Kosiarki

  Zadbaj o zieleń wokół domu i postaw na sprawdzone kosiarki i podkaszarki zaufanych marek NAC, GRAPHITE i VERTO, które ułatwiają koszenie, przycinanie i podkaszanie przydomowej zieleni. Dzięki temu Twój ogród będzie nie tylko cieszył oko nienagannym wyglądem, ale także sprzyjał dalszemu rozwojowi roślinności. Poznaj ofertę elektrycznych i spalinowych narzędzi do prac w ogrodzie, dzięki którym w łatwy i szybki sposób zadbasz o trawnik w ogrodzie lub na działce.

  Zobacz także:
  • Kosiarka spalinowa bez napędu NAC 51CM LP50-173-HS-NG
   Kosiarka spalinowa bez napędu NAC 51CM LP50-173-HS-NG
   1319,00 zł
  • Kosiarka elektryczna KC1600A Lider
   Kosiarka elektryczna KC1600A Lider
   589,00 zł
  • Kosiarka elektryczna YK1900 Lider
   Kosiarka elektryczna YK1900 Lider
   599,00 zł
  • Kosiarka spalinowa SH41P123L Faworyt
   Kosiarka spalinowa SH41P123L Faworyt
   849,00 zł
  • Kosiarka spalinowa WA41P127R Faworyt
   Kosiarka spalinowa WA41P127R Faworyt
   899,00 zł
  • Kosiarka spalinowa WA41N127R z napędem Faworyt
   Kosiarka spalinowa WA41N127R z napędem Faworyt
   999,00 zł
  • Kosiarka elektryczna YK1700 Lider
   Kosiarka elektryczna YK1700 Lider
   529,00 zł
  • Robot koszący do trawy S400G Orbex
   Robot koszący do trawy S400G Orbex
   2599,00 zł
  • Robot koszący do trawy S700G Orbex
   Robot koszący do trawy S700G Orbex
   2999,00 zł
  • Robot koszący do trawy S900G Orbex
   Robot koszący do trawy S900G Orbex
   3469,00 zł
  • Kosiarka elektryczna 1000W NAC LE10-32-PB-J
   Kosiarka elektryczna 1000W NAC LE10-32-PB-J
   319,00 zł

  Kosiarka spalinowa czy elektryczna? A może kosiarka z napędem lub bez? Którą z nich wybrać?

  Kiedy stajesz przed wyborem sprzętu do pielęgnacji trawnika, naturalnie nasuwającym się pytaniem jest: jaką kosiarkę wybrać? Wybór kosiarki do trawników zależy od wielu czynników, takich jak rozmiar trawnika, ukształtowanie terenu, dostęp lub jego brak do źródła zasilania oraz osobiste preferencje dotyczące wygody użytkowania wybranego sprzętu. Na przykład kosiarka z napędem to dodatkowe ułatwienie, które nie wymaga od nas używania dużej siły, a jedynie sprawnego prowadzenia sprzętu podczas koszenia trawy.

  Poznaj dostępne u nas rodzaje kosiarek i wybierz najlepsze rozwiązanie dla siebie!

  Kosiarki elektryczne najlepiej sprawdzają się w mniejszych ogrodach. Są stosunkowo lekkie i mobilne, co znacznie przyspiesza pracę i ułatwia koszenie w trudno dostępnych miejscach. Dzięki swojej mobilności są bardziej zwrotne, a ich prowadzenie jest łatwe i przyjemne. Mały trawnik, zielona przestrzeń wokół domu czy niewielki ogródek to miejsca, do których bez trudu dotrzemy kosiarką elektryczną. Mimo że wymaga podłączenia do prądu, w najbliższym otoczeniu domu z pewnością nie będzie z tym żadnego kłopotu.

  Kosiarki spalinowe są większe, cięższe, ale też bardziej wydajne niż ich elektryczne odpowiedniki. Mocny silnik spalinowy pozwala na pracę na większych i zróżnicowanych terenach, bez trudu radząc sobie z dużym obszarem koszenia. Silnik spalinowy znacząco wpływa rozmiar, moc oraz masę kosiarki, dlatego ten sprzęt do zadań specjalnych często wybierany jest do użytku profesjonalnego.

