Nawozy do roślin ogrodowych

  Jeśli szukasz sposobu na pielęgnację roślin w ogrodzie, postaw na nawozy do roślin ogrodowych i ciesz się ich zdrowym wzrostem przez cały sezon! Dobrze dobrany nawóz sprawi, że Twój ogród zakwitnie bogactwem kolorów i stanie się Twoim nowym ulubionym miejscem do spędzania czasu w ciepłe dni. Poznaj naszą ofertę i wybierz nawozy do roślin ogrodowych, których potrzebujesz!

  • Nawóz do hortensji HIPPER. 0.9 kg
   HIPPERtanio
   Nawóz do hortensji HIPPER. 0.9 kg
   12,99 zł
   14,43 zł/kg
  • Nawóz do róż HIPPER. 0,9 kg
   HIPPERtanio
   Nawóz do róż HIPPER. 0,9 kg
   12,99 zł
   14,43 zł/kg
  • Nawóz do roślin kwitnących HIPPER. 1 l
   HIPPERtanio
   Nawóz do roślin kwitnących HIPPER. 1 l
   8,99 zł
   8,99 zł/litr
  • Nawóz do surfinii i petunii HIPPER. 1 l
   HIPPERtanio
   Nawóz do surfinii i petunii HIPPER. 1 l
   8,99 zł
   8,99 zł/litr
  • Nawóz do roślin kwitnących Planta Vit-4 0.4L
   Nawóz do roślin kwitnących Planta Vit-4 0.4L
   10,99 zł
   27,48 zł/litr
  • Nawóz Plonar Active do roślin jesiennych 1kg Ekodarpol
   Nawóz Plonar Active do roślin jesiennych 1kg Ekodarpol
   19,99 zł
   19,99 zł/kg
  • Nawóz do róż 1,8KG PLANTA
   Nawóz do róż 1,8KG PLANTA
   32,49 zł
   18,03 zł/kg
  • Nawóz do pelargonii 1kg Planta
   Nawóz do pelargonii 1kg Planta
   18,99 zł
   18,99 zł/kg
  • Nawóz mineralny do azalii i rododendronów 1KG PLANTA
   Nawóz mineralny do azalii i rododendronów 1KG PLANTA
   18,99 zł
   18,99 zł/kg
  • Nawóz do powojników 1kg Planta
   Nawóz do powojników 1kg Planta
   18,99 zł
   18,99 zł/kg
  • Nawóz do róż 1kg Planta
   Nawóz do róż 1kg Planta
   18,99 zł
   18,99 zł/kg
  • Nawóz mineralny pod datury bielunie 1kg Planta
   Nawóz mineralny pod datury bielunie 1kg Planta
   18,99 zł
   18,99 zł/kg
  • Nawóz do kwiatów ogrodowych 3kg Planta
   Nawóz do kwiatów ogrodowych 3kg Planta
   32,49 zł
   10,83 zł/kg

  Dlaczego warto stosować nawozy do roślin ogrodowych?

  Każdy miłośnik ogrodnictwa wie, że rośliny do zdrowego wzrostu potrzebują odpowiedniego nawozu. Niezależenie od tego czy hodujesz kwiaty, warzywa czy owoce, z dobrze dobranym nawozem będzie to łatwiejsze, a Twoja praca w ogrodzie bardziej efektywna. Dlatego nawozy ogrodnicze to coś, co obowiązkowo powinno znaleźć się na wyposażeniu Twojego ogrodu i działki.

  Nawozy do roślin ogrodowych nie tylko przyczyniają się do ich szybszego i bardziej obfitego wzrostu, ale także dbają o ich ogólną kondycję, dostarczając im niezbędnych składników odżywczych. Możesz wybierać wśród produktów takich jak nawozy do roślin kwitnących, jesiennych a także kwiatów ogrodowych – np. nawozy do róż, hortensji, surfinii, petunii, powojników i wielu innych kwiatów, które zdobią Twój ogród.

  Wśród ważnych składników, które zawierają nawozy do roślin ogrodowych, są m.in. minerały, makro- i mikroskładniki niezbędne do prawidłowego odżywienia roślin oraz odpowiednie dla każdej rośliny dawki azotu, fosforu, potasu czy wapnia i magnezu. Dlaczego to ważne i dlaczego warto stosować nawozy ogrodnicze? Odpowiednia dawka potrzebnych roślinom składników odżywczych gwarantuje szybszy wzrost roślin, bujne kwitnienie oraz ogólną poprawę ich zdrowotności i kondycji. Zależnie od rodzaju nawozu, może on również pobudzać do puszczania bocznych pędów oraz zapewnić równomierne wybarwienie kwiatów intensywnymi i żywymi kolorami. Dzięki temu zwiększasz szanse na to, że prace przeprowadzone w ogrodzie przyniosą oczekiwany efekt.

  Jaki nawóz do roślin ogrodowych na wiosnę stosować?

  Wiosna to wyjątkowy czas, kiedy rośliny budzą się do życia i zaczynają intensywnie rosnąć. Szczególnie w tym okresie potrzebują wsparcia w postaci niezbędnych do wzrostu składników odżywczych. Możemy je im dostarczyć stosując odpowiednie nawozy do roślin ogrodowych.

  Na wiosnę stosuje się dwa rodzaje nawozów: organiczne i mineralne. Podczas pierwszego wiosennego nawożenia roślin w ogrodzie nie powinno zabraknąć nawozów organicznych – czyli w pełni ekologicznych, takich jak np. kompost. Możesz wyprodukować go samodzielnie lub kupić w sklepie ogrodniczym. Tylko naturalny nawóz jest w stanie dostarczyć roślinom składniki pokarmowe i wzbogacić je o mikro- i makroelementy, które wpływają na procesy zachodzące w glebie oraz na poprawę jej struktury i właściwości wodno-powietrznych. Dlatego tego typu nawóz należy zastosować jako pierwszy podczas wiosennego nawożenia ogrodu. Kompost wystarczy dobrze wymieszać z warstwą podłoża, najlepiej przy użyciu grabi tak, aby odpowiednio połączyć warstwę nawozu z warstwą ziemi. Nawozy organiczne w ogrodzie warto stosować już od początku marca i zrobić to w pierwszej kolejności.

  Mineralne nawozy do ogrodu na wiosnę powinny zawierać składniki i minerały szczególnie przydatne w okresie tego intensywnego wzrostu. Należą do nich m.in. azot, fosfor, potas wapń oraz magnez, dlatego warto sięgać po nawozy zawierające duże ilości tych składników. Dzięki temu zadbamy nie tylko o zdrowy wzrost i przyszłe plony, ale także o prawidłowy rozwój systemu korzeniowego. Nawozy mineralne w ogrodzie, który pełni funkcje ozdobne, można zacząć stosować już wczesną wiosną po tym, jak gleba odmarznie (marzec, kwiecień). Jeśli mamy warzywniak, czas nawożenia nawozami tego typu uzależniony jest od czasu wysiewu lub rozpoczęcia okresu wegetacyjnego – informacja na ten temat powinna znajdować się na etykiecie produktu.

  Wybrane nawozy do ogrodu na wiosnę znacząco ułatwiają przeprowadzenie prac w ogrodzie i wpływają na sukces naszych upraw. Dlatego dobierz je uważnie, by już od początku sezonu najlepiej zadbać o ogród i kondycję roślin oraz kwiatów.

  Wartozobaczyć
  Ostatniooglądane