Ziemia do iglaków

  Zapewnij drzewkom iglastym w ogrodzie najlepsze warunki do zdrowego rozwoju i wybierz przeznaczone dla nich ziemie do iglaków. Dobrze dobrane podłoże jest gwarancją prawidłowego wzrostu drzew. Drzewa iglaste mają konkretne wymagania, które należy spełnić by cieszyć się i w pełni czerpać korzyści z zieleni w ogrodzie. Poznaj naszą ofertę i przekonaj się, która ziemia do iglaków będzie dla Ciebie najlepszym wyborem i otocz szczególną troską drzewa w swoim najbliższym otoczeniu.

  • Ziemia do iglaków z włóknem torfowym 20L Kronen
   Ziemia do iglaków z włóknem torfowym 20L Kronen
   23,99 zł
  • ZIEMIA DO IGLAKÓW DO UPRAW EKOLOGICZNYCH 50L NATURA
   ZIEMIA DO IGLAKÓW DO UPRAW EKOLOGICZNYCH 50L NATURA
   12,99 zł
   0,26 zł/litr
  • Ziemia do iglaków 50L Kronen
   Ziemia do iglaków 50L Kronen
   14,99 zł
   0,30 zł/litr

  Jaka ziemia do iglaków będzie najlepsza?

  Tak jak każda inna roślina, iglaki mają swoje preferencje i wymagania odnośnie podłoża, w którym są posadzone. Znaczenie ma tu zarówno rodzaj gleby, jak i zawarte w niej składniki odżywcze. Im lepsza jakość, tym lepsze warunki do dalszego, zdrowego wzrostu. Nieprawidłowo dobrane ziemie i podłoża mogą nieść za sobą pewne negatywne skutki i znacznie utrudniać rozwój roślin. Dlatego wybierając ziemie do iglaków, zwróć szczególną uwagę, aby nabyć produkt dedykowany właśnie drzewom iglastym.

  Podłoże do iglaków jest być bogate w składniki, które umożliwią im czerpanie z nich niezbędnych minerałów i makro- oraz mikroelementów potrzebnych do ich prawidłowego rozwoju. Iglaki lubią sprężyste i dobrze przepuszczalne podłoże, które ułatwia ukorzenienie, co z kolei pozytywnie wpływa na ich dalszy wzrost. Ziemia pod iglaki powinna być też bogata w próchnicę, czyli naturalne i różnorodne związki organiczne, które są wynikiem biologicznego rozkładu pozostałości organicznych pochodzących od roślin i zwierząt.

  Kupując więc ziemie do iglaków najlepiej wybrać to przeznaczone właśnie do drzew iglastych. Wtedy możesz mieć pewność, że wybrane podłoże spełni wszystkie potrzeby sadzonek i pozwoli im zdrowo rosnąć przez wiele lat.

  Jakie pH powinna mieć ziemia do iglaków?

  Ziemia do iglaków powinna być stosunkowo kwaśna, ponieważ wiele gatunków iglaków lubi tego typu podłoża. Dlatego ziemie do iglaków najczęściej mają odczyn od 4 do 5 pH. Jednak warto pamiętać, że niektóre odmiany tolerują lub nawet lepiej radzą sobie w także odczynie obojętnym (niektóre sosny czy odmiany jałowca).

  Z tego powodu pH ziemi do iglaków waha się między 4 a nawet 6 pH, gdzie uznaje się, że wyższa kwasowość zaczyna się już od poziomu pH poniżej 5. A więc dobrze dobrana ziemia iglaków to tak naprawdę ziemia do roślin kwasolubnych, ponieważ to właśnie do przeważnie nich zaliczane są iglaki z małymi wyjątkami.

  Ziemia do iglaków od sprawdzonego producenta to dobry wybór, gdy nie wiesz, na co się zdecydować, a zależy Ci na zdrowym wzrośnie drzew iglastych w ogrodzie. Poznaj naszą ofertę zaufanych marek takich jak Kronen, Planta i Biovita i spraw, by Twój ogród się zazielenił! W końcu dobra ziemia do iglaków to podstawa udanej hodowli świerków, jałowców, jodeł, tui i wielu innych gatunków drzew iglastych.

  Wartozobaczyć
  Ostatniooglądane