Pistolety

  Pistolety do pianki montażowej ułatwiają precyzyjne nałożenie tego preparatu w wielu miejscach – również tych trudno dostępnych. Piany montażowe wykorzystywane są podczas różnego rodzaju prac – od uszczelniania okien, osadzania drzwi, schodów, po dokładne wypełnianie szczelin i izolację akustyczną. Pistolety do pianki poliuretanowej nadają się do montażu elementów, które wymagają osadzenia w podłożu lub do uszczelniana niewielkich przestrzeni. Docenisz działanie pistoletu piankowego szczególnie w miejscach, do których trudno dotrzeć. W naszej ofercie znajdziesz pistolety piankowe od producentów takich jak: Den BravenTopex czy Dedra. Sprawdź i wybierz najlepszy produkt dla siebie!

  • Pistolet do pianki montażowej 21B501 Topex
   Pistolet do pianki montażowej 21B501 Topex
   74,49 zł
  • Pistolet Do Piany Montażowej Plastikowy Top Tools
   Pistolet Do Piany Montażowej Plastikowy Top Tools
   41,49 zł
  • Pistolet do pianki montażowej 21B504 Topex
   Pistolet do pianki montażowej 21B504 Topex
   85,99 zł
  • Wyciskacz do pianki montażowej 21B510 Top Tools
   Wyciskacz do pianki montażowej 21B510 Top Tools
   24,99 zł

  Jaki pistolet do pianki wybrać 

  Pistolety do pianki montażowej różnią się kilkoma aspektami: wykonaniem, trwałością oraz właściwościami technicznymi. Zadaniem każdego z nich jest jednak ułatwienie Ci nakładania preparatu w miejscach, które nie są łatwo dostępne. A więc jaki pistolet do pianki wybrać? Ważne, aby spełniał on Twoje oczekiwania, był łatwy w użytkowaniu oraz późniejszym czyszczeniu. Dzięki temu nie będzie to produkt jednorazowego użytku.  

  Ze względu na charakter prac z pistoletem, powinien być lekki i poręczny. Dzięki temu bez problemu dotrzesz do trudnodostępnych miejsc. Zwróć więc uwagę na korpus urządzenia.  Jeśli chodzi o mechanizm spustowy – warto zwrócić tu szczególną uwagę na materiał, z którego jest wykonany. Aby zapobiec przyleganiu pianki, warto wyposażyć się w pistolet z mechanizmem wykończonym teflonem. Dotyczy to również pozostałych elementów narzędzia – dzięki temu pianka nie będzie przylegać i powodować korozji. Sprawdź naszą ofertę i wybierz najlepszy pistolet do pianki montażowej dla siebie! 

  Jak wyczyścić pistolet do pianki 

  Zaschnięty pistolet do pianki montażowej to coś, czego chcesz uniknąć, dlatego zadbaj o czyszczenie pistoletu od razu po zakończeniu prac. Nie rób tego z pomocą wody, ponieważ przyspieszy to wysychanie preparatu wewnątrz urządzenia. W tym celu użyj specjalnego środka czyszczącego – czyścika do pian poliuretanowych lub rozpuszczalnika. 

  Najpierw zdejmij pusty pojemnik po pianie, a następnie usuń ślady preparatu z powierzchni pistoletu – przy pomocy wspomnianego czyścika. W kolejnym kroku w miejsce pojemnika z pianą, wkręć pojemnik ze środkiem czyszczącym. Pozostaw na kilka minut, a następnie kilkukrotnie naciśnij spust i zdemontuj pojemnik. Gotowe!  

  Ile kosztuje pistolet do pianki? Cena ma znaczenie 

  Jak w przypadku wielu innych produktów – cena odgrywa istotną rolę. Tańszy pistolet do pianki montażowej wykonany będzie najprawdopodobniej z tworzywa sztucznego, co niestety czyni go jednorazowym produktem, ponieważ nie da się go dokładnie wyczyścić. Takie produkty łatwo się też zapychają, co uniemożliwia ich dalsze użytkowanie.  

  Profesjonalny pistolet do pianki montażowej wiąże się z wyższym kosztem, natomiast jest to zazwyczaj jednorazowy wydatek na produkt tego typu, ponieważ posłuży Ci wielokrotnie przy różnych pracach budowlanych lub wykończeniowych. Wszystko to dzięki teflonowemu wykończeniu, które umożliwia skutecznie czyszczenie pistoletu.

  Wartozobaczyć
  Ostatniooglądane