Łopaty

  Łopaty to przydatne narzędzia ogrodowe, dla których z pewnością znajdziesz zajęcie także w swoim ogrodzie. Umożliwiają przenoszenie sypkich materiałów, takich jak żwir, piasek czy węgiel, które dzięki specjalnie zaprojektowanej głowicy nie rozsypują się na boki. Ułatwiają nie tylko przenoszenie, ale także załadunek każdego sypkiego materiału na taczkę lub do betoniarki. Łopaty często wykorzystywane są do prostych prac ogrodniczych i sezonowych. Świetnie sprawdzą się podczas przekopywanie grządek czy rozsypywania kory pod drzewami i grysu na rabatach wiosną i latem, a zimą łopaty do śniegu pomogą uporać się z zaśnieżonym podjazdem. Poznaj łopaty Profix, ŁAGUZ oraz naszej marki HIPPER i wybierz najlepszy sprzęt do swojego ogrodu!

  • Łopata HIPPER. piaskowa
   HIPPERtanio
   Łopata HIPPER. piaskowa
   59,99 zł
  • Łopatka do sadzenia 6 x 28 cm PALISAD
   Łopatka do sadzenia 6 x 28 cm PALISAD
   4,99 zł
  • Łopata śniegowa Profil Łaguz
   Łopata śniegowa Profil Łaguz
   71,99 zł
  • Łopata do śniegu Small Economic Łaguz
   Łopata do śniegu Small Economic Łaguz
   40,99 zł
  • Łopata śniegowa Profil Alu Łaguz
   Łopata śniegowa Profil Alu Łaguz
   83,99 zł
  • Łopata piaskowa sercowa z trzonkiem drewnianym Profix
   Łopata piaskowa sercowa z trzonkiem drewnianym Profix
   40,49 zł
  • Łopata śniegowa Small Łaguz
   Łopata śniegowa Small Łaguz
   47,99 zł

  Łopata do śniegu, do piasku i węgla – czym się różnią?

  Łopaty to narzędzia pomocne podczas wielu prac w domu i wokół niego oraz w ogrodzie. Stabilna i szeroka łopata do odśnieżania pomoże w szybkim i skutecznym pozbywaniu się śniegu z podjazdu. Odpowiednie wyprofilowanie łopaty do śniegu sprawia, że zbiera ona duże ilości białego puchu i ubitego śniegu, a ostry profil umożliwia wydajniejszą pracę.

  Łopaty piaskowe to narzędzia ogrodowe przydatne na każdej działce – pomagają nie tylko w przenoszeniu i przerzucaniu piasku, ale także ziemi i innych luźnych elementów w ogrodzie. Część robocza łopaty do piasku najczęściej występuje w formie kwadratu lub prostokąta, co umożliwia nabieranie większej ilości sypkiego materiału. Jeśli jednak szukasz łopaty do piasku lub ubitej ziemi z ostrym zakończeniem, taką też znajdziesz w naszej ofercie.

  Z kolei jeśli szukasz łopaty do przerzucania węgla – wybierz tę dedykowaną do pracy tego typu. Łopaty do węgla wykonane są z trwałych materiałów, które umożliwiają przenoszenie twardego kruszcu bez obaw o jej zbyt szybkie zniszczenie.

  Na co zwrócić uwagę kupując łopatę?

  Na początku zastanów się, do jakich prac potrzebujesz łopaty. Zwróć uwagę na jakość materiałów, z których została wykonana – to wpływa przede wszystkim na jej trwałość i wytrzymałość w pracy z różnymi materiałami. Oprócz tego warto wziąć pod uwagę takie cechy łopaty, jak:

  • szerokość robocza – powinna być dostosowana do typu prac ogrodniczych, których podejmujemy się przy użyciu łopaty (np. łopaty do odśnieżania powinny być szerokie, by gwarantować szybką i efektywną pracę)
  • typ uchwytu – najczęściej spotykane to te typu D i typu T. Uchwyt typu T umożliwia swobodne chwyt łopaty i włożenie większej siły w wykonywaną pracę, jednak nie jest to rozwiązane stabilne ze względu na jeden punkt podparcia. Większą stabilność zapewnia uchwyt typu D, który ułatwia wykonywanie dokładniejszych czynności i znacząco wpływa na komfort i ergonomię pracy
  • krawędź łopaty – czy jest wzmocniona gumą lub aluminiowym pasem, co może uchronić np. łopaty do śniegu przed uszkodzeniami
  • waga – zależną najczęściej od materiałów, z których łopata została wykonana (np. trzonek z aluminium lub drewniany).

  Łopata a szpadel – poznaj podstawowe różnice

  Osoby, które stają przed wyborem podstawowych narzędzi do swojego ogródka, często zadają sobie pytanie: czym różni się szpadel od łopaty? Łopata jest sprzętem, który służy przede wszystkim do przenoszenia śniegu, ziemi, piasku i innych luźnych elementów w inne miejsce. Dzięki większemu obszarowi roboczemu i specjalnemu wyprofilowaniu umożliwia przenoszenie większych ilości miału bez rozsypywania. Tym, co przede wszystkim odróżnia szpadel od łopaty, jest pełniona funkcja. Dzięki ostremu zakończeniu szpadel ogrodowy służy przede wszystkim do kopania w ziemi. Pomoże Ci m.in. w przygotowaniu warzywniaka, wykopaniu oczka wodnego czy przygotowania terenu do innych prac ogrodniczych.
   
  Zobacz łopaty do śniegu i inne narzędzia ogrodowe dostępne w naszym sklepie i skompletuj zestaw, który będzie Ci służył przez wiele sezonów!

  Wartozobaczyć
  Ostatniooglądane