Głowice termostatyczne i zawory grzejnikowe

  W sezonie grzewczym dostosowanie pracy grzejników do swoich potrzeb i warunków atmosferycznych jest kluczowe dla zdrowia i komfortu wszystkich domowników. Pomogą Ci w tym akcesoria do grzejników, takie jak zawory i głowice termostatyczne. Poznaj naszą ofertę i znajdź akcesoria, których potrzebujesz!

  • Głowica termostatyczna biała TYP INV 410 IDMAR
   Głowica termostatyczna biała TYP INV 410 IDMAR
   31,99 zł
  • Głowica termostatyczna biała - chrom TYP 408 IDMAR
   Głowica termostatyczna biała - chrom TYP 408 IDMAR
   39,99 zł
  • Głowica termostatyczna biała TYP 409 IDMAR
   Głowica termostatyczna biała TYP 409 IDMAR
   44,99 zł
  • Głowica termostatyczna czarna TYP 409 IDMAR
   Głowica termostatyczna czarna TYP 409 IDMAR
   43,99 zł
  • Zestaw termostatyczny prosty biały - chrom OPTICOMFORT IDMAR
   Zestaw termostatyczny prosty biały - chrom OPTICOMFORT IDMAR
   83,99 zł
  • Zestaw termostatyczny kątowy biały - chrom OPTICOMFORT IDMAR
   Zestaw termostatyczny kątowy biały - chrom OPTICOMFORT IDMAR
   79,99 zł
  • Zestaw termostatyczny kątowy biały IDMAR
   Zestaw termostatyczny kątowy biały IDMAR
   99,99 zł
  • Zestaw termostatyczny prosty biały IDMAR
   Zestaw termostatyczny prosty biały IDMAR
   89,99 zł
  • Przyłącze kątowe z zaworami do grzejników TYP V IDMAR
   Przyłącze kątowe z zaworami do grzejników TYP V IDMAR
   59,99 zł
  • Przyłącze proste z zaworami do grzejników TYP V IDMAR
   Przyłącze proste z zaworami do grzejników TYP V IDMAR
   68,99 zł

  Jak działa głowica termostatyczna?

  Głowice termostatyczne umożliwiają regulowanie temperatury w pomieszczeniach mieszkalnych i nie tylko. Dzięki nim możesz precyzyjnie ustawiać i sterować temperaturą w każdym pokoju oraz utrzymać ją na odpowiednim poziomie. Wystarczy ustawić odpowiednią wartość na pokrętle, by szybko cieszyć się pożądaną temperaturą i komfortem cieplnym w pomieszczeniu. Zasada działania tych urządzeń jest bardzo prosta – głowice termostatyczne regulują przepływ wody w grzejniku, co wpływa bezpośrednio na temperaturę kaloryfera. Umożliwiają dynamiczną zmianę poziomu dopływu wody, dzięki czemu łatwo i szybko możesz zmienić i wyregulować temperaturę otoczenia. Głowice termostatyczne do grzejników nakręcone są na zawory grzejnikowe i najczęściej znajdują są w górnej części kaloryfera.

  Czym się kierować podczas zakupu zaworu grzejnikowego?

  Zanim kupisz odpowiednie akcesoria do grzejników, takie jak m.in. zawory, warto poznać ich rodzaje. Na rynku dostępne są 3 podstawowe rodzaje zaworów: odcinające, termostatyczne i regulacyjne. Pierwsze z nich, jak sama nazwa wskazuje, mają za zadanie otwierać i zamykać drogę przepływu wody w grzejniku. Zawór termostatyczny do grzejnika występuje najczęściej w zestawie z głowicą tego samego rodzaju. Dzięki temu razem automatycznie dostosowują moc grzejnika do ustawionych wartości. To one sprawiają, że możliwe jest utrzymanie stałej temperatury w pomieszczeniach. Tego typu zawory funkcjonują prawie przy wszystkich grzejnikach, uwzględniając także grzejniki stalowe. Z kolei do standardowych zaworów zalicza się modele regulacyjne, które umożliwiają dostosowanie temperatury grzejnika do potrzeb.

  Jak wybrać odpowiedni zawór do grzejnika?

  Wybierając akcesoria do grzejników takie jak zawory, weź pod uwagę sposób podłączenia kaloryferów do instalacji. Na rynku dostępne są 2 rodzaje tych akcesoriów: zawór do grzejnika zasilanego od dołu oraz od boku. W naszej ofercie znajdziesz zawory proste oraz kątowe.

  Gdy już wiesz, jaki rodzaj zaworu wybrać, sprawdź rozmiar gwintu zaworu. Rozmiar ten powinien pasować do rozmiaru gwintu wewnętrznego głowicy. Zobacz też, w jaki sposób zawór połączony jest z głowicą – może to być podłączenie zakręcane lub zatrzaskowe. Warto sprawdzić także, z czego wykonana jest instalacja grzewcza. Do każdego materiału (rury PEX, stalowe lub miedziane) używa się innych adapterów. Ich zadaniem jest ułatwienie montażu głowicy oraz łączenie różnych modeli głowic z kaloryferami.

  W naszej ofercie znajdziesz niezbędne akcesoria do grzejnika dostępne pojedynczo a także gotowe zestawy termostatyczne. Dzięki temu do swojej instalacji możesz dobrać dokładnie te akcesoria, których potrzebujesz lub zdecydować się na gotowy zestaw z pasującymi do siebie elementami. Poznaj nasze propozycje i już w tym sezonie zapewnij komfortowe ciepło wszystkim domownikom!

  Wartozobaczyć
  Ostatniooglądane