Wyrzynarki do drewna i metalu

  Praktyczne wyrzynarki do drewna czy metalu są niezwykle przydatne podczas każdej budowy, remontu lub renowacji domu i mieszkania. Umożliwiają szybkie i precyzyjne cięcie przygotowanych materiałów. Z ich pomocą wyczarujesz też inne elementy, na przykład do Twojego ogrodu – karmniki dla ptaków, domki dla owadów i niepowtarzalne elementy dekoracyjne. Wyrzynarki VERTO to sprawdzone sprzęty, które posiadają odpowiednie zabezpieczenia, dzięki czemu są łatwe w obsłudze nawet dla początkującego majsterkowicza. Poznaj naszą ofertę wyrzynarek i przekonaj się, czy drzemie w Tobie złota rączka.

  • Wyrzynarka 58G011 Energy+ 600W Graphite
   Wyrzynarka 58G011 Energy+ 600W Graphite
   249,00 zł
  • Wyrzynarka 400W Verto 52G064
   Wyrzynarka 400W Verto 52G064
   149,00 zł
  • Wyrzynarka akumulatorowa Energy+ 18V Graphite 58G011
   Wyrzynarka akumulatorowa Energy+ 18V Graphite 58G011
   219,00 zł
  • Wyrzynarka 450W Graphite 58G047
   Wyrzynarka 450W Graphite 58G047
   189,00 zł
  • Wyrzynarka 800W Graphite 58G077
   Wyrzynarka 800W Graphite 58G077
   269,00 zł
  • Wyrzynarka 650W walizka Graphite 58G067
   Wyrzynarka 650W walizka Graphite 58G067
   239,00 zł

  Do czego służy wyrzynarka i jak działa?

  Do niezbędnych elementów wyposażenia domowego warsztatu należą wyrzynarki do metalu czy drewna. To przydatne narzędzie zarówno dla profesjonalistów, jak i hobbystów. Z pomocą wyrzynarki Graphite czy Verto, wytniesz precyzyjne elementy do skomplikowanego projektu, a także stworzysz domowe dekoracje ze sklejki. Dzięki niej, samodzielnie wykonasz meble, dotniesz panele pod niestandardowy wymiar, a także wytniesz małe funkcjonalne elementy.

  Wyrzynarki do drewna oferują szerokie zastosowanie i przydają się również do cięcia innych tworzyw. Narzędzia i elektronarzędzia tego typu można wykorzystać do metalu oraz tworzyw sztucznych. Znakomicie sprawdzą się do nieregularnych cięć lub prostych kształtów. Praktyczne wyrzynarki Verto z ostrymi brzeszczotami pozwalają na wycinanie prostokątów, kół, łuków, zygzaków, a nawet cięcie od środka. W naszej ofercie znajdziesz wyrzynarki ułatwiające cięcie elementów pod kątem do 45 stopni.

  Jaką wyrzynarkę wybrać?

  Wśród dostępnych rodzajów znajdziesz wyrzynarki do drewna przystosowane do konkretnych potrzeb majsterkowiczów. Wybierając odpowiednią, zwróć uwagę na głębokość cięcia, moc narzędzia, a także liczbę skoków na minutę. Przydatne będą też narzędzia z możliwością regulacji szybkości obrotów. Wiele wyrzynarek posiada również blokadę chroniącą przed przypadkowym uruchomieniem, co znacznie wpływa na bezpieczeństwo. Warto dobrać brzeszczot dopasowany do tworzyw, których będziesz używać. Do drewna, PCV czy sklejki sprawdzi się ostrze ze stali chromowanej. Z kolei wyrzynarki do metalu, aluminium oraz stali powinny mieć ostrze ze stali węglikowej. Do glazury czy ceramiki idealny będzie spiek węglikowy. Dopasuj wyrzynarki do drewna do swoich oczekiwań i ułatw sobie pracę.

  Na rynku dostępne są wyrzynarki do metalu i innych tworzyw różniące się sposobem cięcia. Do najpopularniejszego typu należą te tradycyjne charakteryzujące się standardowym ruchem w górę i w dół. Trochę więcej oferują wyrzynarki z opcją podcinania - wyróżnia je ruch do przodu oraz do tyłu. Oprócz tego, cechuje je łatwa obsługa, ponieważ nie trzeba mocno dociskać wyrzynarki do metalu czy sklejki, aby wykonać cięcie. Dobrym wyborem dla profesjonalistów są wyrzynarki stołowe przeznaczone do dużych elementów lub włosowe, które oferują precyzję niezależnie od gabarytu.

  Wyrzynarki do drewna i metalu: elektryczne czy akumulatorowe?

  Zastanawiasz się czy wybrać wyrzynarki akumulatorowe czy elektryczne? Zastanów się, jakie narzędzie najlepiej sprawdzi się w Twojej pracy czy podczas prac remontowych w domu i ogrodzie. Przemyśl rodzaj wycinanych materiałów, ilość elementów do wycinania oraz moc wyrzynarki do metalu. Niezawodną i wydajną opcją są te elektryczne idealne do częstego użytkowania. Wykorzystując wyrzynarki elektryczne, nie polegasz na ładującym się akumulatorze. Jednak nie jest to przenośne narzędzie i w jego okolicy musi znajdować się gniazdko elektryczne.

  Jeśli potrzebujesz mobilnej wyrzynarki do drewna czy metalu, wybierz tę akumulatorową. Zabierzesz ją na podwórko, do sąsiada czy do pracy w terenie. Używając jej, należy pamiętać o dostosowaniu ilości pracy do czasu działania akumulatora. Wyposażając się w porządny akumulator i ładując kolejną baterię na zapas, przygotujesz się na dłuższą pracę. Wyrzynarka z akumulatorem to niezwykle wygodna opcja, gdy szukasz przenośnego narzędzia do użytkowania poza warsztatem.

  W naszym sklepie zaopatrzysz się nie tylko w wyrzynarki do metalu, drewna czy sklejki. Poznaj inne dostępne narzędzia i elektronarzędzia i przygotuj się na HIPPER produktywną pracę!

  Wartozobaczyć
  Ostatniooglądane