Strona główna HIPPER porady Pielęgnacja trawnika – zobacz, jakie sprzęty Ci w tym pomogą

  Hipperporada

  Pielęgnacja trawnika – zobacz, jakie sprzęty Ci w tym pomogą

  Zapach świeżo skoszonej trawy to niewątpliwie jedna z pierwszych oznak nadejścia upragnionej wiosny. W końcu pielęgnacja trawnika to nieodłączony element wiosennych prac w ogrodzie. Z tego artykułu dowiesz się, na co zwrócić uwagę podczas wyboru kosiarki do ogrodu.

  Pierwsze koszenie trawy za Tobą, a poddany zabiegom pielęgnacyjnym trawnik zaczyna w końcu bujnie odrastać? Wspaniale! Wiosenne opady deszczu przeplatane coraz cieplejszymi promieniami słońca mają zbawienny wpływ na zieleń wokół nas – dostarczają wszystko, co niezbędne do jej obfitego wzrostu. Odpowiednie przygotowanie trawy wczesną wiosną gwarantuje piękny, efektowny trawnik przez cały sezon. Aby osiągnąć ten efekt, nie możemy zapominać o regularnym koszeniu przydomowej zieleni. Dzięki temu utrzymamy ją w najlepszej kondycji, stwarzając najkorzystniejsze warunki do dalszego, zdrowego wzrostu.

  Chcemy, aby nasz kawałek zielonej przestrzeni pięknie się prezentował, a przy okazji był przyjaznym miejscem do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Nie ma nic lepszego niż wylegiwanie się z książką na trawie lub beztroskie piski dzieci, biegających boso po tym naturalnym, zielonym dywanie. Jak więc skutecznie zadbać o trawnik, by zyskać nową ulubioną przestrzeń do spędzania wolnego czasu podczas coraz dłuższych wiosennych, a zaraz letnich, dni? Przekonaj się, że pielęgnacja przydomowej zieleni to nic trudnego! Wystarczy zaopatrzyć się w najlepszy sprzęt do koszenia: kosiarkę i podkaszarkę, by przez cały rok trawnik napawał dumą i cieszył oko.

  Zielona kosiarka kosząca trawę
  dzieci biegające po świeżo skoszonej trawie

  Pielęgnacja trawnika – koszenie trawy 

  Wiosna w pełni. Cudowne majowe słońce uświadamia, jak bardzo trawnik za oknem potrzebuje koszenia, a Twój stary sprzęt akurat odmówił posłuszeństwa? To najlepszy moment na wybranie nowej kosiarki! To decyzja to na co najmniej kilka następnych lat, dlatego warto wiedzieć, na co zwrócić uwagę podczas zakupu. W sklepie online kosiarki i podkaszarki do trawy znajdziesz w dedykowanej podkategorii, a na karcie każdego produktu zapoznasz się ze szczegółowym opisem oraz parametrami technicznymi tych sprzętów. Odwiedź kategorię Kosiarki i podkaszarki lub czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej!

   

   

  Na co zwrócić uwagę podczas zakupu kosiarki do trawy

  • rodzaj kosiarki (elektryczna, spalinowa)
  • moc silnika
  • prędkość obrotowa
  • szerokość koszenia
  • głośność pracy
  • sposób zbioru i wyrzutu skoszonej trawy
  • pojemność kosza na trawę
  • funkcja regulacji wysokości koszenia
  • napęd
  • waga

  Jak wybrać najlepszą kosiarkę do ogrodu

  Najlepsza kosiarka do Twojego ogrodu? Zobacz, jakie aspekty wziąć pod uwagę podczas wyboru kosiarki:

  • jak duży jest Twój ogród, jak wygląda jego ukształtowanie oraz zagospodarowanie
  • czy występują trudności z dostępem do niektórych miejsc
  • jak często planujesz kosić trawę
  • czy masz łatwy dostęp do zasilania
  • parametry techniczne kosiarki.

