Lakiery

  Lakiery do drewna tworzą zewnętrzną, twardą powłokę na malowanej powierzchni, która chroni je przed uszkodzeniami, takimi jak zarysowania, ścieranie czy inne uszkodzenia. Lakier nie wnika do wnętrza drewna, dlatego warto wcześniej zastosować olej lub impregnat, aby również od środka zabezpieczyć drewnianą powierzchnię. Dzięki temu zachowasz jej naturalny wygląd, a lakier do drewna tylko jeszcze bardziej go wyeksponuje, jednocześnie zapewniając skuteczną ochronę zewnętrzną. Lakierowane powierzchnie to najczęściej drewniane podłogi i schody, ale również meble. U nas znajdziesz najlepsze lakiery do drewna Vidaron, Sadolin oraz Altax. Sprawdź naszą ofertę i zadbaj o drewno w Twoim najbliższym otoczeniu!

  • Vidaron Lakier Nitro Bezbarwny 0.2L połysk
   Vidaron Lakier Nitro Bezbarwny 0.2L połysk
   14.99 zł
   74.95 zł/litr
  • Vidaron Lakier Nitro Bezbarwny 1L połysk
   Vidaron Lakier Nitro Bezbarwny 1L połysk
   27.49 zł
  • Vidaron Lakier Nitro Bezbarwny 1L mat
   Vidaron Lakier Nitro Bezbarwny 1L mat
   27.49 zł
  • Vidaron Lakier Akrylowy Bezbarwny 0.4L połysk
   Vidaron Lakier Akrylowy Bezbarwny 0.4L połysk
   14.99 zł
   37.48 zł/litr
  • Vidaron Lakier Akrylowy Bezbarwny 0.75L połysk
   Vidaron Lakier Akrylowy Bezbarwny 0.75L połysk
   35.99 zł
   47.99 zł/litr
  • Vidaron Lakier Bezpodkładowy Bezbarwny mat 0.75L
   Vidaron Lakier Bezpodkładowy Bezbarwny mat 0.75L
   26.99 zł
   35.99 zł/litr
  • Vidaron Lakier Bezpodkładowy Bezbarwny półmat 0.75L
   Vidaron Lakier Bezpodkładowy Bezbarwny półmat 0.75L
   26.99 zł
   35.98 zł/litr
  • Vidaron Lakier Bezpodkładowy Bezbarwny połysk 0.75L
   Vidaron Lakier Bezpodkładowy Bezbarwny połysk 0.75L
   26.99 zł
   35.98 zł/litr
  • Vidaron Lakier Bezpodkładowy Bezbarwny wysoki połysk 0.75L
   Vidaron Lakier Bezpodkładowy Bezbarwny wysoki połysk 0.75L
   26.99 zł
   35.98 zł/litr
  • Vidaron Lakier Zewnętrzny Bezbarwny 0.2L
   Vidaron Lakier Zewnętrzny Bezbarwny 0.2L
   14.99 zł
   74.95 zł/litr
  • Vidaron Lakier Zewnętrzny Bezbarwny 1L
   Vidaron Lakier Zewnętrzny Bezbarwny 1L
   33.99 zł
  • Vidaron Lakier Zewnętrzny Bezbarwny 0.2L połysk
   Vidaron Lakier Zewnętrzny Bezbarwny 0.2L połysk
   8.49 zł
   42.45 zł/litr
  • Vidaron Lakier Zewnętrzny Bezbarwny 1L połysk
   Vidaron Lakier Zewnętrzny Bezbarwny 1L połysk
   27.99 zł
  • Drewnochron Jachtowy Bezbarwny 0.8L
   Drewnochron Jachtowy Bezbarwny 0.8L
   36.99 zł
   46.24 zł/litr
  • Bondex Meble Bezbarwny 0.75L farba akrylowa
   Bondex Meble Bezbarwny 0.75L farba akrylowa
   35.99 zł
  • Lakier Drewnochron Alkilak połysk 1L
   Lakier Drewnochron Alkilak połysk 1L
   33.99 zł
  • Bondex Meble Bezbarwny 0.75L farba akrylowa
   Bondex Meble Bezbarwny 0.75L farba akrylowa
   34.99 zł

  Lakier do drewna – dlaczego warto?

  Lakiery do drewna, podobnie jak pozostałe produkty do jego ochrony i pielęgnacji, mają na celu odpowiednie zabezpieczenie i konserwację tej delikatnej powierzchni. Dzięki temu drewno zachowa swój naturalny wygląd, a Ty uchronisz je przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, takimi jak warunki pogodowe, uszkodzenia mechaniczne czy działanie szkodników. Bez jakiejkolwiek ochrony drewna szybko straci swój naturalny wygląd, zamiast tego stanie się szare, zniszczone i po prostu brzydkie. Dzięki odpowiedniemu przygotowaniu drewna (olejowaniem lub impregnacją) i późniejszym lakierowaniu unikniesz takiej sytuacji.

  Dobierz rodzaj preparatu do warunków, na które drewno będzie eksponowane – od tego zależy, czy odpowiedni będzie lakier do drewna na zewnątrz czy wewnątrz pomieszczeń.

  Jak lakierować drewno?

  Nakładanie lakieru na drewno nie jest trudnym zadaniem. Zanim jednak zaczniesz, należy odpowiednio przygotować drewno do lakierowania. Jak? Jeśli to konieczne, najpierw usuń starą powłokę malarską lub lakierniczą. Zrobisz to z pomocą papieru ściernego lub szlifierki. Do szlifowania drewna użyj papieru o 3 stopniach granulacji, zaczynając od najgrubszego, poprzez średni, a na końcu drobny. Jeśli chodzi o lakierowanie desek podłogowych lub pakietu, zaleca się użycie cykliniarki. Dzięki temu łatwo i szybko usuniesz poprzednie powłoki i wyrównasz drewnianą powierzchnię. Po zakończeniu prac, umyj przygotowaną powierzchnię, za pomocą odkurzacza odpyl ją i pozwól jej całkowicie wyschnąć.

  Aby lakierowanie drewna przebiegło sprawnie, dobierz odpowiednie akcesoria malarskie. W zależności od wielkości powierzchni, użyj wałka, pędzla lub pistoletu natryskowego. W przypadku dużych, gładkich powierzchni (takich jak podłoga czy deski elewacyjne), do lakierowania drewna najlepiej sprawdzi się wałek, który szybko i równomiernie rozprowadzi lakier. Pędzel pomoże Ci w lakierowaniu niewielkich elementów o nieregularnym kształcie, więc zaleca się go w pracach, w których konieczna jest precyzja. Pistolet natryskowy to rozwiązanie, które gwarantuje świetny efekt, ponieważ bardzo dokładnie i równomiernie rozprowadza lakier po całej powierzchni. Prace pójdą szybko, a Ty będziesz cieszyć się idealnym wykończeniem powierzchni. Jedyną wadą tego rozwiązania jest większe zużycie lakieru, niż przy lakierowaniu wałkiem, zwłaszcza w przypadku nierównych powierzchni.

  Przed rozpoczęciem prac zadbaj o odpowiednie warunki i zabezpieczenie innych powierzchni przed lakierem. Jeśli wszystko jest gotowe, przejdź do lakierowania. Preparat nakładaj cienkimi warstwami wzdłuż włókien za pomocą pędzla lub wałka. Stosuj się do zaleceń producenta i nałóż tyle warstw i w takich odstępach czasu, ile zalecane jest na opakowaniu.

  Wartozobaczyć