Spawarki

  Jeśli szukasz niezawodnego urządzenia spawalniczego, postaw na praktyczne spawarki i ciesz się niezawodnością i wygodą pracy! Spawarki przydają się zarówno w przydomowych warsztatach, jak i profesjonalnych spawalniach czy firmach zajmujących się produkcją. Służą przede wszystkim do spawania – łączenia ze sobą elementów wykonanych z metalu czy aluminium. W naszej ofercie znajdziesz urządzenia spawalnicze i inne przydatne akcesoria, takie jak szczypce i uchwyty spawalnicze.

  • Spawarka inwertorowa TIG&MMA 200 Proline
   Spawarka inwertorowa TIG&MMA 200 Proline
   1449,00 zł
  • Spawarka inwertorowa MMA 160 Proline
   Spawarka inwertorowa MMA 160 Proline
   629,00 zł
  • Spawarka inwertorowa MMA 200 Proline
   Spawarka inwertorowa MMA 200 Proline
   669,00 zł
  • Mata ognioodporna Express
   Mata ognioodporna Express
   61,49 zł
  • Spawarka inwentorowa IGBT 230V 120A Graphite
   Spawarka inwentorowa IGBT 230V 120A Graphite
   459,00 zł
  • Spawarka inwentorowa IGBT 230V 160A Graphite
   Spawarka inwentorowa IGBT 230V 160A Graphite
   489,00 zł
  • Spawarka inwentorowa IGBT 230V 200A Graphite
   Spawarka inwentorowa IGBT 230V 200A Graphite
   619,00 zł

  Rodzaje spawarek inwertorowych

  Współcześnie do najpopularniejszych sprzętów spawalniczych bez wątpienia zaliczyć można spawarki inwertorowe. Umożliwiają one precyzyjną pracę w praktycznie każdych warunkach, także przy wysokiej temperaturze. Nie pobierają dużo mocy, dzięki czemu są mniej awaryjne i nie wymagają specjalnych przygotowań sieci. Inwertorowe spawarki działają na zasadzie zwiększania częstotliwości pierwotnego zasilania na takie o wyższej częstotliwości.

  Dalej można je podzielić na:

  • spawarki MMA
  • spawarki TIG4
  • spawarki MIG/MAG.

  Spawarki inwertorowe MMA umożliwiają spawanie elektrodami otulonymi i do działania nie wymagają użycia butli z gazem, co jest konieczne w przypadku niektórych spawarek MIG/MAG. Dzięki temu są bardziej poręczne i wygodniejsze w codziennym użytkowaniu. To sprawia, że spawarki MMA mogą być używane także w trudnych warunkach, np. na świeżym powietrzu. Spawarki inwertorowe tego typu cieszą się popularnością ze względu na wszechstronność zastosowania. Zależnie od przeznaczonego do spawania typu blachy oraz warunków otoczenia, spawarki MMA współpracują z różnymi elektrodami (np. rutylowymi, zasadowymi czy celulozowymi), co znacząco wpływa na ich uniwersalność.

  Spawarki TIG najczęściej wykorzystywane są w profesjonalnych warsztatach i serwisach spawalniczych. Wynika to z tego, że wymagają od osoby obsługującej urządzenie wiedzy i umiejętności do bezpiecznego wykorzystania ich w praktyce. Zasada działania tych urządzeń oparta jest na rozgrzewaniu powierzchni łączonych elementów i stworzeniu tzw. jeziorka spawalniczego. Dzięki stosowaniu tej metody, po zastygnięciu uzyskuje się gładką i trwałą spoinę.

  Z kolei spawarki typu MIG/MAG wykorzystują dwie metody spawalnicze: z wykorzystaniem gazów obojętnych chemicznie (MIG) oraz aktywnych chemicznie (MAG). W tym przypadku zadaniem gazu jest osłona powstałego jeziorka spawalniczego przed czynnikami zewnętrznymi. Dzięki szerokiej ofercie spawarek MIG/MAG na rynku, z łatwością można znaleźć urządzenie wystarczające dla domowych potrzeb, jak i spełniające oczekiwania profesjonalistów.

  Jakie są zalety spawarek inwertorowych?

  Do ich zalet należy przede wszystkim niewielki rozmiar oraz znacznie mniejszy pobór mocy w porównaniu do modeli opartych na transformatorach. Dzięki temu, że są mniejsze, są także lżejsze i bardziej mobilne, co umożliwia pracę w terenie. Mimo niewielkich rozmiarów, spawarki inwertorowe wyróżniają się dużą wydajnością przy niewielkim poborze mocy, dzięki czemu świetnie sprawdzają się nie tylko do użytku domowego, ale są równie chętnie wybierane przez profesjonalistów.

  Niezawodne spawarki dla profesjonalistów i nie tylko!

  W katalogu naszych produktów znajdziesz elektronarzędzia, dzięki którym wykonasz wiele prac nie tylko w ogrodzie i przydomowym garażu, ale także w profesjonalnym warsztacie. Aby wybrać odpowiednią spawarkę, w pierwszej kolejności ustal, do czego będziesz jej używać i jak często będziesz z niej korzystać. Spawarka do użytku domowego będzie miała inne parametry niż ta przeznaczona do zastosowania profesjonalnego. Ważne jest też ustalenie, jakie elementy chcesz ze sobą spawać.

  Jeśli nie potrzebujesz profesjonalnego sprzętu, a zależy Ci na wygodzie, wszechstronności i niekłopotliwej obsłudze, dobrym wyborem będzie spawarka MMA. Spawarki inwertorowe tego typu są wygodniejsze i poręczniejsze w doraźnym użytkowaniu oraz nie zużywają wiele mocy, przy jednoczesnym zachowaniu wydajności działania. Z kolei jeśli w obszarze Twoich poszukiwań znajdują się spawarki inwertorowe do profesjonalnego zastosowania, wybieraj wśród modeli MIG/MAG oraz TIG. W naszej ofercie znajdziesz także inne akcesoria, które ułatwią Ci prace związane ze spawaniem, takie jak lampy lutownicze czy szczypce spawalnicze.

  Wartozobaczyć
  Ostatniooglądane