Grille ogrodowe

  Czas na grilla – zobacz dostępne w naszym sklepie grille ogrodowe i rozpocznij sezon w wielkim stylu! Dla tych, którzy już mianowali się mistrzami grillowania oraz dla tych, którzy dopiero aspirują do tego tytułu – przygotowaliśmy ofertę grillów, które umilą niejedno spotkanie w ogrodzie. Dla fanów klasyki proponujemy grille węglowe, które świetnie sprawdzą się w każdym ogródku, a dla tych bardziej wymagających – grille gazowe, z którymi przygotowanie potraw nigdy nie było łatwiejsze! Poznaj naszą ofertę i zostań mistrzem grilla już w tym sezonie!

  • Grill prostokątny 11772BP Dr Grill
   Grill prostokątny 11772BP Dr Grill
   159,00 zł
  • Grill prostokątny na kółkach 11326 Dr Grill
   Grill prostokątny na kółkach 11326 Dr Grill
   279,00 zł
  • Landmann Grill gazowy XL 4.1
   Landmann Grill gazowy XL 4.1
   1699,00 zł
  • Landmann Grill gazowy 2.0
   Landmann Grill gazowy 2.0
   599,00 zł
  • Grill ogrodowy okrągły 44x71cm Irma
   Grill ogrodowy okrągły 44x71cm Irma
   139,00 zł
  • Grill popularny Classic 36x50cm Irma
   Grill popularny Classic 36x50cm Irma
   39,99 zł
  • Grill ogrodowy węglowy HIPPER. HOUSTON z pokrywą
   HIPPERtanio
   Grill ogrodowy węglowy HIPPER. HOUSTON z pokrywą
   459,00 zł

  Grille ogrodowe – co warto wiedzieć przed zakupem?

  Dostępne na rynku grille ogrodowe występują w kilku rodzajach. Na początek poznaj je lepiej, by wiedzieć, który będzie najlepszy dla Ciebie.

  • Grille węglowe – można śmiało stwierdzić, że najpopularniejszym rodzajem jest właśnie grill ogrodowy węglowy. Do przygotowania potraw potrzebujesz węgla, rozpałki i rusztu.
  • Grille gazowe – zyskujące coraz większą popularność ze względu na wygodę i brak konieczności stosowania węgla. Wystarczy podłączyć butlę gazową i cieszyć się swobodą grillowania w wielkim stylu. Grill ogrodowy gazowy jest zazwyczaj większy od węglowego, ale dzięki kółkom do przenoszenia – bardziej mobilny.
  • Grille elektryczne – modele elektryczne wymagają zasilania elektrycznego, a więc i dostępu do źródła prądu. Poza tym są łatwe w obsłudze i nie wymagają specjalnych umiejętności. Nie trzeba ich rozpalać, a jedynie ustawić odpowiednią temperaturę i kontrolować stopień wysmażenia potraw.

  Już wiesz, który grill ogrodowy wybrać? Dowiedz się, na co jeszcze zwrócić uwagę, by zapewnić sobie komfort i bezpieczeństwo!

  Podczas grillowania ważna jest stabilność sprzętu. Odpowiada za nią liczba i rodzaj nóżek oraz ich mocowanie. Tylko solidne i dobrze zamontowane nogi zapewnią Ci bezpieczeństwo podczas przygotowania potraw na grillu. Niestabilne ogrodowe grille na węgiel to duże ryzyko rozsypania rozżarzonego węgla, co stanowi bezpośrednie zagrożenie dla Ciebie, domowników, gości i otoczenia Twojego domu.

  Wybierając grill zwróć uwagę, aby można było go łatwo przenosić. Dotyczy to nie tylko dużych i ciężkich modeli, ale także mniejszych. Niektóre grille ogrodowe wyposażone są w kółka, które ułatwiają przenoszenie grilla – zawsze wtedy, gdy zajdzie taka potrzeba.

  Grill gazowy czy węglowy?

  Wybór pomiędzy grillem gazowym a węglowym najczęściej sprowadzany jest do wygody użytkowania i jakości przygotowanych potraw. I słusznie! Grille węglowe są łatwe w obsłudze, ponieważ potrzeba jedynie węgla, rozpałki i potrawy do przygotowania. Wystarczy wsypać węgiel, polać go podpałką, poczekać do wytworzenia gorącego żaru i całkowitego wypalenia podpałki, a następnie położyć kiełbaski czy szaszłyki na ruszcie. Grill na węgiel jest zazwyczaj mniejszy od jego gazowego odpowiednika, ale jeśli masz dużą rodzinę możesz zakupić także grill węglowy duży. Do grillowania najlepiej używać węgla drzewnego lub drewna z drzew liściastych i nie dopuszczać do kapania tłuszczu na rozżarzony węgiel. Ze względu na niewielki rozmiar, grille węglowe sprawdzą się w każdym miejscu – w ogrodzie, na działce, w parku czy na pikniku.

  Nieco inaczej w obsłudze wyglądają grille gazowe. Do ich użycia wymagana jest butla gazowa, a do jej założenia odpowiednie umiejętności. Warto jednak je posiąść, bo grill ogrodowy gazowy to coraz częściej spotykany model w ogrodach. Dlaczego? Przygotowane na nim potrawy są przede wszystkim zdrowsze. Grillujemy nad ogniem, a nie nad węglem i nie ryzykujemy, że tłuszcz będzie kapał na rozżarzony węgiel, tworząc w ten sposób szkodliwe dla zdrowia substancje.

  Grille gazowe posiadają wiele zalet, a do najważniejszych zaliczamy możliwość kontrolowania temperatury i dostosowane jej do przygotowywanych potraw. Jedne potrzebują intensywnego grillowania przez krótki czas, a inne wolniejszej obróbki, którą zapewni Ci właśnie grill na gaz. Minusem jest to, że to jednak duży grill ogrodowy, który wymaga miejsca. Zapewnia jednak nieporównywalnie większą wygodę grillowania w porównaniu do węglowego odpowiednika. Grill ogrodowy gazowy to zdecydowanie rozwiązanie dla aspirujących mistrzów grillowania, który poszukują bezpiecznego i zdrowego sposobu przygotowania posiłków dla całej rodziny.

  Grilluj na świeżym powietrzu zdrowe i smaczne posiłki!

  Grillowanie to przede wszystkim spędzanie czasu na świeżym powietrzu – w otoczeniu rodziny i przyjaciół. W takim towarzystwie potrawy z grilla smakują wyśmienicie! Warto pamiętać o tym, że grillowanie wcale nie musi oznaczać ciężkiego posiłku w postaci kiełbasy czy karkówki. Grille ogrodowe dają nam więcej możliwości – możemy grillować chude mięso, warzywa, owoce, sery czy owoce morza.

  Jeśli szczególnie zależy nam, aby przygotowane posiłki z grilla były zdrowe, warto postawić na grill ogrodowy gazowy. Minimalizujemy w ten sposób ryzyko powstawania szkodliwych dla zdrowia substancji. Ta metoda grillowania jest zdrowsza i bezpieczniejsza, dlatego też coraz częściej jest wybierana przez miłośników grilla. Dodaj do tego samodzielnie przygotowane zdrowe sałatki i dodatki a Twoje dania z grilla będą pełnowartościowymi posiłkami. I nie zabraknie chętnych do zjedzenia wszystkiego!

  Poznaj naszą ofertę i dostępne grille ogrodowe węglowe i gazowe, by w sezonie zaprosić gości i domowników na ucztę przy grillu!

  Wartozobaczyć
  Ostatniooglądane