Ziemie uniwersalne

  Zadbaj o rośliny w domu i ogrodzie i wybierz dla nich sprawdzone ziemie uniwersalne! Dzięki możliwości zastosowania ich do różnego typu roślin, kwiatów i warzyw zapewnisz im najlepsze podłoże i warunki do zdrowego rozwoju. Poznaj ziemie znanych i cenionych producentów: Kronen, TORF, Biovita i Planta, które są gwarancją skutecznego wzrostu roślinności w domu i ogrodzie.

  • Ziemia Uniwersalna do upraw ekologicznych 5L Kronen
   Ziemia Uniwersalna do upraw ekologicznych 5L Kronen
   5,99 zł
  • Ziemia uniwersalna do upraw ekologicznych 45L Kronen
   Ziemia uniwersalna do upraw ekologicznych 45L Kronen
   17,99 zł
  • Ziemia do wysiewu 20L Kronen
   Ziemia do wysiewu 20L Kronen
   17,99 zł
  • Ziemia ogrodowa uniwersalna 20L Sobex
   Ziemia ogrodowa uniwersalna 20L Sobex
   9,99 zł
   0,50 zł/litr
  • Ziemia uniwersalna do warzyw, kwiatów z nawozem HIPPER. 50L
   HIPPERtanio
   Warto to mieć
   Ziemia uniwersalna do warzyw, kwiatów z nawozem HIPPER. 50L
   14,99 zł
   0,30 zł/litr
  • Ziemia uniwersalna do kwiatów i warzyw 20L Torf
   Ziemia uniwersalna do kwiatów i warzyw 20L Torf
   9,99 zł
   0,50 zł/litr
  • Ziemia uniwersalna do kwiatów i warzyw 5L Torf
   Ziemia uniwersalna do kwiatów i warzyw 5L Torf
   5,99 zł
   1,20 zł/litr
  • Ziemia uniwersalna do kwiatów i warzyw 10L Torf
   Ziemia uniwersalna do kwiatów i warzyw 10L Torf
   7,99 zł
   0,80 zł/litr

  Ziemia uniwersalna do kwiatów i warzyw

  Decydując się na pracę z roślinami – sadzenie ich w doniczkach w domu, na tarasie lub bezpośrednio w ogrodzie, pierwszym krokiem jest wybór odpowiedniego podłoża. Ziemie uniwersalne to świetny wybór dla najpopularniejszych rodzajów roślin domowych i ogrodowych. Tego typu podłoże uniwersalne posiada właściwą gęstość, starannie dobrany skład oraz odpowiednie pH dla roślin różnego typu. Te właściwości sprawiają, że może być ono stosowane zarówno do hodowli kwiatów, jak i warzyw. Posiadają niezbędne mikro- i makroelementy, które wspierają zdrowy rozrost roślinności, a także są gwarancją efektownego kwitnięcia oraz bujnych plonów.

  Wybierając ziemie uniwersalne do warzyw, stworzysz w ogrodzie wymarzony warzywniak i nareszcie ograniczysz kupowanie warzyw w sklepach. W ten sposób zadbasz nie tylko o zdrowie swoje i swoich bliskich, ale także o domowy budżet. Wyhodowanie własnych warzyw to koszt nieporównywalnie mniejszy do codziennego kupowania ich w marketach spożywczych. Ta zdrowa alternatywa przyczyni się nie tylko do poprawy samopoczucia, ale także zdrowia wszystkich domowników.

  Jeśli szukasz szybkiego sposobu na stworzenie wymarzonego ogrodu lub dekorację balkonu czy tarasu a także wnętrza domu kwiatami – ziemie uniwersalne do kwiatów są dla Ciebie najlepszą opcją. Jeśli wybrane przez Ciebie kwiaty nie mają specjalnych wymagań, ziemia do kwiatów uniwersalna dzięki specjalnie dobranym składnikom zapewni im zdrowy wzrost niezależnie od ich rodzaju. Tego typu podłoże uniwersalne przyczyni się do obfitego kwitnienia i wypełni ogród kaskadą kolorów w stosunkowo niedługim czasie.

  Podłoże uniwersalne do roślin

  Dostępne na rynku ziemie uniwersalne różnią się między sobą zawartością oraz użytymi dodatkami. Wybierając ziemie i podłoża do swoich roślin zwróć uwagę na ich skład oraz makro- i mikroelementy, które zawierają.

  Jeśli zależy Ci na szybkim wzroście roślin, ziemia uniwersalna z nawozem jest tym, czego szukasz. Dodatek w postaci nawozu ze starannie dobranymi makroelementami odżywia rośliny i zapewnia im prawidłowy rozwój. Wieloskładnikowy nawóz przyczyni się więc do szybszego i przede wszystkim zdrowego wzrostu zieleni w domu i ogrodzie.

  Jeśli żyjesz w duchu eko, wybierając ziemie uniwersalne do ogrodu i hodowli roślin w domu czy na balkonie, zwróć uwagę na specjalne podłoże uniwersalne do upraw ekologicznych. Tego typu gleba zawiera starannie dobrane składniki, w tym organiczny nawóz oraz włókna i inne elementy pochodzenia naturalnego. To umożliwi Ci wyhodowanie warzyw i kwiatów bez grama chemii. Postaw na rozwiązania w stylu eko i zapewnij domownikom dostęp do wyhodowanych samodzielnie zdrowych i smacznych warzyw.

  Jakie pH ma ziemia uniwersalna?

  Standardowo ziemie uniwersalne mają odczyn lekko kwaśny do obojętnego, który w zależności od producenta waha się między 5,5 a 6,8 pH. Większość roślin preferuje właśnie takie warunki do wzrostu, w tym właśnie warzywa i kwiaty. Ziemie uniwersalne do warzyw nie mogą być zbyt kwaśne (tzn. poniżej 5,0 pH), ponieważ większość warzyw źle reaguje na nadmierną kwasowość. Wynikiem stosowania takiej gleby do hodowli warzyw mogą być słabsze plony i utrudniony wzrost oraz dalszy rozwój.

  Ziemie uniwersalne, jak sama nazwa wskazuje, posiadają takie pH, by umożliwić hodowlę wielu gatunków kwiatów i warzyw przy użyciu tej samej gleby. Dzięki temu czasami wystarczy, że zaopatrzymy się w jeden rodzaj ziemi, by z sukcesem hodować roślinność w każdym miejscu. Takie podłoże uniwersalne to więc dobry start dla każdego ogrodnika na rozpoczęcie sezonu sadzenia, przesadzania i hodowania warzyw i kwiatów w domu, ogrodzie czy na balkonie i tarasie.

  Wartozobaczyć
  Ostatniooglądane