Lakiery do drewna

  Lakiery do drewna tworzą zewnętrzną, twardą powłokę na malowanej powierzchni, która chroni przed uszkodzeniami, zarysowaniem i ścieraniem. Lakier nie wnika do wnętrza drewna, dlatego warto wcześniej zastosować olej lub impregnat, aby zabezpieczyć drewnianą powierzchnię również od środka. Dzięki temu zachowasz jej naturalny wygląd, a lakier do drewna jeszcze bardziej wyeksponuje jej piękno, jednocześnie zapewniając skuteczną ochronę zewnętrzną. Lakierowane powierzchnie to najczęściej drewniane podłogi i schody oraz meble. U nas znajdziesz najlepsze lakiery do drewna Vidaron, Bondex oraz Drewnochron i Dragon. Sprawdź naszą ofertę i zadbaj o drewno w swoim najbliższym otoczeniu!

  • Dragon Lakier Poliuretanowy Do Drewna 0,2L
   Dragon Lakier Poliuretanowy Do Drewna 0,2L
   18,49 zł
   92,45 zł/litr
  • Dragon Lakier Poliuretanowy Do Drewna 0,5L
   Dragon Lakier Poliuretanowy Do Drewna 0,5L
   26,99 zł
   53,98 zł/litr
  • Vidaron Lakier Nitro Bezbarwny 0.2L połysk
   Vidaron Lakier Nitro Bezbarwny 0.2L połysk
   16,99 zł
   84,95 zł/litr
  • Vidaron Lakier Akrylowy Bezbarwny 0.4L połysk
   Vidaron Lakier Akrylowy Bezbarwny 0.4L połysk
   23,99 zł
   59,98 zł/litr
  • Vidaron Lakier Akrylowy Bezbarwny 0.75L połysk
   Vidaron Lakier Akrylowy Bezbarwny 0.75L połysk
   48,99 zł
   65,32 zł/litr
  • Vidaron Lakier Bezpodkładowy Bezbarwny mat 0.75L
   Vidaron Lakier Bezpodkładowy Bezbarwny mat 0.75L
   37,99 zł
   50,65 zł/litr
  • Vidaron Lakier Bezpodkładowy Bezbarwny półmat 0.75L
   Vidaron Lakier Bezpodkładowy Bezbarwny półmat 0.75L
   37,99 zł
   50,65 zł/litr
  • Vidaron Lakier Bezpodkładowy Bezbarwny połysk 0.75L
   Vidaron Lakier Bezpodkładowy Bezbarwny połysk 0.75L
   37,99 zł
   50,65 zł/litr
  • Vidaron Lakier Zewnętrzny Bezbarwny 0.2L
   Vidaron Lakier Zewnętrzny Bezbarwny 0.2L
   16,99 zł
   84,95 zł/litr
  • Vidaron Lakier Zewnętrzny Bezbarwny 0.2L połysk
   Vidaron Lakier Zewnętrzny Bezbarwny 0.2L połysk
   16,99 zł
   84,95 zł/litr
  • Vidaron Lakier Zewnętrzny Bezbarwny 1L połysk
   Vidaron Lakier Zewnętrzny Bezbarwny 1L połysk
   37,99 zł
   37,99 zł/litr

  Dlaczego warto wybrać lakier do drewna?

  Lakiery do drewna, podobnie jak pozostałe produkty do jego ochrony i pielęgnacji, mają na celu odpowiednie zabezpieczenie i konserwację tej delikatnej powierzchni. Dzięki temu drewno zachowa swój naturalny wygląd, a Ty uchronisz je przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, takimi jak warunki pogodowe, uszkodzenia mechaniczne czy działanie szkodników. Bez jakiejkolwiek ochrony drewna szybko straci swój naturalny wygląd, zamiast tego stanie się szare, zniszczone i po prostu brzydkie. Dzięki odpowiedniemu przygotowaniu drewna (olejowaniem lub impregnacją) i późniejszym lakierowaniu unikniesz takiej sytuacji.

  Dobierz rodzaj preparatu do warunków, na które drewno będzie eksponowane – od tego zależy, czy odpowiedni będzie lakier do drewna na zewnątrz czy wewnątrz pomieszczeń. Dostępne na rynku kolory lakierów do drewna pozwolą Ci wybrać taki produkt, który najlepiej odnajdzie się w otoczeniu Twojego domu. Największą popularnością niezmiennie cieszy się lakier bezbarwny do drewna, jako ten, który pozwala zachować naturalny wygląd każdej drewnianej powierzchni.

  Jaki lakier do drewna wybrać?