  Im większa moc silnika, tym większa wydajność pracy, szybkość i zadowolenie z efektu. Znaczenie ma tu także prędkość obrotowa ostrzy oraz szerokość koszenia, które bezpośrednio wpływają na czas pracy w ogrodzie. Warto zwrócić również uwagę, czy decydujemy się na kosiarkę z napędem czy nie. Kosiarki z napędem to dodatkowe ułatwienie, które nie wymaga od nas używania dużej siły podczas koszenia, a jedynie sprawnego prowadzenia sprzętu. Dlaczego ważne jest, by kosiarka bez napędu – jeśli na taką się decydujemy – była łatwa w prowadzeniu, by koszenie trawy było przyjemnością, a nie przykrym obowiązkiem.

  Zwróć też uwagę na sposób wyrzutu i zbioru trawy podczas koszenia. Oprócz klasycznego zbierania skoszonej trawy do kosza, masz do wyboru drugą opcję – mielenie i jej ponowne, natychmiastowe wykorzystanie. Mowa o kosiarkach z funkcją mulczowania (mielenia) skoszonej trawy. To coraz chętniej wybierane rozwiązanie, które ułatwia pielęgnację trawnika. Dzięki drobnemu mieleniu trawy i wyrzucanej jej z powrotem na ziemię, zaczyna ona pełnić funkcję naturalnego nawozu, który pozytywnie wpływa na dalszy wzrost zieleni.

  Takie cechy jak głośność pracy, pojemność kosza na trawę czy waga kosiarki wpływają na ogólny komfort pracy z urządzeniem i dlatego je również warto wziąć je pod uwagę. Nie są one kluczowe, jednak czy nie przyjemniej pielęgnuje się trawnik stosunkowo lekką i cichą kosiarką, której kosza nie trzeba często opróżniać? Jasne, że tak. Dla lubiących decydować o wszystkim, świetną opcją jest również funkcja regulacji wysokości koszenia, dzięki której osiągniesz wymarzony efekt wizualny.

  Kosiarka elektryczna czy kosiarka spalinowa?

  Poznaj podstawowe różnice między kosiarką elektryczną, a spalinową.

  Kosiarka elektryczna

  Najlepsza do mniejszych przestrzeni – nie tylko ze względu na zasilanie przez kabel, ale także moc samego urządzenia, ponieważ kosiarki elektryczne wykazują się mniejszą mocą niż ich spalinowe odpowiedniki. Charakteryzuje je lekkość i mobilność, co znacznie przyspiesza pracę i ułatwia dostęp do tych trudniej dostępnych miejsc. Dzięki temu kosiarkę prowadzi się łatwo i wygodnie, a jej wyciąganie i chowanie nie jest uciążliwe.

  Do wyboru masz kosiarki o różnej szerokości koszenia (30/32/37/40 cm), dzięki czemu lepiej dobierzesz odpowiednią do rozmiarów i ukształtowania terenu w Twoim ogrodzie. Kosiarki elektryczne dostępne w HIPPER.pl wyróżniają się stosunkowo cichą pracą, dzięki czemu koszenie trawy nie będzie uprzykrzać życia ani domownikom, ani sąsiadom. Tak naprawdę jedynym ograniczeniem kosiarek elektrycznych jest przewód, który może zawężać powierzchnię pracy, oraz konieczność ciągłego podłączenia do źródła prądu.

  Mężczyzna koszący trawę kosiarką elektryczną

  Kosiarka elektryczna to znakomite rozwiązanie do regularnej pielęgnacji trawnika w Twoim ogrodzie i sprawdzi się w większości mniejszych lub średnich przydomowych ogródków.

