Ziemie do roślin zielonych

  Jeśli chcesz, aby Twoje mieszkanie szybko się zazieleniło, wystarczy Ci kilka roślinek i odpowiednia ziemia do roślin zielonych! To szybki i skuteczny sposób na wprowadzenie naturalnych elementów do domu i stworzenie domowej dżungli z prawdziwego zdarzenia. Poznaj ziemie, które Ci to ułatwią i spraw, by Twój dom już wkrótce wypełnił się kojącą, naturalną zielenią.

  • Ziemia do paproci 5L Kronen
   Ziemia do paproci 5L Kronen
   6,99 zł
   1,40 zł/litr
  • Ziemia do kaktusów 5L Kronen
   Ziemia do kaktusów 5L Kronen
   7,99 zł
   1,60 zł/litr

  Ziemia do roślin zielonych to kompleksowe podłoże

  Każdy kto zajmuje się hodowlą roślin w domu czy ogrodzie lub dopiero zaczyna swoją przygodę w tym temacie, powinien wiedzieć, że do prawidłowego wzrostu zieleni niezbędne są odpowiednio dobrane ziemie i podłoża. Każda roślina ma inne wymagania i zapotrzebowanie na składniki odżywcze, a także potrzeby związane np. z żyznością ziemi czy zawartością innych kluczowych dodatków. Dowiedz się, jaka ziemia do roślin zielonych będzie najlepsza!

  Czym wyróżnia się podłoże do roślin zielonych? To przede wszystkim kompleksowe podłoże przygotowane z myślą o roślinach, które przez cały rok są piękną ozdobą naszych domów i mieszkań. Rośliny zielone nie mają kwiatów, ale za to najczęściej posiadają ciekawą formę, kształt liści czy zgrubiałe pędy. Z tego powodu mają nieco inne wymagania niż klasyczne rośliny kwitnące kwiatami. Odpowiednio dobrane podłoże do roślin zielonych pozwoli im zdrowo rosnąć i czerpać maksimum korzyści z podłoża, w którym się znajdują. Dlatego to takie ważne, by ziemia do roślin zielonych w pełni zaspokajała ich potrzeby. Do najpopularniejszych i najczęściej spotykanych w polskich domach roślin zielonych należą m.in. palmy, juki, paprocie, fikusy, kaktusy, draceny czy popularne monstery.

  Ziemia do roślin zielonych w doniczce – na co zwrócić uwagę przy jej zakupie?

  Rośliny zielone i każde inne kwiaty hodowane w doniczce mają ograniczone możliwości jeśli chodzi o czerpanie składników odżywczych. Mogą je pobierać tylko i wyłącznie z podłoża, w którym się znajdują. W przeciwieństwie do kwiatów w ogrodzie, te hodowane w doniczce nie mogą sięgać korzeniami głębiej w glebę w poszukiwaniu brakujących mikro- i makroelementów. Dlatego ważnym elementem w hodowli kwiatów tego typu jest bogata w składniki ziemia do roślin zielonych. Mowa tu przede wszystkim o składnikach odżywczych, których ilość i jakość znacząco wpływają na sukces uprawy.

  Ziemia do roślin domowych hodowanych w doniczkach powinna być wzbogacona także o takie elementy, jak włókna drzewne, torf, glinkę wulkaniczną, nawilżacze czy nawozy. Każdy z tych składników odgrywa inną rolę w procesie wzrostu rośliny i utrzymania jej w dobrej kondycji.  Włókna drzewne odpowiadają za poprawę drenażu, torf za spulchnienie gleby i dostarczanie niezbędnych minerałów, z kolei glinka za magazynowanie substancji pokarmowych i wody. Nawilżacze poprawiają obieg wody w doniczce, z kolei dodatek nawozu – choć opcjonalny – wspiera szybki wzrost rośliny i lepsze przyjęcie w podłożu. Przy tym warto pamiętać, że ziemia z dodatkiem nawozu najczęściej zawiera jego niewielką ilość – konieczną na start. Nie zapominaj o regularnym nawożeniu rośliny po upływie czasu wskazanego na opakowaniu.

  Ziemia do roślin doniczkowych powinna być bogata w tego typu dodatki, by zapewnić roślinom jak najlepsze warunki na ograniczonej doniczką przestrzeni. Dzięki temu otoczysz rośliny zielone w swoim domu szczególną troską i zadbasz o ich zdrowy rozwój. Poznaj naszą ofertę i sprawdź, która ziemia do roślin zielonych będzie dla Twoich kwiatów najlepsza!

  Wartozobaczyć
  Ostatniooglądane