Ziemie do roślin balkonowych

  Wykorzystaj ziemie do roślin balkonowych i stwórz na balkonie dżunglę z prawdziwego zdarzenia! To znakomity pomysł na aranżację balkonu, szczególnie gdy marzy Ci się Twoja własna strefa relaksu. W otoczeniu kojącej zieleni roślin i kwiatów spędzisz przyjemne wiosenne i letnie popołudnia i wieczory. Ziemie do roślin balkonowych bogate są we wszystkie potrzebne składniki, które ułatwiają wzrost i pielęgnację balkonowej zieleni.

  • Ziemia do kwiatów i roślin balkonowych 20L Sobex
   Ziemia do kwiatów i roślin balkonowych 20L Sobex
   9,99 zł
   0,50 zł/litr
  • Ziemia do kwiatów i roślin balkonowych 50L Sobex
   Ziemia do kwiatów i roślin balkonowych 50L Sobex
   19,99 zł
   0,40 zł/litr
  • Podłoże do roślin rabatowo - balkonowych 50L Sobex
   Podłoże do roślin rabatowo - balkonowych 50L Sobex
   24,99 zł

  Ziemia do roślin balkonowych, która zapewni im bujny wzrost

  Rośliny na balkonie często narażone są na działanie niesprzyjających warunków. Zanieczyszczone powietrze, trudne warunki atmosferyczne (wichury, ulewy czy spadki temperatur), nadmierna lub niedostateczna eskpozycja na światło słoneczne... Na miejskim balkonie może być trudniej zapewnić roślinom i kwiatom idealne warunku do zdrowego i bujnego wzrostu. Tutaj standardowa ziemia do kwiatów może nie wystarczyć! Na szczęście istnieją skuteczne sposoby na wsparcie balkonowej roślinności w tych niełatwych warunkach.

  Stosując nawozy i ziemie do roślin balkonowych, dostarczysz im niezbędne składniki odżywcze i mineralne, które będą wspierały ich zdrowy wzrost i prawidłowe ukorzenienie. Dobrze dobrana ziemia do roślin balkonowych przyczynia się także do wzrostu odporności rośli na choroby i różnego rodzaju szkodniki.

  Rośliny balkonowe przeznaczone do hodowania w pojemnikach i donicach posiadają konkretne wymagania do zdrowego wzrostu. Dlatego dobra ziemia do roślin balkonowych składa się najczęściej ze starannie dobranej mieszanki – torfu wysokiego i niskiego, sortowanego piasku oraz wieloskładnikowego nawozu przeznaczonego właśnie do typu roślin i warunków na balkonie.

  Te uważnie dobrane składniki pełnią określone role. Przede wszystkim utrzymują w podłożu odpowiednią wilgoć oraz prawidłowy poziom pH. Ziemia do roślin balkonowych i jej właściwości drenażowe zapewniają też właściwą wentylację korzeni, co sprzyja prawidłowemu ukorzenieniu roślin na balkonach czy tarasach. Co ważne, nie tylko nawozy do roślin balkonowych, ale także sama ziemia bogata w składniki mineralne skutecznie dostarcza ich odpowiednie ilości tak, by zapewnić roślinom najkorzystniejsze warunki do prawidłowego wzrostu.

  W przypadku niektórych kwiatów czy roślin balkonowych wystarczy zwykła ziemia uniwersalna, ale znaczna część balkonowej zieleni może mieć większe wymagania. W katalogu naszych produktów znajdziesz najlepsze ziemie do roślin balkonowych, z którymi pielęgnacja kwiatów i roślin na balkonie będzie łatwiejsza. Sprawdź, która ziemia do roślin balkonowych będzie najlepsza do Twoich kwiatów i stwórz uroczy kącik lub swoją prywatną dżunglę na balkonie lub tarasie!

  Wartozobaczyć
  Ostatniooglądane