Strona główna HIPPER porady Robot koszący – czy warto go kupić i jak sprawdzi się na Twoim trawniku?

  Hipperporada

  Robot koszący – czy warto go kupić i jak sprawdzi się na Twoim trawniku?

  Koszenie trawy to zajęcie, które wymaga czasu i wysiłku. Im większy trawnik, tym większe wyzwanie – bez odpowiedniej kosiarki ani rusz! A gdyby tak… zapomnieć o uciążliwym koszeniu trawnika, a mimo wszystko cieszyć się idealnie gładkim zielonym dywanem w ogrodzie? Przedstawiamy roboty koszące Orbex, które odmienią oblicze Twojego ogrodu i ułatwią Ci pielęgnację zieleni wokół domu.

  Robot koszący – czy warto go kupić?

  Zamknij oczy i wyobraź sobie, że leżysz na leżaku lub siedzisz wygodnie w cieniu w zaciszu domowego ogródka. Brakuje Ci takich chwil w ogrodzie? Robot koszący sprawi, że będzie ich więcej! Bo kiedy Ty odpoczywasz, po trawniku jeździ robot koszący trawę i wykonuje za Ciebie ogrodowe obowiązki. Dzięki temu zyskujesz nie tylko więcej czasu na wypoczynek, ale także na inne zajęcia w ogrodzie – prawdopodobnie przyjemniejsze niż koszenie trawy i pielęgnacja trawnika. Wyobraź sobie te wiosenne i letnie soboty wolne od uciążliwego koszenia! Brzmi nieźle, prawda?

  Na rynku dostępnych jest wiele modeli urządzeń, które mają ułatwiać nam prace w ogrodzie. A więc jaki robot koszący wybrać?  Musi być przede wszystkim dostosowany do Twoich potrzeb, wielkości trawnika oraz ukształtowania terenu. Nowoczesny robot koszący trawę powinien być także bogaty w opcje, które ułatwiają korzystanie z urządzenia i przedłużają jego żywotność na kolejne sezony. Poznaj właściwości robotów koszących Orbex i wybierz model, który sprosta wszystkim Twoim oczekiwaniom!

  robot koszący trawnik w trakcie pracy

  Robot koszący Orbex – kosiarka automatyczna, którą chcesz mieć w swoim ogrodzie 

  Robot koszący trawnik brzmi jak marzenie. Są jednak cechy tego typu urządzeń, na które warto zwrócić uwagę przed zakupem. Poznaj funkcje, które ułatwią Ci pracę z robotem i sprawią, że ostateczny efekt przejdzie Twoje najśmielsze oczekiwania! 

  Robot koszący – tylko do małych trawników?

  Przyjęło się, że robot koszący do małych trawników sprawdzi się najlepiej. Jednak producenci tego typu kosiarek automatycznych wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klientów i proponują modele w różnych wariantach obszarowych. Dzięki temu możesz dobrać model, który idealnie sprawdzi się w Twoim ogrodzie.

  Orbex proponuje robot koszący trawę w 3 wariantach: 

  • model S400G do 400 m2
  • model S700G do 700 m2
  • model S900G do 900 m2. 

  Dzięki dostosowaniu modelu do obszaru, który wymaga regularnego koszenia, maksymalnie wykorzystasz jego możliwości i nie przepłacisz – cena jest dostosowana adekwatnie do możliwości danego modelu. Właściciele dużych i małych trawników mogą już zacierać ręce!

  System cięcia dla wymagających

  Robot do koszenia trawy Orbex wyposażony jest w trzyostrzowy system tnący, który zapewnia nie tylko najwyższą jakość cięcia, ale także oszczędza energię urządzenia. Silnik odpowiedzialny za cięcie obraca się rotacyjnie do przodu i tyłu, co aż dwukrotnie wydłuża czas pracy na tych samych ostrzach.

  Czujniki, które ułatwiają koszenie

  Orbex zastosowywał w swoich robotach zaawansowane czujniki, które wpływają na różne obszary pracy urządzenia. Dzięki temu każdy robot koszący trawnik Orbex:

  • może pracować na nierównym terenie – ostrza same się unoszą, gdy czujniki wykryją nierówności
  • skutecznie omija przeszkody
  • przerywa pracę, gdy wykrywa podniesienie, przechylenie lub przewrócenie urządzenia
  • posiada czujnik pogodowy, dzięki czemu w razie opadów robot przerywa koszenie i wraca do stacji ładującej
  • automatycznie wraca do stacji, gdy bateria jest bliska wyczerpania.

