Jedynka drewno i metal to olejna emalia alkidowa o niskim poziomie zapachu do malowania dekoracyjno-ochronnego wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń. Przy jej pomocy uzyskasz gładkie, połyskliwe powłoki o wysokich walorach dekoracyjnych.
Dzięki zastosowaniu nowoczesnych receptur pomalowane powierzchnie zyskują odporność na uszkodzenia, takie jak wgniecenia i uderzenia, oraz działanie czynników atmosferycznych.
Farba Jedynka do drewna i metalu wykazuje bardzo dobrą przyczepność do podłoża, co znacznie ułatwia malowanie. W składzie emalii nie ma szkodliwych dla zdrowia związków chromu i ołowiu.
Jedynka do drewna i metalu – kolory
Produkt występuje w szerokiej gamie kolorystycznej, co umożliwia dobranie kolorystyki do sąsiadujących elementów tak, aby tworzyły jednolitą całość lub stanowiły ciekawe zestawienie zupełnie odmiennych kolorów.
Do jakich powierzchni
Jedynką do drewna i metalu pomalujesz:
- powierzchnie drewniane i drewnopochodne
- tynki zewnętrzne (podmurówki, elementy fasad)
- elementy stalowe i żeliwne zabezpieczone antykorozyjnie.
Gdzie malować
Możesz ją stosować wewnątrz i na zewnątrz:
- budynków mieszkalnych
- obiektów użyteczności publicznej (ośrodkach szkolno-wychowawczych, budynkach służby zdrowia, zakładach usługowych i produkcyjnych, w tym obiektach branży spożywczej (bez bezpośredniego kontaktu z żywnością).
Nadaje się także do renowacji starych wymalowań:
- alkidowych
- poliuretanowych
- poliwinylowo-akrylowych
- nitrocelulozowych
- styrenowanych.
Wydajność
Do 14 m²/l przy jednokrotnym malowaniu, zależnie od chłonności podłoża i użytego narzędzia malarskiego.
Narzędzia do aplikacji
Produkt możesz nakładać:
- pędzlem
- wałkiem
- natryskiem pneumatycznym (może być używana wyłącznie na instalacjach, w których stosuje się przepisy w sprawie standardów emisyjnych).
Jak malować
Ważne: Nie maluj przy temperaturze podłoża i powietrza poniżej +5°C i wilgotności względnej powietrza powyżej 80%.
- Przed użyciem dokładnie wymieszaj produkt.
- Nanieś 1-2 cienkie warstwy emalii zachowując odstęp 24 godzin.
- Czas schnięcia powłoki (w temperaturze +20±2°C i wilgotności względnej powietrza 55±5%) wynosi 24 godziny. Podany czas odpowiednio się wydłuża w niższych temperaturach i przy wyższej wilgotności względnej powietrza.