Nawozy do warzyw i owoców

  Jeśli chcesz, aby Twój ogródek wydał zdrowe i obfite zbiory, zaopatrz się w nawozy do warzyw i owoców. Stosując je, dostarczysz uprawianym roślinom niezbędnych składników i minerałów potrzebnych do szybszego wzrostu. W naszej ofercie znajdziesz zarówno naturalne nawozy do warzyw, jak i wieloskładnikowe, szybko działające nawozy do owoców gwarantujące smaczne plony.

  • Nawóz do warzyw i krzewów owocowych 1L Biohumus ECO Planta
   HIPPERtanio
   Nawóz do warzyw i krzewów owocowych 1L Biohumus ECO Planta
   17,49 zł
   17,49 zł/litr
  • Nawóz do cytrusów Planta Vit 0.4L
   Nawóz do cytrusów Planta Vit 0.4L
   10,99 zł
   27,48 zł/litr
  • Nawóz organiczny pod warzywa i zioła 1,8KG PLANTA
   HIPPERtanio
   Nawóz organiczny pod warzywa i zioła 1,8KG PLANTA
   32,49 zł
   18,05 zł/kg
  • Nawóz organiczny pod warzywa 3 kg Planta
   HIPPERtanio
   Nawóz organiczny pod warzywa 3 kg Planta
   32,49 zł
   10,82 zł/kg
  • Nawóz Plonar Active do owoców i warzyw 3kg Ekodarpol
   Nawóz Plonar Active do owoców i warzyw 3kg Ekodarpol
   44,99 zł
   15,00 zł/kg
  • Nawóz obornik koński w płynie 5L Planta
   HIPPERtanio
   Nawóz obornik koński w płynie 5L Planta
   63,99 zł
   12,80 zł/litr
  • Nawóz organiczny pod borówki 1,8KG PLANTA
   Nawóz organiczny pod borówki 1,8KG PLANTA
   32,49 zł
   18,03 zł/kg
  • Nawóz pod drzewa i krzewy owocowe 1,8KG PLANTA
   HIPPERtanio
   Nawóz pod drzewa i krzewy owocowe 1,8KG PLANTA
   32,49 zł
   18,03 zł/kg
  • Nawóz organiczny pod pomidory 1,8KG PLANTA
   HIPPERtanio
   Nawóz organiczny pod pomidory 1,8KG PLANTA
   32,49 zł
   18,03 zł/kg
  • Nawóz organiczny pod truskawki i maliny 1,8KG PLANTA
   HIPPERtanio
   Nawóz organiczny pod truskawki i maliny 1,8KG PLANTA
   32,49 zł
   18,03 zł/kg
  • Nawóz Biohumus Extra do pomidorów i papryki 2l Ekodarpol
   Nawóz Biohumus Extra do pomidorów i papryki 2l Ekodarpol
   26,49 zł
   13,25 zł/litr
  • Nawóz pod drzewa i krzewy owocowe 1kg Planta
   Nawóz pod drzewa i krzewy owocowe 1kg Planta
   18,99 zł
   18,99 zł/kg
  • Nawóz pod warzywa 1kg Planta
   HIPPERtanio
   Nawóz pod warzywa 1kg Planta
   18,99 zł
   18,99 zł/kg
  • Nawóz do winogron 1kg Planta
   Nawóz do winogron 1kg Planta
   18,99 zł
   18,99 zł/kg
  • Nawóz do truskawek i poziomek 1,1KG PLANTA
   Nawóz do truskawek i poziomek 1,1KG PLANTA
   18,99 zł
   18,99 zł/kg
  • Nawóz pod borówki 1kg Planta
   Nawóz pod borówki 1kg Planta
   18,99 zł
   18,99 zł/kg
  • Nawóz pod borówki 3kg Planta
   Nawóz pod borówki 3kg Planta
   32,49 zł
   10,83 zł/kg
  • Nawóz do truskawek i poziomek 3kg Planta
   Nawóz do truskawek i poziomek 3kg Planta
   32,49 zł
   10,83 zł/kg
  • Nawóz do ogórków i roślin dyniowatych 1 kg Planta
   HIPPERtanio
   Nawóz do ogórków i roślin dyniowatych 1 kg Planta
   18,99 zł
   18,99 zł/kg

  Naturalne nawozy do warzyw i owoców

  Jeśli w uprawie stosujesz same ekologiczne środki, postaw na nawozy do warzyw pochodzenia organicznego. To łagodne oraz bezpieczne rozwiązanie dla hodowanych roślin, a także dla środowiska otaczającego ogródek. Stosując naturalny nawóz do warzyw czy owoców, unikniesz ryzyka przenawożenia. Organiczne nawozy można przygotować samemu, ale wykorzystanie gotowych produktów to oszczędność czasu i dostępność od ręki. Ekologiczne nawozy ogrodnicze bez chemii to świetny wybór zarówno dla niedoświadczonych ogrodników, jak i dla tych bardziej zaawansowanych.

