Strona główna Dom Ogrzewanie Grzejniki elektryczne i termowentylatory

  Grzejniki elektryczne i termowentylatory

  Poznaj skuteczny i niedrogi sposób na dodatkowe ogrzewanie pomieszczeń – grzejniki elektryczne! Są nie tylko kompaktowe i mobilne, ale także wyposażone w funkcje ograniczające zużycie energii przy maksymalnym wykorzystaniu mocy grzewczej. Poznaj dostępne opcje i wybierz grzejniki elektryczne do swojego domu lub mieszkania!

  • Termowentylator DHC 2-100 230V DENZEL
   Promocja
   Termowentylator DHC 2-100 230V DENZEL
   99,99 zł
   89,99 zł
  • Grzejnik olejowy 7 żeberek 1500W Volteno
   Grzejnik olejowy 7 żeberek 1500W Volteno
   169,00 zł
  • Grzejnik olejowy 9 żeberek 2000W Volteno
   Grzejnik olejowy 9 żeberek 2000W Volteno
   199,00 zł
  • Grzejnik olejowy 11 żeberek 2500W Volteno
   Grzejnik olejowy 11 żeberek 2500W Volteno
   219,00 zł
  • Grzejnik konwektorowy 2000W Volteno
   Grzejnik konwektorowy 2000W Volteno
   96,99 zł
  • Termowentylator z termostatem 2000W Volteno
   Termowentylator z termostatem 2000W Volteno
   39,99 zł

  Grzejniki elektryczne alternatywą dla ogrzewania centralnego

  Jesienią i zimą nieocieplone lub niedostatecznie docieplone budynki i mieszkania często nie zapewniają komfortu cieplnego i odpowiednich warunków do codziennego życia. Gdy rozpoczyna się sezon grzewczy najczęściej okazuje się, że trudno utrzymać w nich właściwą temperaturę. Czasami dotyczy to całych mieszkań, a czasami tylko niektórych pomieszczeń. W tej sytuacji dobrym pomysłem będzie zainwestowanie w grzejniki elektryczne, szczególnie te energooszczędne. Wystarczy podłączyć je do prądu, by już w kilka chwil cieszyć się przyjemnym ciepłem w całym pomieszczeniu.

  Sposobów na ogrzewanie elektryczne pomieszczeń jest kilka. W naszej ofercie znajdziesz najpopularniejsze i najchętniej wybranie rodzaje grzejników i termowentylatorów. Poznaj je bliżej!

  Grzejniki olejowe elektryczne uznawane za najbardziej wydajne pod względem oddawania ciepła do otoczenia. Stosunkowo długo się nagrzewają, ale nagrzany olej równie długo utrzymuje i oddaje ciepło – także po odłączeniu grzejnika do prądu. Do rozgrzania zużywają sporo energii, ale już po odłączeniu od prądu jeszcze długo spełniają swoje zadanie. Dlatego grzejniki olejowe to dobra alternatywa dla centralnego ogrzewania i rozwiązanie, z którym zapewnisz ciepło wszystkim domownikom.

  Kolejną opcją w ramach ogrzewania elektrycznego jest grzejnik elektryczny konwektorowy (nazywany również konwekcyjnym). To popularny, łatwo dostępny i stosunkowo tani sposób dogrzewania pomieszczeń. Najlepiej sprawdza się w mniejszych pokojach i zamkniętych przestrzeniach. Jego zasada działania opiera się na ogrzewaniu chłodnego powietrza przepływającego przez grzejnik przez specjalny wymiennik ciepła. Dzięki temu ku górze unosi się już powietrze ogrzane do wybranego na grzejniku poziomu.

  W naszej ofercie znajdziesz również jedne z tańszych metod ogrzewania –  termowentylatory. Są małe, lekkie i mobilne, a specjalne rączki ułatwiają przenoszenie ich z miejsca na miejsce. To znakomite rozwiązanie do ogrzewania niewielkich pomieszczeń poza sezonem grzewczym i nie tylko. Często wybierane do dogrzewania przydomowych warsztatów i garaży podczas jesiennych i zimowych prac domowych i ogrodowych. 

  Jak wybrać grzejnik elektryczny?

  Wybór odpowiedniego grzejnika zależy od Twoich potrzeb, rozmiaru pomieszczenia, efektywności ogrzewania i ergonomii wybranego rozwiązania. Weź pod uwagę moc, szybkość nagrzewania się i stygnięcia, regulację poziomu grzania i nawiewu oraz czy wybrane urządzenie posiada zabezpieczanie przed przegrzaniem. Producenci nowoczesnych urządzeń grzewczych wyposażają je w funkcję zabezpieczającą przed przegrzaniem, dzięki czemu nawet gdy zapomnisz wyłączyć grzejnik, czujnik wyłączy go automatycznie. Unikniesz w ten sposób przykrych konsekwencji, takich jak uszkodzenie urządzenia czy nawet pożar. Dzięki temu ogrzewanie grzejnikiem elektrycznym jest w pełni bezpieczne niezależnie od miejsca, w którym go używasz.

  A jak wybrać grzejnik, który zużyje mało prądu czy jednoczesnym skutecznym dogrzaniu pomieszczeń? Przyjęło się, że grzejniki olejowe są najbardziej energooszczędne i ergonomiczne w codziennym użytkowaniu. By dobrze ocenić, jakiego grzejnika potrzebujesz do konkretnego pomieszczenia – przelicz moc grzejnika w stosunku do rozmiaru pomieszczenia, które ma dogrzewać.

  Grzejnik elektryczny do każdego domu

  Uniwersalnym wyborem do domów i mieszkań z modeli elektrycznych są grzejniki olejowe z termostatem. Uznawane są za wydajne i ergonomiczne źródła ciepła, które mimo że zużywają sporo energii podczas nagrzewania, już po nagrzaniu i odłączeniu od źródła zasilania, jeszcze długo oddają ciepło do otoczenia.

  W naszej ofercie znajdziesz nie tylko wspomniane grzejniki elektryczne i termowentylatory, ale także grzejniki stalowe. Modele ze stali mogą być głównym źródłem ciepła (przyłączonym do instalacji centralnego ogrzewania), podczas gdy przenośne i kompaktowe najczęściej wybierane są jako dodatkowe źródło ciepła – w domach, warsztatach, garażach i wszystkich miejscach, które wymagają ogrzewania.

  Poznaj dostępne modele i zapewnij sobie i pozostałym domownikom przyjemne ciepło przez cały sezon jesienno-zimowy.

  Wartozobaczyć
  Ostatniooglądane