Farby do sufitów

  Przy wyborze farby do sufitów, zwróć uwagę na jej gęstość i stopień krycia – powinna być odpowiednio gęsta i mocno kryjąca. Gęstość farby wpływa na komfort jej nakładania – dzięki temu unikniesz zachlapań i spływania farby po wałku. Dobre krycie gwarantuje, że sufit będzie wyglądał jak nowy, niezależnie od wykonywanych poprawek w tynku lub zacieków, które powstały wcześniej na jego powierzchni. Do malowania sufitu polecana jest wydajana farba głęboko matowa. Wydajność farby to oszczędność dla Ciebie, a matowe wykończenie nie będzie odbijać światła, dzięki czemu powierzchnia sufitu będzie jednolita. Jeśli marzysz o idealnie gładkim suficie bez smug – zwróć uwagę na te wszystkie właściwości farby. Przygotowaliśmy dla Ciebie polecane farby do sufitów od znanych producentów: DuluxTikkurila Dekoral. Sprawdź naszą ofertę i wybierz najlepszą farbę do sufitu dla siebie! 

  • Dulux Idealny Sufit Biały 3L farba lateksowa
   Dulux Idealny Sufit Biały 3L farba lateksowa
   69,99 zł
   23,10 zł/litr
  • Dulux Idealny Sufit Biały 9L farba lateksowa
   Dulux Idealny Sufit Biały 9L farba lateksowa
   169,00 zł
   16,90 zł/litr
  • Dekoral Polinak Plus Biały 1L farba akrylowa
   Dekoral Polinak Plus Biały 1L farba akrylowa
   17,99 zł
   17,99 zł/litr
  • Dekoral Polinak Plus Biały 3L farba akrylowa
   Dekoral Polinak Plus Biały 3L farba akrylowa
   39,99 zł
   17,16 zł/litr
  • Dekoral Polinak Plus Biały 5L farba akrylowa
   Dekoral Polinak Plus Biały 5L farba akrylowa
   95,99 zł
   19,20 zł/litr
  • Dekoral Polinak Plus Biały 10L farba akrylowa
   Dekoral Polinak Plus Biały 10L farba akrylowa
   79,99 zł
   8,00 zł/litr
  • Magnat Non Reflex Biały 2.5L farba lateksowa
   Magnat Non Reflex Biały 2.5L farba lateksowa
   86,99 zł
   2899,67 zł/litr

  Jak przygotować sufit do malowania 

  Przygotowanie sufitu do malowania to najważniejszy krok, który decyduje o powodzeniu naszych prac malarskich. Malowanie sufitu rozpoczniesz tak jak malowanie ścian – od umycia powierzchni, nałożenia gładzi i wyrównania niedoskonałości. To bardzo ważny etap, który dobrze przeprowadzony gwarantuje szybkie i sprawne malowanie. Pomogą Ci w tym zarówno odpowiednie akcesoria malarskie, jak i preparaty, które pomogą Ci przygotować podłoże do malowania. 

  Farba do sufitu – jaka najlepsza 

  Jeśli Twój sufit już jest gotowy, wybierz farbę do malowania jego powierzchi. Najlepsza biała farba do sufitu jest odpowiednio gęsta, dzięki czemu jej nakładanie jest szybkie i proste. Oznacza to też mniej sprzątania po zakończeniu prac – sufit nie jest łatwą powierzchnią do malowania, a kiedy farba chlapie lub spływa po wałku, może to nam dodatkowo utrudnić pracę i zmusić nas do intensywnych porządków po malowaniu. Farba do tego typu powierzchni powinna być także dobrze kryjąca oraz matowa, czyli słabo odbijająca światło. Dobre krycie oznacza mniejszą ilość warstw, którą musimy pokryć podłoże. Matowa farba będzie pochłaniać światło, zamiast je odbijać, dzięki czemu sufit będzie wydawał się niesamowicie gładki. Jeśli jednak jego powierzchnia nie została odpowiednio przygotowana, matowa głębia farby do sufitu ukryje wszystkie niedoskonałości. Sprawdź w naszym poradniku, ile bieli znajdziesz w białej farbie do ścian i sufitów i wybierz świadomie, by cieszyć się nieskazitelną bielą pomieszczeń.

  Wartozobaczyć

  Ostatniooglądane