  Nawozy do owoców z naturalnych składników działają stosunkowo wolno, a przy ich użyciu trzeba uzbroić się w cierpliwość. Efekty takiej uprawy będą jednak satysfakcjonujące. Struktura gleby znacznie się poprawi, a żyźniejsze podłoże lepiej będzie przyjmować składniki odżywcze.

  Ekologiczne nawozy do warzyw pozytywnie wpłyną również na mikroflorę w podłożu. Do najbardziej znanych nawozów tego typu należą obornik, kompost oraz biohumus. Wśród naturalnych środków, warto wymienić również nawozy zielone powstające z roślin takich jak koniczyna, łyka, gorczyca, łubin czy facelia. Używa się ich często jako przedplonu i poplonu przy stosowaniu zmianowania na działce.

  Rodzaje nawozów do warzyw i owoców

  Wybierając odpowiednie nawozy do warzyw należy przyjrzeć się różnym rodzajom nawozów i dobrać odpowiedni do danego gatunku rośliny. Można wykorzystać naturalne nawozy ogrodnicze, jednak to nie jedyna opcja warta uwagi. Znanym typem nawozów są te mineralne. Wśród nich można wyróżnić jednoskładnikowe specyfiki takie jak azotowe przyspieszające wzrost roślin, fosforowe wpływające na kwitnienie i owocowanie, a także potasowe odpowiadające za odporność na choroby. Stosując je trzeba dokładnie znać potrzeby glebowe roślin, by im nie zaszkodzić. Sztuczne nawozy do owoców czy warzyw są dostępne również w formie wieloskładnikowych mieszanek uniwersalnych lub dopasowanych do konkretnych roślin. W naszej ofercie znajdziesz nawozy przeznaczone do borówek, truskawek, poziomek, winogron czy cytrusów. Dostępne są również mieszanki do pomidorów czy papryk. Nawozy do warzyw są zamknięte w różnych formach. Możesz zaopatrzyć się w praktyczne granulki, a także w płynny nawóz do warzyw.

  Gdy nie wiesz na co się zdecydować, idealnym wyborem mogą być nawozy organiczno-mineralne łączące oba podstawowe rodzaje specyfików. Dla najlepszego efektu ogrodniczych prac, można stosować nawozy różnego rodzaju naprzemiennie. Do istotnych typów nawozów należą też szybko lub wolno działające mieszanki.

  Kiedy nawozić warzywa i owoce?

  Sposób i częstotliwość nawożenia hodowanych roślin można ustalić po poznaniu właściwości gleby w ogrodzie oraz wymarzonego środowiska roślin. Ile nawozów i rodzajów warzyw, tyle różnych informacji i zaleceń. Zanim zacznie się nawożenie, należy przeczytać, co o dawkowaniu pisze producent i przemyśleć plan działania. Naturalny nawóz do warzyw i owoców w formie obornika można stosować już jesienią i zostawić go na zimę na działce. Dzięki temu, wiosną gleba będzie gotowa na nowe zasadzenia. Z kolei kompostu warto użyć przed zasianiem warzyw i owoców. Stosując nawozy mineralne należy rozprowadzić je przed zaczęciem okresu wegetacji, ale można nimi dokarmiać rośliny również podczas wzrostu.

  Regularność nawożenia zależy od długości wegetacji roślin. Przykładowo nawozy do warzyw powinno stosować się przed wysiewem i miesiąc po nim. Z kolei nawozy do owoców takich jak borówki mogą być rozprowadzane pod krzewami średnio co miesiąc od połowy kwietnia do połowy czerwca. Winogrona lubią nawożenie przed sadzeniem oraz 2-3 razy podczas wegetacji. Jak widzisz – ile mieszanek, nawozów i roślin, tyle odmiennych zasad!

  Stosując się do zaleceń sprawdzonych producentów, z powodzeniem zwiększysz plony na swojej działce. Zapoznaj się z naszym asortymentem i wybierz najlepsze nawozy do owoców oraz warzyw!

  Wartozobaczyć
  Ostatniooglądane