Maski przeciwpyłowe

  Niezbędną ochroną podczas wielu prac są maski przeciwpyłowe. Przydają się podczas prac remontowo-wykończeniowych oraz wszystkich stanowisk pracy, gdzie występuje duże stężenie rożnego rodzaju pyłów. Ergonomiczne i wygodne maski przeciwpyłowe z filtrem będą odpowiednią ochroną dla układu oddechowego. Dopasuj ich właściwości do rodzaju pracy, jaką będziesz wykonywać Ty lub Twoi pracownicy. Bezpieczeństwo to podstawa!

  • Maska przeciwpyłowa składana Lahti Pro 3 szt.
   Maska przeciwpyłowa składana Lahti Pro 3 szt.
   24,99 zł
  • Maska przeciwpyłowa Lahti Pro L1200100 5 szt.
   Maska przeciwpyłowa Lahti Pro L1200100 5 szt.
   9,49 zł
  • Maska przeciwpyłowa z zaworkiem Lahti Pro L1200200 3 szt.
   Maska przeciwpyłowa z zaworkiem Lahti Pro L1200200 3 szt.
   18,99 zł
  • Maska przeciwpyłowa składana z zaworkiem Lahti Pro L120080S
   Maska przeciwpyłowa składana z zaworkiem Lahti Pro L120080S
   8,99 zł
  • Maska przeciwpyłowa z zaworkiem Lahti Pro L120050S
   Maska przeciwpyłowa z zaworkiem Lahti Pro L120050S
   12,49 zł
  • Półmaska ochronna FFP2 nr D HARDY
   Półmaska ochronna FFP2 nr D HARDY
   33,49 zł

  Ochronne maski przeciwpyłowe

  Zapewnij maksymalną ochronę sobie i swoim pracownikom stosując przeciwpyłowe maski ochronne w miejscach występowania zwiększonego natężenia pyłów i innych szkodliwych substancji w powietrzu. Ich zadaniem jest blokowanie wnikania do organizmu pyłków powstających w wyniku wykonywania różnego rodzaju prac. Aby zapewnić maksymalną skuteczność ochrony, maski przeciwpyłowe powinny być dobrane adekwatnie do natężenia pyłu oraz jego rodzaju. Maski BHP posiadają określone klasy bezpieczeństwa oznaczone symbolami P1, P2 oraz P3. W naszym sklepie znajdziesz wielowarstwowe maski przeciwpyłowe z filtrem oraz modele wyposażone dodatkowo w zaworek. Jego zadanie jest ułatwienie wydychania powietrza, dzięki czemu korzystane z maski jest bardziej komfortowe, szczególnie podczas aktywności fizycznej. Większa aktywność podczas wykonywania obowiązków oznacza zwiększone zapotrzebowanie na tlen, dlatego maska nie powinna w żaden sposób powodować kłopotów z oddychaniem u osoby wykonującej pracę.

  Odpowiednio dobrana maska przeciwpyłowa chroni układ oddechowy przed wnikaniem szkodliwych substancji do organizmu. Dlatego maska powinna być dobrana nie tylko adekwatnie do natężenia i rodzaju pyłów, ale także dobrze przylegać do twarzy jednocześnie zapewniając maksymalny komfort. Tylko wtedy będzie prawidłowo spełniać swoje zadanie.

  Maski chroniące przed pyłami podczas pracy

  Obowiązkiem każdego pracodawcy jest zapewnienie sprzyjających warunków do pracy w trudnym środowisku, np. mocno zapylonym. Praca powinna być wykonywana w sposób bezpieczny dla zdrowia i życia pracowników. Aby zapewnić takie warunki swoim pracownikom, pracodawca powinien wyposażyć ich w środki ochrony indywidualnej, takie jak odzież robocza oraz maski przeciwpyłowe. Dotyczy to sytuacji, w których pracownik wykonuje swoje obowiązki w miejscu, w którym występuje duże zapylenie powietrza. Profesjonalne maski przeciwpyłowe skutecznie chronią układ oddechowy przed wchłanianiem szkodliwych pyłów i przeciwdziałają chorobom płuc i dróg oddechowych. Duże natężenie pyłów może prowadzić do rozwoju astmy, alergicznego zapalenia płuc czy zapalenia oskrzeli. Aby uniknąć związanych z tym przykrych konsekwencji, konieczne są maski przeciwpyłowe chroniące twarz pracownika przed wnikaniem do układu oddechowego szkodliwych substancji.

  Maski przeciwpyłowe BHP są nie tylko obowiązkowym środkiem ochrony indywidualnej w zakładach pracy, w których występują takie warunki, ale także podczas różnego rodzaju prac budowlanych, remontowych, wykończeniowych czy naprawczych. Dlatego mogą okazać się potrzebne również w domu i ogrodzie – maski przeciwpyłowe do szlifowania to najczęstszy wybór majsterkowiczów i domowych złotych rączek.

  Sprawdź naszą ofertę w której znajdziesz maski przeciwpyłowe, które zapewniają nie tylko maksymalne bezpieczeństwo, ale także wygodę codziennego użytkowania.

  Wartozobaczyć
  Ostatniooglądane