Oleje do drewna

  Oleje do drewna zabezpieczają powierzchnię przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych. Ta metoda ochrony drewna jest łatwa w zastosowaniu, nie wymaga specjalistycznej wiedzy ani profesjonalnych narzędzi. Olejowanie drewna wykonasz samodzielnie z pomocą podstawowych akcesoriów, które również znajdziesz w naszym sklepie. Sprawdź, jakie oleje do drewna polecamy i wybierz coś dla siebie. To takie proste!

  • Vidaron Pokost Lniany Bezbarwny 1L
   Vidaron Pokost Lniany Bezbarwny 1L
   47,49 zł
   47,49 zł/litr
  • V33 Olej Do Blatów Kuchennych Bezbarwny 0.5L
   V33 Olej Do Blatów Kuchennych Bezbarwny 0.5L
   64,99 zł
   129,98 zł/litr

  Olejowanie drewna – czym je wykonać i jak to zrobić?

  Zrobisz to z pomocą specjalnego oleju do drewna, który wcierasz się w jego powierzchnię. Dzięki temu, że wnika on do wnętrza drewnianej powierzchni, przede wszystkim wzmacnia jego strukturę od wewnątrz. To jednak nie jedyna zaleta oleju do drewna – dzięki swoim właściwościom chroni również przed czynnikami zewnętrznymi, takimi jak zmienna temperatura, wilgoć czy promieniowanie UV. Olejowanie nie tworzy powłoki na drewnianej powierzchni, co zapobiega powstawaniu uszkodzeń typu pęknięcia czy łuszczenie się.

  Jak olejować drewno? Olejowanie drewna to wcieranie oleju w surowe drewno z pomocą pędzla z naturalnego włosia lub wałka – znajdziesz je w naszym sklepie. Polega to na dokładnym nałożeniu oleju na powierzchnię, a następnie starciu nadmiaru preparatu kawałkiem bawełnianego materiału. Zawsze zapoznaj się ze wskazaniami producenta i wykonaj tyle powtórzeń i w takich odstępach czasu, jak jest to wskazane na opakowaniu.

  Oleje do impregnacji drewna

  Szeroki wybór środków do ochrony drewna umożliwia dobranie produktu dokładnie pod nasze potrzeby – dotyczy to również olejów. Olej do konserwacji drewna to środek, który pozwoli nam zachować pełne właściwości użytkowe drewna. Taki olej konserwuje drewno od środka, dzięki czemu jest skutecznie zabezpieczone przed wpływem negatywnych czynników. To znacznie przedłuża jego żywotność, dzięki czemu drewniana powierzchnia może nam służyć dłużej i efektywniej. Z kolei oleje do pielęgnacji drewna to środki, które – jak sama nazwa wskazuje – pielęgnują drewno również na zewnątrz. Sprawiają, że drewniane elementy na dłużej zachowują naturalność i atrakcyjny wygląd. Oleje do drewna przyczyniają się do tego w szczególnie dużym stopniu. Dzięki wcieraniu produktu w drewnianą powierzchnię i temu, że olej nie tworzy powłoki na powierzchni, zachowujemy naturalny rysunek drewna – pełne usłojenie i wszystkie inne walory estetyczne. Drewno wymaga szczególnej uwagi i opieki, dlatego oleje do pielęgnacji drewna są jedynymi z chętnej wybieranych środków ochrony drewna.

  Jaki olej do drewna wybrać?

  Wybór oleju do drewna powinien opierać się głównie na czynnikach, które będą wpływały na daną powierzchnię. Olej do drewna na zewnątrz, czyli na przykład olej do mebli ogrodowych, powinien wykazywać dużą odporność na działanie czynników atmosferycznych, takich jak zmienna temperatura, ekspozycja na deszcz lub promienie słoneczne. Weź również pod uwagę przeznaczenie drewnianej powierzchni i ewentualną ekspozycję na uszkodzenia mechaniczne – na przykład w przypadku tarasu lub parkietu. Wewnątrz nie ma aż tylu zagrożeń dla drewnianych powierzchni, oprócz uszkodzeń typowo eksploatacyjnych typu przetarcia.

  Wybór dobrego oleju do drewna w oparciu o czynniki zewnętrzne i przeznaczenie malowanej powierzchni zagwarantuje Ci ochronę drewna i uzyskanie naturalnego efektu.

  Oleje do drewna w wielu kolorach

  Oleje do drewna zapewniają również zachowanie naturalnego wyglądu oraz struktury drewnianej powierzchni. Po olejowaniu drewna nadal wyczujesz pod palcami jego strukturę i słoje, a powierzchnia będzie odpowiednio zabezpieczona – zarówno od środka, jak i na zewnątrz. Jeśli zależy na zachowaniu surowości drewnianej powierzchni, wybierz bezbarwny olej do drewna. W naszej ofercie znajdziesz też wiele innych kolorów. Dużą popularnością cieszy się w ostatnim czasie biały olej do drewna, który znajduje zastosowanie w projektowaniu wnętrz na przykład w stylu skandynawskim. Olej do drewna – rozjaśniający czy przyciemniający? Taki, który zmienia kolor czy bezbarwny? Zdecyduj i wybierz najlepszy olej do drewna dla siebie lub poznaj pozostałe środki do ochrony drewna dostępne w naszym sklepie.

  Wartozobaczyć
  Ostatniooglądane