Akryl

    Akryl budowalny stosuje się głównie we wnętrzach. Służy do wypełniania powierzchni, a dokładnie powstałych w nich rys, pęknięć czy nierówności. Uszczelniacz akrylowy doskonale sprawdzi się na różnych powierzchniach – od gładzi, tynku po nawet drewno. Akryl jest elastyczny, dzięki czemu łatwo się go nakłada. Daje również możliwość malowania kolorowymi farbami, co jest bardzo dużą zaletą tego uszczelniacza. Jeśli Twoje ściany wymagają drobnej naprawy przed malowaniem – sprawdź naszą ofertę akryli i wybierz najlepszy dla siebie.

    • Akryl wysokoelastyczny do płyt G-K HIPPER. 300ml
      HIPPERtanio
      Akryl wysokoelastyczny do płyt G-K HIPPER. 300ml
      10,69 zł
      35,60 zł/litr
    • Akryl lekki szpachlowy HIPPER. 300ml
      HIPPERtanio
      Akryl lekki szpachlowy HIPPER. 300ml
      12,99 zł
      43,26 zł/litr
    • Akryl uniwersalny HIPPER. biały 300ml
      HIPPERtanio
      Akryl uniwersalny HIPPER. biały 300ml
      12,99 zł
      43,30 zł/litr
    • Akryl szpachlowy szybki efekt Tytan biały 280ml
      Akryl szpachlowy szybki efekt Tytan biały 280ml
      25,99 zł
      92,81 zł/litr
    • Akryl do płyt G-K Tytan biały 280ml
      Akryl do płyt G-K Tytan biały 280ml
      25,49 zł
      91,02 zł/litr
    • Akryl do fasad Tytan biały 280ml
      Akryl do fasad Tytan biały 280ml
      25,49 zł
      91,02 zł/litr

    Akryl budowlany – właściwości

    Uszczelniacz akrylowy nie zawiera szkodliwych składników i jest bezzapachowy, co sprawia, że jest to rozwiązanie bardzo ekologiczne. Jego duża elastyczność umożliwia wypełnienie każdej szczeliny. Akryle budowlane bardzo dobrze trzymają się większości różnych budowlanych powierzchni, dzięki czemu są dość uniwersalne. Można pokrywać je farbami do ścian i sufitów, co zdecydowanie wyróżnia je na tle innego rodzaju uszczelniaczy, na przykład silikonowych. Wadą tego typu rozwiązania jest mała odporność na wilgoć – z tego powodu poleca się ich stosowanie raczej wewnątrz niż na zewnątrz budynku.

    Akryl budowlany – kiedy się przyda

    Uszczelniacze akrylowe wypełniają szczeliny między materiałami budowlanymi – rysy, pęknięcia czy inne ubytki. Łączą również elementy ścian lub sufitów, które mogą mieć różne wymiary, lub różne rodzaje płyt: gipsowe, kartonowo-gipsowe, drewniane czy drewnopodobne. Akryl poradzi sobie również z wypełnieniem nierówności przy parapetach, listwach czy schodach. Jego zadaniem może również uszczelnienie ram okien i drzwi w Twoim domu. Jeśli chodzi zadania specjalne – takie jak połączenie gazobetonu i jego uszczelnienie lub zabezpieczenie innych tworzyw przed promieniowaniem UV – akryl świetnie się w nich sprawdzi.

    Wartozobaczyć
    Ostatniooglądane