Ekogroszek workowany

  Zbliża się sezon grzewczy i szukasz ekogroszku z wygodną dostawą do domu? Jesteś w dobrym miejscu! Zapewniamy nie tylko dostawę pod drzwi, ale także wysyłkę na palecie oraz przede wszystkim workowany ekogroszek w atrakcyjnej cenie. Starannie wyselekcjonowane ziarna o granulacji 5-25 mm dostarczają paliwo o wysokiej kaloryczności z minimalną zawartością siarki i popiołu, co poprawia wpływ spalania na środowisko naturalne. Poznaj naszą ofertę ekogroszku i postaw na skuteczne sposoby na efektywne ogrzewanie domu jesienią i zimą!

  • Ekogroszek węgla kamiennego Ekopremium 20 kg 26-28 MJ/kg
   Ekogroszek węgla kamiennego Ekopremium 20 kg 26-28 MJ/kg
   38,99 zł
  • Ekogroszek węgla kamiennego ECOVIP 20 kg 24-25 MJ/kg
   Ekogroszek węgla kamiennego ECOVIP 20 kg 24-25 MJ/kg
   35,99 zł

  Na co zwrócić uwagę przy zakupie ekogroszku?

  Cena ekogroszku jest zazwyczaj pierwszą informacją, na jaką zwracamy uwagę wybierając ten typ opału. To jasne, że cena ma znaczenie, jednak warto zwrócić uwagę na pozostałe właściwości ekogroszku, który wybieramy jako ogrzewanie dla naszego domu przez cały sezon grzewczy:

  • kaloryczność
  • zawartość siarki i popiołu
  • pochodzenie węgla
  • deklarację jakości.

  Kaloryczność ekogroszku wiąże się bezpośrednio z wydajnością paliwa. Im wyższa kaloryczność – tym wyższa wydajność i moc paliwa, a więc i dłuższy czas spalania oraz mniejsze zużycie surowca. Dzięki temu ekogroszek workowany należy do najwydajniejszych paliw stałych, nie potrzebuje częstego uzupełniania w zbiorniku podajnika oraz oszczędza miejsce, nie wymagając magazynowania dużych ilości na cały sezon.

  Zawartość siarki i popiołu to kolejne aspekty, na które warto zwrócić uwagę kupując ekogroszek. Siarka wpływa na ilość emitowanych do otoczenia szkodliwych substancji, z kolei popiół na ilość odkładających się resztek podczas spalania, które w nadmiarze mogą szkodzić elementom Twojego pieca i są po prostu uciążliwe w sprzątaniu. Minimalna zawartość popiołu i siarki, która wyróżnia ekogroszek workowany od innych paliw stałych, to gwarancja przedłużenia żywotności pieca i mniejszy wpływ na środowisko naturalne.

  Workowany ekogroszek przechowywany jest w opakowaniach, które są nie tylko wygodne podczas uzupełniania pieca, ale także chronią opał przed wilgocią i czynnikami atmosferycznymi. Dzięki temu węgiel ekogroszek zachowuje pełną wartość opałową oraz pozwala na zachowanie czystości w kotłowni i porządku wokół pieca. Same korzyści!

  Wydobywanie węgla, z którego powstaje ekogroszek workowany dostępny w naszym sklepie, jest ustandaryzowane, a jakość poddawana restrykcyjnej ocenie przed dopuszczeniem do sprzedaży. To oznacza, że spełnia wszystkie wymagane normy określone z góry dla paliw stałych, dzięki czemu w minimalny sposób wpływa na środowisko naturalne. Zamawiając ekogroszek workowany z dostawą do domu, do każdego zamówienia otrzymujesz świadectwo paliw stałych.

  Ekogroszek z niesprawdzonych źródeł może wiązać się z większą emisją szkodliwych substancji wydzielanych do otoczenia podczas spalania, co zagraża bezpośrednio zdrowiu i jakości życia – Twojemu i Twoich bliskich oraz wpływa negatywnie na środowisko naturalne. Z tego powodu cena ekogroszku nie powinna być jedynym czynnikiem decydującym o zakupie.

  Najlepszy ekogroszek to opał o wysokiej kaloryczności, niskiej spiekalności, minimalnej zawartości siarki i popiołu oraz pochodzący ze sprawdzonych źródeł, którego wydobycie jest ustandaryzowane, a dopuszczenie do sprzedaży restrykcyjnie weryfikowane pod kątem ogólnie akceptowalnych norm.

  Ekogroszek z dostawą do domu

  Węgiel ekogroszek dostępny w naszym sklepie to paliwo stałe pochodzące ze sprawdzonych źródeł. Dzięki temu masz pewność, że to produkt jakościowy, a jego wydobywanie objęte jest restrykcyjnymi normami jakości. Ekogroszek ten cechuje dobra kaloryczność oraz niska zawartości popiołu i siarki. Skrupulatnie dobrana granulacja sprawia, że ekogroszek idealnie sprawdza się w piecach z podajnikiem automatycznym. Tego typu piece są praktycznie bezobsługowe, dlatego to świetne rozwiązanie dla osób, które cenią komfort i wygodę.

  Zapewniamy wygodną dostawę ekogroszku pod drzwi (kurierem DHL), do punktu odbioru (Paczkomat) oraz na palecie pod wskazany adres – w przypadku zamówienia dużej ilości opału. Tani ekogroszek z dostawą? Tylko w HIPPER.pl!

  Wartozobaczyć
  Ostatniooglądane