji. Ultimate Grey to kolor, który pozwala zachować spokój w trudnych chwilach. Illuminating Yellow to optymizm, nadzieja, powiew świeżości i nadchodzących zmian. Jeśli zachowamy spokój i nadzieję na lepsze jutro, wszystko będzie w porządku. Chodzi również o wspólnotę, poczucie przynależności i świadomość, że w tych trudnych chwilach potrzebujemy siebie nawzajem, by zgodnie i w pełnej harmonii istnieć obok siebie — dokładnie tak, jak te dwa kolory.

  kolory roku 2021 panteone

  Jak stosować we wnętrzach

  Dzęki temu połączeniu pomalujesz swoje wnętrza na dwa modne, harmonijnie współpracujące ze sobą kolory — w mniej lub bardziej wyrazistych odcieniach. Jeśli decydujesz się na jeden kolor na ścianie, ale chcesz wprowadzić drugi akcent kolorystyczny (na przykład w postaci dodatków) — to również świetne rozwiązanie dla Ciebie. Propozycja instytutu Pantone umożliwia zastosowanie tego zestawienia kolorystycznego w wielu pomieszczeniach w domu. Świetnie sprawdzą się między innymi jako kolory sypialni 2021, ale także jako uzupełnienie nowoczesnego salonu.

  Dulux – kolor roku 2021

  Dulux jako producent farb jest jednocześnie ekspertem prognozowania trendów w kolorach, które niezmiennie zachwycają odbiorców. Według prognoz, w tym roku jest to Moc Ziemi — kolorystyka nawiązująca do stonowanych, ciepłych barw ziemi. Ziemisty brąz, który przybliża nas do natury i jest odpowiedzą na aktualne potrzeby – stabilizacji, harmonii i spokoju. Ściany pomalowane na ten kolor stanowią przytulną przystań w świecie, który przeszedł w ostatnim czasie wiele zmian.

  Producent farb proponuje inną gamę kolorystyczną niż wybór Instytutu Panteone, jednak nadal są to kolory natury, które umożliwiają nam powrót na jej łono.

  Moc natury zamknięta w czterech ścianach

  Przy pomocy ciepłego, naturalnego koloru ziemi stworzysz wiele aranżacji odwołujących się do natury. Z jakimi kolorami łączy się kolor roku 2021 Dulux? Ze względu na swoją neutralność, delikatny, ziemisty brąz doskonale współgra z wieloma kolorami. Połącz brązy i beże z innymi odcieniami ziemi, morza lub nieba — na przykład błękitami i zieleniami — by kreować wnętrza, w których dominują naturalne elementy.

  Docenisz odczuwalny powiew świeżości i lekkości w pomieszczeniach wymalowanych w ten sposób. Stonowany brąz doskonale łączą się też z innymi, ciepłymi kolorami – pastelowymi lub bardziej wyrazistymi odcieniami różu czy czerwieni. Te nieszablonowe rozwiązania pozwolą nadać Twoim wnętrzom wyjątkowego charakteru, jednocześnie tworząc przytulną i bezpieczną przestrzeń.

  Powrót do natury

  Jakie kolory są więc teraz modne? Kolory ścian w 2021 roku to przede wszystkim barwy natury. To w naturze właśnie odnajdujemy spokój i równowagę, tak potrzebne w czterech ścianach, które na dłuższy czas stały się biurem, przedszkolem, szkołą i placem zabaw. Kolory wnętrz 2021 roku mają nam przypominać, że mimo spędzania większości czasu w domu, nie powinniśmy tracić kontaktu z naturą. Dzięki zastosowaniu bliskich, znanych nam z natury kolorów, poczujemy się lepiej: odnajdziemy spokój, czas na odpoczynek i lepiej skoncentrujemy się na codziennych obowiązkach. 

  Odcienie szlachetnej szarości, napawające optymizmem odcienie żółtego, stonowane, ciepłe brązy i zielenie to kolory, które idealnie uzupełnią Twoje wnętrza w tym roku. Stworzysz w ten sposób przytulną przestrzeń, która pozwoli Ci odpocząć, zebrać siły i uwierzyć w lepsze jutro. Z odpowiedzą na te potrzeby przychodzi między innymi seria Śnieżka Barwy Natury. To znana już odbiorcom seria lateksowych farb do wnętrz o matowym wykończeniu, która – szczególnie teraz – idealnie sprawdzi się we wnętrzach 2021 roku. 

  Ściany w kolorach natury pomogą Ci odzyskać równowagę i harmonię  

  Zarówno Instytut Panteone, jak i Dulux, wskazują kolory, które nawiązują do barw znanych nam z natury – stonowane szarości, brązy i radosne odcienie żółtego. Wybór koloru ścian należy do Ciebie – otaczająca nas natura bogata jest w różne kolory i ich odcienie.

  Możesz więc zdecydować się na proponowane rozwiązania lub wybrać takie, które w inny sposób nawiązują do barw ziemi. Warto przy tym pamiętać, co stoi za wyborem koloru roku 2021 przez wskazane instytucje – dążenie do odzyskania równowagi, harmonijne współistnienie z innymi oraz spokój i ukojenie.

  Dzięki kolorom nawiązującym do barw natury stworzysz przytulną przestrzeń dla siebie i swoich bliskich, która zapewni Wam harmonię i poczucie bezpieczeństwa. 

  kolory natury w salonie
  < Cofnij