  Jeśli z powodu braku dostępu do energii elektrycznej na działce lub w ogrodzie decydujesz się na zakup sprzętu z silnikiem spalinowym, zwróć uwagę na ważny aspekt jakim jest napęd. Kosiarki spalinowe bez napędu ze względu na swoją wagę i brak dodatkowego wspomagania są trudniejsze w prowadzeniu, a ich użycie wymaga niemałej siły. W tej sytuacji zdecydowanie lepiej postawić na kosiarki spalinowe z napędem i cieszyć się swobodą pracy i łatwiejszym koszeniem. Kosiarki z napędem to zawsze dobry wybór, gdy do skoszenia masz duży teren lub za każdym razem wymaga to od Ciebie użycia ponadprzeciętnej siły.

  Na jakie parametry kosiarki zwrócić uwagę?

  Kosiarki i podkaszarki, podobne jak inne sprzęty elektroniczne i spalinowe, posiadają parametry, na które przed zakupem warto zwrócić szczególną uwagę. Dzięki temu wybierzemy sprzęt, który będzie spełniał nasze wszystkie oczekiwania.

  W przypadku kosiarek należą do nich przede wszystkim:

  • model kosiarki (elektryczny, spalinowy)
  • moc silnika
  • prędkość obrotowa
  • szerokość koszenia
  • głośność pracy
  • sposób zbioru i wyrzutu skoszonej trawy
  • pojemność kosza na trawę
  • funkcja regulacji wysokości koszenia
  • napęd
  • waga.

  Wiesz już, czym różni się model elektryczny od spalinowego i co warto wybrać zależnie od Twoich potrzeb. A co z resztą parametrów? Te, które wpływają na wydajność i szybkość oraz zadowolenie z osiągniętego efektu to przede wszystkim moc silnika, prędkość obrotowa ostrzy oraz szerokość koszenia. Do tego grona można zaliczyć także pojemność kosza na trawę – im większy zbiornik, tym mniej przerw w pracy. Takie cechy jak głośność oraz waga urządzenia wpływają na ogólny komfort pracy, dlatego nie warto  ich pomijać. Głośne kosiarki mogą wymagać zabezpieczenia uszu w postaci zatyczek czy nauszników. Z kolei dłuższa praca z ciężkim modelem bez napędu może być dla Ciebie zbyt męcząca, zwłaszcza na dużym terenie.

  Jeśli zależy Ci na efektywnym wykorzystaniu skoszonej trawy, zwróć uwagę na sposób zbioru i wyrzutu skoszonych elementów. Oprócz klasycznego zbioru do kosza, możesz wybrać kosiarkę z funkcją mulczowania (mielenia).  Mulczowanie w połączeniu z wyrzutem zmielonej trawy bezpośrednio na ziemię to najlepszy sposób na zapewnienie sobie naturalnego nawozu, który pozytywnie wpłynie na naturalny wzrost zieleni na trawniku.

  Trudno dostępne miejsca? Postaw na podkaszarkę!

  Kosiarki i podkaszarki to niezastąpione sprzęty, które pozwalają nam na pielęgnację trawnika i kształtowanie terenu wokół domu. Są jednak takie miejsca, do których ciężko dotrzeć klasyczną kosiarką. Do osiągnięcia efektu pięknie przystrzyżonego trawnika potrzebna może okazać się podkaszarka. Szczególnie docenisz ją w takich miejscach jak narożniki, krawędzie wzdłuż ściany domu oraz wszystkie miejsca pod drzewami i ławkami ogrodowymi. Lekka i poręczna podkaszarka to sprzęt, który będzie świetnym uzupełnieniem kosiarki.

  Podkaszarka zamiast kosiarki? Zdecyduj, co jest lepsze dla Ciebie

  Jeśli masz niewielki teren wokół domu i nie chcesz kupować kosiarki, dobrym wyborem będzie podkaszarka. Dzięki swojej konstrukcji i lekkości, łatwiej ją przechowywać i wykonywać niezbędne prace wokół domu. To sprzęty poręczne i niezawodne w przycinaniu każdego rodzaju zieleni – w tym również w trudno dostępnych miejscach. Podkaszarki akumulatorowe to gwarancja pełnej mobilności – wystarczy pamiętać o naładowaniu akumulatora i cieszyć się swobodą pracy w każdym miejscu niezależnie od  dostępu do prądu. Do wyboru masz takie podkaszarki elektryczne, jednak te wymagają już stałego dostępu do energii elektrycznej i ograniczają nas zasięgiem kabla.

  Zobacz dostępne u nas kosiarki i podkaszarki i przekonaj się, że mamy najlepsze narzędzia ogrodowe, które pomogą Ci w pielęgnacji Twojego trawnika!

  Wartozobaczyć
  Ostatniooglądane