Kleje do płytek

  Kleje do płytek służą do spajania płytek z podłożem zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Wybierając klej do płytek, weź pod uwagę rodzaj płytek oraz pomieszczenie, w którym będziesz je układać. W naszej ofercie znajdziesz gotowe kleje dostosowane do różnego rodzaju powierzchni. Proponujemy elastyczny klej do płytek, klej do gresu, klej do glazury, klej dyspersyjny oraz klej do płytek gipsowych. Wybierz najlepszy produkt od renowowanych producentów – Tytan i Śmig. Sprawdź naszą ofertę! 

  • Klej Do Płytek Ceramicznych Tytan 1kg
   Klej Do Płytek Ceramicznych Tytan 1kg
   21,49 zł
   21,49 zł/kg
  • Klej Do Płytek Ceramicznych Tytan 5kg
   Klej Do Płytek Ceramicznych Tytan 5kg
   52,99 zł
   10,60 zł/kg
  • Zaprawa klejowa uelastyczniona Atlas 5 kg
   Zaprawa klejowa uelastyczniona Atlas 5 kg
   19,99 zł
   4,00 zł/kg
  • Zaprawa klejowa uelastyczniona Atlas 10 kg
   Zaprawa klejowa uelastyczniona Atlas 10 kg
   24,49 zł
   2,45 zł/kg
  • Zaprawa klejowa do płytek Atlas Atut 25 kg
   Zaprawa klejowa do płytek Atlas Atut 25 kg
   23,99 zł
   0,96 zł/kg
  • Klej uelastyczniony do płytek Atlas OK! 25 kg
   Klej uelastyczniony do płytek Atlas OK! 25 kg
   38,99 zł
   1,56 zł/kg
  • Klej uelastyczniony do płytek Atlas OK! 5 kg
   Klej uelastyczniony do płytek Atlas OK! 5 kg
   17,99 zł
   3,60 zł/kg

  Kleje do płytek – rodzaje 

  Kleje do płytek różnią się składem i właściwościami. Wyróżniamy 3 główne rodzaje klejów: 

  • klej na bazie cementu i wypełniaczy mineralnych 
  • klej na bazie żywic relatywnych i wypełniaczy mineralnych 
  • klej dyspersyjny.

  Pierwszy z nich jest plastyczny, elastyczny i szybkowiążący. Drugi rodzaj kleju charakteryzuje się wodoszczelnością i świetnie sprawdzi się do zastosowania na podłoża metalowe i plastikowe. Ostatni rodzaj kleju znajduje zastosowanie w przypadku trudnych podłoży – takich jak płyty gipsowo-kartonowe, powierzchnie drewnopochodne czy stara glazura. W składzie kleju dyspersyjnego znajdziemy spoiny organiczne i wypełniacze mineralne. 

  Jaki klej do płytek wybrać 

  Wybierając gotowy klej do płytek, kieruj się rodzajem płytek, podłoża oraz właściwościami kleju. Dzięki temu zyskasz trwałe związanie płytek z podłożem. Dodatkowo niezwykle ważne jest pomieszczenie i jego ekspozycja na czynniki atmosferyczne i uszkodzenia mechaniczne. Na przykład w przypadku balkonu lub tarasu ważne jest, aby wybrać mrozoodporny klej do płytek.  

  Gres zyskuje popularność w wykorzystaniu go wewnątrz i na zewnątrz budynku. Niestety charakteryzuje się niskim stopniem nasiąkliwości, dlatego klej do płytek gresowych powinien wykazywać zwiększoną przyczepność. Klej do gresu, wykorzystywanego często na zewnątrz budynków, powinien również być odporny na czynniki atmosferyczne, jakie jak temperatura i wilgoć.  

  Często pojawiającym się pytaniem jest to o klej do płytek wielkoformatowych. Nic dziwnego – płytki te są duże i cienkie, co powoduje wiele wątpliwości co do tego, jakie spoiwo zastosować. Najlepiej sprawdzi się tutaj elastyczny klej do płytek. Jest on odkształcalny i wykazuje dużą przyczepność do podłoża. Nada się również wtedy, kiedy masz w domu ogrzewanie podłogowe. Klej do płytek w takim przypadku również powinien być wysokoelastyczny i odkształcalny.  

  Wartozobaczyć
  Ostatniooglądane