Łopaty

  Łopata to przydatne narzędzie ogrodowe, dla którego z pewnością znajdziesz zajęcie także w swoim ogrodzie. Umożliwia przenoszenie sypkich materiałów, takich jak żwir, piasek czy węgiel, które dzięki specjalnie zaprojektowanej głowicy nie rozsypują się na boki. Ułatwia nie tylko przenoszenie, ale także załadunek każdego sypkiego materiału na taczkę lub do betoniarki. Łopaty często wykorzystywane są do prostych prac ogrodniczych i sezonowych. Świetnie sprawdzą się podczas przekopywanie grządek czy rozsypywania kory pod drzewami i grysu na rabatach wiosną i latem, a zimą łopaty śniegowe pomogą uporać się z zaśnieżonym podjazdem. Poznaj łopaty Profix, ŁAGUZ oraz naszej marki HIPPER i wybierz najlepszy sprzęt do swojego ogrodu!

  • Łopata śniegowa Profil Łaguz
   Łopata śniegowa Profil Łaguz
   49,99 zł
  • Łopata do śniegu Small Economic Łaguz
   Łopata do śniegu Small Economic Łaguz
   31,99 zł
  • Łopata śniegowa Profil Alu Łaguz
   Łopata śniegowa Profil Alu Łaguz
   65,99 zł
  • Łopata piaskowa sercowa z trzonkiem drewnianym Profix
   Łopata piaskowa sercowa z trzonkiem drewnianym Profix
   40,49 zł
  • Łopata piaskowa z trzonkiem drewnianym Profix
   Łopata piaskowa z trzonkiem drewnianym Profix
   22,49 zł
  • Łopata węglowa z trzonkiem drewnianym 125cm Profix
   Łopata węglowa z trzonkiem drewnianym 125cm Profix
   30,49 zł
  • Łopata węglowa z trzonkiem drewnianym 116cm Profix
   Łopata węglowa z trzonkiem drewnianym 116cm Profix
   31,49 zł
  • Łopata śniegowa Small Łaguz
   Łopata śniegowa Small Łaguz
   36,99 zł
  • Łopata piaskowa HIPPER
   Warto to mieć
   Łopata piaskowa HIPPER
   59,99 zł

  Łopata do śniegu, do piasku i węgla – czym się różnią?

  Łopaty mają różne zastosowanie, które będzie przydatne podczas wielu prac w domu i wokół niego oraz w ogrodzie. Stabilna i szeroka szufla do śniegu pomoże nam w szybkim i skutecznym odśnieżaniu. Odpowiednio wyprofilowana łopata tego typu zbiera duże ilości białego puchu i ubitego śniegu, a ostry profil umożliwia nam wydajniejszą pracę.

  Łopata do piasku będzie przydatnym narzędziem ogrodniczym na każdej działce – pomoże nam nie tylko w przenoszeniu i przerzucaniu piasku, ale także ziemi i innych elementów w ogrodzie. Część robocza łopaty piaskowej najczęściej występuje w formie kwadratu lub prostokąta, co umożliwia nabieranie większej ilości sypkiego materiału. Jeśli jednak szukasz łopaty do piasku lub ubitej ziemi z ostrym zakończeniem, taką też znajdziesz w naszej ofercie.

  Z kolei jeśli szukasz łopaty do przerzucania węgla – wybierz tę dedykowaną do pracy tego typu. Łopata do węgla wykonana jest z trwałych materiałów, które umożliwiają przenoszenie twardego kruszcu bez obaw o jej zbyt szybkie zniszczenie.

  Na co zwrócić uwagę kupując łopatę?

  Na początku zastanów się, do jakich prac łopata będzie Ci potrzebna. Zwróć też uwagę na jakość materiałów, z których została wykonana – to wpływa przede wszystkim na jej trwałość i wytrzymałość w pracy z różnymi materiałami. Oprócz tego zwróć uwagę także na:

  • szerokość roboczą – powinna być dostosowana do typu prac ogrodniczych, których podejmujemy się przy użyciu łopaty
  • typ uchwytu – najczęściej spotykane to te typu D i typu T. Uchwyt typu T umożliwia swobodne chwyt łopaty i włożenie większej siły w wykonywaną pracę, jednak nie jest to rozwiązane stabilne ze względu na jeden punkt podparcia. Większą stabilność zapewnia uchwyt typu D, który ułatwia wykonywanie dokładniejszych czynności i znacząco wpływa na komfort i ergonomię pracy.
  • krawędź łopaty – czy jest wzmocniona gumą lub aluminiowym pasem, co może uchronić np. łopatę śniegową przed uszkodzeniami.
  • wagę – zależną najczęściej od materiałów, z których łopata została wykonana (np. trzonek z aluminium lub drewniany).

  Łopata a szpadel – poznaj podstawowe różnice

  Osoby, które stają przed wyborem podstawowych narzędzi do swojego ogródka, często zadają sobie pytanie: czym różni się szpadel od łopaty? Łopata jest sprzętem, który służy przede wszystkim do przenoszenia śniegu, ziemi, piasku i innych luźnych elementów w inne miejsce. Dzięki większemu obszarowi roboczemu i specjalnemu wyprofilowaniu umożliwia przenoszenie większych ilości miału bez rozsypywania. Tym, co przede wszystkim odróżnia szpadel od łopaty, jest pełniona funkcja. Dzięki ostremu zakończeniu szpadel ogrodowy służy przede wszystkim do kopania w ziemi. Pomoże Ci m.in. w przygotowaniu warzywniaka, wykopaniu oczka wodnego czy przygotowania terenu do innych prac ogrodniczych.

  Poznaj łopaty i inne narzędzia ogrodowe dostępne w naszym sklepie i skompletuj zestaw, który będzie Ci służył przez dłuższy czas!

  Wartozobaczyć

  Ostatniooglądane