  Kosiarka spalinowa

  Kosiarka spalinowa to zdecydowanie sprzęt do zadań specjalnych. Wynika to przede wszystkim z tego, że posiada mocny silnik spalinowy, który poradzi sobie ze znacznie większym obszarem koszenia w porównaniu do jej elektrycznego odpowiednika. Znakomicie radzi sobie też na nieregularnym terenie. Ten rodzaj silnika wpływa na rozmiar, moc oraz masę kosiarki, a także na szerokość i prędkość obrotową ostrzy. Kosiarka pracuje szybciej i wydajniej, z tego powodu dostosowano też rozmiar kosza na trawę i zwiększono jego pojemność.

  Kosiarki spalinowe dostępne w HIPPER.pl wyposażone są w funkcje, które nie tylko skutecznie koszą, ale także ułatwiają pielęgnację trawników, ponieważ umożliwiają pracę w różnych trybach (wyrzut tylny, wyrzut boczny, wyrzut do kosza oraz mielenie – mulczowanie). Kosiarka z funkcją mielenia to doskonały sposób na ponowne wykorzystanie zmielonej trawy, która od razu podczas koszenia rozrzucana jest równomiernie na powierzchnię trawnika, gdzie dzięki drobnemu zmieleniu, pełni funkcję nawozu.

  Kosiarki dostępne online w HIPPER.pl

  Dostępne w naszym sklepie internetowym kosiarki NAC to sprawdzone i chętnie wybierane sprzęty do koszenia trawy. Do wyboru masz zarówno kosiarki elektryczne w zakresie mocy od 1000 do 1800 W, jak i kosiarki spalinowe o różnej pojemności silnika, dzięki czemu łatwo dopasować sprzęt do swoich potrzeb, możliwości i powierzchni koszenia.

   

  Jak zadbać o trudno dostępne miejsca? Postaw na podkaszarkę!

  Podkaszarka to niezawodny sprzęt do przycinania trawnika – sprawdzi się we wszystkich miejscach, do których nie dotrze klasyczna kosiarka. Dzięki temu zadbasz o wszystkie narożniki, krawędzie wzdłuż ściany domu oraz miejsca pod drzewami i ławkami ogrodowymi.

  Podkaszarki to z założenia narzędzia lekkie, poręczne i często umożliwiające pracę jedną ręką. Wpływa to na wygodę i ergonomię użytkowania oraz przyspiesza pracę. Podkaszarka do sprzęt, który doskonale uzupełnia prace związane z pielęgnacją trawnika i wpływa na ostateczny efekt końcowy.

  mężczyzna koszący trawę podkaszarką

  Na co zwrócić uwagę podczas zakupu podkaszarki

  Podobnie jak w przypadku kosiarki, warto zwrócić uwagę przede wszystkim na techniczne parametry wybranego sprzętu, takie jak:

  • sposób zasilania
  • moc
  • szybkość obrotów
  • szerokość koszenia
  • możliwość regulacji do wzrostu
  • możliwość regulacji głowicy
  • liczba noży.

  Podkaszarki dostępne online w HIPPER.pl

  Podkaszarki w sklepie internetowym HIPPER.pl to sprzęty znanych i sprawdzonych marek. Znajdziesz je w dedykowanej podkategorii – odwiedź ją, by poznać naszą ofertę.

  Kosiarka czy podkaszarka?

  Z powodu różnych funkcji, które pełnią te urządzenia, okazuje się, że najlepiej zdecydować się na zakup zarówno kosiarki, jak i podkaszarki. Kosiarka pomoże Ci uporać się z większą powierzchnią trawnika, sprawnie strzygąc trawę nawet na dużym terenie. Podkaszarka z kolei to sprzęt, dzięki któremu osiągniesz wymarzony efekt na zakończenie prac w ogrodzie. Kosiarka i podkaszarka to idealne połączenie i rozwiązanie do Twojego ogrodu, które pozwoli Ci zachować porządek, estetykę i efektowny wygląd trawnika tak, by długo cieszył oko i napawał dumą. Zapoznaj się z naszą ofertą i wybierz najlepszy sprzęt do Twojego ogrodu!

  < Cofnij