  Gdy wybierasz lakier do drewna, w pierwszej kolejności zwróć uwagę na przeznaczenie produktu. Wewnętrzne lakiery do drewna będą bezpieczne dla użytkowników wewnątrz pomieszczeń: wydzielają łagodny zapach i zazwyczaj mogą być stosowane w pomieszczeniach codziennego użytku. Lakiery do drewna na zewnątrz z kolei odznaczają się drażniącym zapachem, ale za to skutecznie chronią drewno przed czynnikami atmosferycznymi: promieniowaniem UV, deszczem, śniegiem czy mrozem. Tego typu lakiery do drewna stosujemy do malowania zewnętrznych ram okien i drzwi oraz do malowania mebli ogrodowych i drewnianych płotów, palisad i innych elementów architektury ogrodowej.

  Warto wiedzieć, że decydując się na zakup lakieru do drewna, do wyboru masz także sposób wykończenia. U nas znajdziesz lakiery z wykończeniem matowym, półmatowym, z połyskiem i satynowym. Dzięki temu dobierzesz taki sposób wykończenia drewnianej powierzchni, który dobrze wkomponuje się w otoczenie Twojego domu i ogrodu.

  Jeśli zależy Ci na szybkim przeprowadzeniu prac w drewnie, postaw na szybkoschnące lakiery do drewna. Dzięki nim prace przebiegną sprawnie, a drewniana powierzchnia szybko zyska odpowiednią ochronę.

  Jeśli chodzi o wybór konkretnej marki, warto rozważyć zakup lakieru do drewna Vidaron. Produkty tej marki w szczególny sposób dbają o ochronę drewna w naszych domach i ogrodach. Od wielu lat to chętnie wybierana i polecana przez właścicieli ogrodów marka.

  Jak lakierować drewno?

  Nakładanie lakieru na drewno nie jest trudnym zadaniem. Zanim jednak zaczniesz, należy odpowiednio przygotować drewno do lakierowania. Jak? Jeśli to konieczne, najpierw usuń starą powłokę malarską lub lakierniczą. Zrobisz to z pomocą papieru ściernego lub szlifierki. Do szlifowania drewna użyj papieru o 3 stopniach granulacji, zaczynając od najgrubszego, poprzez średni, a na końcu drobny. Jeśli chodzi o lakierowanie desek podłogowych lub pakietu, zaleca się użycie cykliniarki. Dzięki temu łatwo i szybko usuniesz poprzednie powłoki i wyrównasz drewnianą powierzchnię. Po zakończeniu prac, umyj przygotowaną powierzchnię, za pomocą odkurzacza odpyl ją i pozwól jej całkowicie wyschnąć.

  Jeśli zależy Ci na dodatkowym zabezpieczeniu drewna, to dobry moment, aby to zrobić. Warto tu postawić na specjalne oleje do drewna. Ich zadaniem jest zabezpieczenie drewnianej powierzchni od środka. W tym przypadku pomocne będą także impregnaty do drewna, dzięki którym wzmocnisz strukturę i całkowicie ochronisz drewno przed potencjalnie szkodliwymi czynnikami.

  Aby lakierowanie drewna przebiegło sprawnie, dobierz odpowiednie akcesoria malarskie. W zależności od wielkości powierzchni, użyj wałka, pędzla lub pistoletu natryskowego. W przypadku dużych, gładkich powierzchni (takich jak podłoga czy deski elewacyjne), do lakierowania drewna najlepiej sprawdzi się wałek, który szybko i równomiernie rozprowadzi lakier. Pędzel pomoże Ci w lakierowaniu niewielkich elementów o nieregularnym kształcie, więc zaleca się go w pracach, w których konieczna jest precyzja. Pistolet natryskowy to rozwiązanie, które gwarantuje świetny efekt, ponieważ bardzo dokładnie i równomiernie rozprowadza lakier po całej powierzchni. Prace pójdą szybko, a Ty będziesz cieszyć się idealnym wykończeniem powierzchni. Jedyną wadą tego rozwiązania jest większe zużycie lakieru niż przy lakierowaniu wałkiem, zwłaszcza w przypadku nierównych powierzchni.

  Przed rozpoczęciem prac zadbaj o odpowiednie warunki i zabezpieczenie innych powierzchni przed lakierem. Jeśli wszystko jest gotowe, przejdź do lakierowania. Preparat nakładaj cienkimi warstwami wzdłuż włókien za pomocą pędzla lub wałka. Stosuj się do zaleceń producenta i nałóż tyle warstw i w takich odstępach czasu, ile polecane jest na opakowaniu.

  Wartozobaczyć
  Ostatniooglądane