  Wygodny cyfrowy wyświetlacz

  Korzystaj z wygodnego cyfrowego wyświetlacza i pokrętła, by szybko i łatwo zmieniać wysokość koszenia i tryb pracy urządzenia. Na wyświetlaczu znajdziesz też informacje o stanie baterii, połączenia Wi-Fi i Bluetooth oraz informacje o ewentualnych przeszkodach w działaniu urządzenia. Dzięki czytelnej instrukcji dołączonej do urządzenia szybko zdiagnozujesz, co się stało i dowiesz się, jak temu zaradzić.

  Aplikacja mobilna do lepszej kontroli

  Lubisz kontrolować urządzenia w domu przy pomocy aplikacji? Dobrze się składa, bo omawiamy robot koszący trawnik Orbex posiada swoją dedykowaną aplikację mobilną. Przy jej użyciu nie tylko włączysz i wyłączysz urządzenie, ale także zaplanujesz tryb jego pracy. Połączenie kosiarki z aplikacją pozwoli Ci także zaprogramować koszenie zgodnie z unikalnymi instrukcjami producenta. Dzięki aplikacji masz także stały dostęp do najaktualniejszej wersji oprogramowania, co pozwala na utrzymanie najwyższej jakości pracy każdego dnia.

  robot koszący omijający przeszkody w trakcie pracy

  Łatwe czyszczenie

  Czyszczenie sprzętu koszącego nigdy nie było takie łatwe! Wystarczy wąż ogrodowy i mycie bezpośrednio przy jego użyciu – pod warunkiem, że ciśnienie wody jest niższe niż 0,5 MPa. Dzięki temu bez trudu utrzymasz robota w czystości i gotowości do pracy.

  robot koszący trawę Orbex

  Robot koszący czy kosiarka – co wybrać?

  Robot koszący czy kosiarka – to pytanie zadawane przez właścicieli ogrodów, odkąd na rynku pojawił się po raz pierwszy robot koszący. Taki robot to znakomita alternatywa dla urządzeń typu kosiarki, podkaszarki, kosy czy inne narzędzia ogrodowe, które do koszenia wymagają naszego zaangażowania i w niektórych przypadkach – niemałej siły. Robot do koszenia trawy świetnie poradzi sobie sam – wystarczy go odpowiednio ustawić, by wykonał za nas całą pracę. To kusząca propozycja dla osób, które nie przepadają za pracami ogrodowymi – a szczególnie za koszeniem trawy. Dzięki temu Ty możesz odpoczywać, kiedy robot koszący wykonuje całą robotę za Ciebie!

  Kosiarki i inne większe sprzęty do koszenia potrzebują też więcej miejsca w garażu czy domku narzędziowym do ich prawidłowego przechowywania, a w przypadku wydajniejszych modeli spalinowych – także paliwa do pracy. Robot koszący wymaga jedynie naładowania w specjalnej stacji, by przez dłuższy czas pracować swobodnie na Twoim trawniku. Jego niewielki rozmiar i opływowy kształt sprawiają, że jest niezwykle łatwy w przechowywaniu i codziennym użytkowaniu. Dzięki temu dbanie o trawnik jest łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej!

  Przed podjęciem decyzji o tym, czy lepszym wyborem dla Ciebie będzie robot koszący czy kosiarka, weź pod uwagę zaoszczędzone miejsce, czas i spektakularny efekt uzyskany bez najmniejszego wysiłku. Warto docenić też łatwą obsługę oraz dodatkowe funkcje, które wpływają na czas i komfort pracy oraz zachwycający efekt, który będzie cieszył oko domowników i Twoich gości.

  Taki robot do koszenia trawy jest więc ciekawą i wartą rozważenia alternatywą dla klasycznych kosiarek i innych sprzętów koszących. To jak – robot koszący czy kosiarka? My już znamy odpowiedź! Zobacz kosiarki automatyczne zaproponowane przez Orbex i ciesz się wygodą, na którą zasługujesz.

  < Cofnij