Opał

  Zaopatrz się w niezbędny opał na chłodniejsze sezony wybierając to, co najlepsze. Postaw na ekologiczny zamiennik węgla w formie brykietu drzewnego. Sprawdzi się on do palenia m.in. w kominkach czy piecach kaflowych. Odpowiedni opał zagwarantuje efektowne oraz bezpieczne ogrzewanie. W tej zakładce znajdziesz również akcesoria usprawniające obowiązki związane z ogrzewaniem mieszkania.

  • Opał kominkowy ECOMAX brykiet drzewny 6kg
   #HIPPEReko
   Opał kominkowy ECOMAX brykiet drzewny 6kg
   18,99 zł
   3,15 zł/kg
  • Podpałka ECOSTARTER 50 szt.
   #HIPPEReko
   Podpałka ECOSTARTER 50 szt.
   29,99 zł
   29,99 zł/kg
  • Podpałka ECOSTARTER mini 3 szt.
   #HIPPEReko
   Podpałka ECOSTARTER mini 3 szt.
   4,99 zł
  • Zapałki długie Eco-pal 15 sztuk
   Zapałki długie Eco-pal 15 sztuk
   3,99 zł
  • Opał kominkowy RUF brykiet drzewny 10kg
   Opał kominkowy RUF brykiet drzewny 10kg
   32,99 zł
   0,03 zł/kg
  • Węglarka WGM2 Irma
   Węglarka WGM2 Irma
   44,99 zł
  • Łopatka śmietniczka zielona LOC3 Irma
   Łopatka śmietniczka zielona LOC3 Irma
   14,98 zł
  • Łopatka do węgla LDW3 Irma
   Łopatka do węgla LDW3 Irma
   12,99 zł
  • Łopatka do węgla zielona LDW9 Irma
   Łopatka do węgla zielona LDW9 Irma
   14,99 zł
  • Pogrzebacz kominkowy PGR61 Irma
   Pogrzebacz kominkowy PGR61 Irma
   8,99 zł
  • Pogrzebacz kominkowy SK01 Irma
   Pogrzebacz kominkowy SK01 Irma
   16,99 zł
  • Podpałka ekologiczna POK172 Flamit
   Podpałka ekologiczna POK172 Flamit
   14,99 zł
  • Brykiet Ruf brzozowo-iglasty 10kg
   Brykiet Ruf brzozowo-iglasty 10kg
   32,99 zł
   3,30 zł/kg

  Opał do pieca – jak skutecznie ogrzać dom jesienią i zimą

  Jesień i zima nieodłącznie wiążą się z wyższymi kosztami utrzymania domu, co wynika z konieczności zakupu opału. Do wyboru masz różne typy opału, które różnią się kosztem zakupu i eksploatacji, wartością energetyczną oraz – co równie ważne – oddziaływaniem na zdrowie Twoje, Twoich najbliższych oraz środowiska naturalnego. Jaki rodzaj opału wybrać, by bez większych zmartwień miło spędzać jesień i zimę w ciepłej i przytulnej atmosferze? 

  Węgiel – częsty wybór, ale czy w pełni wykorzystany?

  Jeśli szukasz paliwa o wysokiej wartości opałowej, węgiel kamienny to dobry wybór. Najwyższą wydajność tego surowca osiągniesz dzięki stosowaniu go w nowoczesnych piecach węglowych, zwracając uwagę również na źródło pochodzenia paliwa. Jedynie węgiel ze sprawdzonych źródeł, którego wydobywanie jest ustandaryzowane, a sama jakość poddawana restrykcyjnej ocenie przed dopuszczeniem do sprzedaży, daje pewność, że palisz w domu paliwem dobrej jakości. Wpływa to zarówno na wydajność węgla (zależną od kaloryczności), jak i na mniejszą szkodliwość dla otoczenia (zależną od jakości).

  W naszej ofercie znajdziesz czysty 100% węgiel kamienny, który podchodzi jedynie z polskich kopalni. Jest więc sprawdzonym paliwem, którym możesz skutecznie ogrzewać dom przez całą jesień i zimę. Do wyboru masz węgiel orzech workowany o większych ziarnach (powyżej 25 mm) oraz mniejszy – ale niemniej wydajny – ekogroszek (5-25 mm). Ten ostatni od kilku lat cieszy się w polskich domach niezmiennym powodzeniem. Zawiera mniej siarki i popiołu, dzięki czemu przy spalaniu emituje mniej dwutlenki siarki. Przekłada się to na zwiększenie bezpieczeństwa dla środowiska naturalnego oraz wpływa korzystnie na elementy Twojego pieca.

  Pellet i brykiet drzewny – ekologiczne rozwiązanie do Twojego domu

  Oba typy opału są dostępne w naszym sklepie. Ogrzewanie domu w ten sposób jest rozwiązaniem niedrogim, a co najważniejsze – przyjaznym dla Twojego najbliższego otoczenia i środowiska. Pellet i brykiet drzewny to mocno sprasowane trociny bez dodatków substancji wiążących. Przy ich spalaniu powstaje niewiele popiołu, nie emitują uciążliwych zapachów i nie zawierają szkodliwych substancji.

  Opał do kominka – czym palić w kominku?

  Do kominka najlepiej sprawdzi się wysokiej jakości brykiet drzewny, który stworzony jest z myślą o paleniu w kominku. Opał kominkowy powinien być wydajny, łatwy w użytkowaniu i ekologiczny. Ten dostępny w naszym sklepie dodatkowo minimalizuje ilość wytwarzanego popiołu i nie brudzi szyb kominkowych w porównaniu do innych produktów tego typu.

  Jak wybrać opał do pieca?

  Wybór najlepszego opału do ogrzania domu zależy od wielu czynników. Przede wszystkim zwróć uwagę na pochodzenie surowca (szczególnie węgla), jakość, wartości kaloryczne i wydajność każdego z nich. Cena opału na zimę oczywiście ma znaczenie, jednak warto przy tym pamiętać o wpływie spalania na środowisko naturalne, a więc i nasze najbliższe otoczenie.

  Wartozobaczyć

  Ostatniooglądane