Kleje uniwersalne

  Kleje uniwersalne to świetnie rozwiązanie, gdy podczas budowy lub remontu musisz łączyć ze sobą elementy wykonane z różnych materiałów. W ten sposób zaopatrzysz się w jeden uniwersalny produkt, który będzie pomocny w pracach różnego typu. W naszym sklepie znajdziesz sprawdzone kleje uniwersalne znanych i cenionych producentów: Dragon i Tytan. W tej kategorii do wyboru masz klej polimerowy, klej epoksydowy oraz klej do wykładzin

  • Klej Uniwersalny Polimerowy Dragon 25ml
   Klej Uniwersalny Polimerowy Dragon 25ml
   8,49 zł
   339,60 zł/litr
  • Klej Uniwersalny Polimerowy Dragon 50ml
   Klej Uniwersalny Polimerowy Dragon 50ml
   9,99 zł
   199,80 zł/litr
  • Uniwersalny Klej Do Wykładzin Osakryl Tytan 1kg
   Uniwersalny Klej Do Wykładzin Osakryl Tytan 1kg
   23,99 zł
   23,99 zł/kg
  • Uniwersalny Klej Do Wykładzin Osakryl Tytan 4kg
   Uniwersalny Klej Do Wykładzin Osakryl Tytan 4kg
   75,99 zł
   19,00 zł/kg
  • Klej Uniwersalny Polimerowy Tytan 225ml
   Klej Uniwersalny Polimerowy Tytan 225ml
   19,49 zł
   86,61 zł/litr
  • Klej Uniwersalny Polimerowy Tytan 800ml
   Klej Uniwersalny Polimerowy Tytan 800ml
   47,49 zł
   59,36 zł/litr
  • Klej Uniwersalny Polimerowy Tytan 40ml
   Klej Uniwersalny Polimerowy Tytan 40ml
   7,49 zł
   1872,50 zł/litr
  • Klej Uniwersalny Polimerowy Dragon 200ml
   Klej Uniwersalny Polimerowy Dragon 200ml
   15,49 zł
   77,45 zł/litr
  • Klej Uniwersalny Polimerowy Dragon 500ml
   Klej Uniwersalny Polimerowy Dragon 500ml
   24,99 zł
   49,98 zł/litr

  Klej epoksydowy czy klej polimerowy – szybki przegląd właściwości

  Bazą kleju epoksydowego są żywice epoksydowe: lepiące się ciecze lub kruche ciała stałe, które po utwardzeniu zyskują swoje właściwości. Występuje najczęściej w postaci dwuskładnikowej, co wymaga połączenia i wymieszania ze sobą dwóch specjalnie dobranych składników kleju. Dzięki temu zyskujesz masę, która po utwardzeniu nie zmienia swojej gęstości, masy i ułożenia. Stworzona przy użyciu tego kleju twarda spoina dobrze poddaje się obróbce mechanicznej oraz jest odporna na ścieranie i chemiczne działanie substancji takich jak rozpuszczalniki czy słabe kwasy i zasady. Klej epoksydowy może być stosowany do montażu, napraw różnego typu czy prac wykończeniowych.

  Klej polimerowy powstaje z substancji chemicznych o dużej masie cząsteczkowej (polimery). Wśród klejów tego typu najczęściej wybieranym rozwiązaniem jest uniwersalny klej polimerowy. Dzięki wszechstronności zastosowania, sprawdzi się do klejenia elementów wykonanych zarówno z papieru, korka, styropianu, jak i ceramiki, szkła, drewna czy sztucznej skóry. Spoiny utworzone przy pomocy tego kleju charakteryzują się dużą wytrzymałością i odpornością na zewnętrzne czynniki, dzięki czemu może być używany również na zewnątrz budynków. Bezbarwny lub delikatnie żółty kolor kleju polimerowego sprawia, że łączenia są praktycznie niewidoczne, co pozwala na estetyczne wykończenie klejonych elementów. Z powodu swoich właściwości i uniwersalnego zastosowania, klej ten cieszy się popularnością zarówno wśród amatorów, jak i profesjonalnych wykonawców.

  Wartozobaczyć
  Ostatniooglądane