Nasiona ziół

  Wykorzystaj nasiona ziół do doniczek na domowy parapet lub do hodowania w ogrodzie. Świeże, aromatyczne zioła wzbogacą każdą potrawę wyjątkowym smakiem i zapachem. To niezbędny dodatek dla miłośników gotowania, a także piękna dekoracja kuchni. Zioła zachwycą Cię intensywną zielenią! Różnorodne nasiona ziół w ofercie ma nasz sklep internetowy. Wybierz swoje ulubione zioła i zacznij ich uprawę!

  • Bazylia zielonolistna 1g Legutko
   Bazylia zielonolistna 1g Legutko
   1,99 zł
  • Tymianek właściwy 0,2g Legutko
   Tymianek właściwy 0,2g Legutko
   1,99 zł
  • Mięta pieprzowa 0,1g Legutko
   Mięta pieprzowa 0,1g Legutko
   2,49 zł
  • Majeranek 0,2g Legutko
   Majeranek 0,2g Legutko
   1,99 zł
  • Lubczyk ogrodowy 0,4g Legutko
   Lubczyk ogrodowy 0,4g Legutko
   1,99 zł
   4975,00 zł/kg
  • Oregano Lebiodka pospolita 0,08g Legutko
   Oregano Lebiodka pospolita 0,08g Legutko
   1,99 zł
   24,88 zł/kg

  Nasiona ziół do uprawy w doniczkach i ogrodzie

  Nasiona ziół nie potrzebują wymagającej uprawy. Można wysiać je zarówno w małych pojemnikach w domu, jak i na ogrodowych grządkach. Jeśli nie posiadasz ogrodu, pielęgnacja ziół w domu czy na balkonie będzie miłym zamiennikiem. Do uprawy ziół na parapecie czy w skrzynkach na balkonie nadaje się większość gatunków. Dzięki hodowaniu własnych nasion od zalążka, uzyskasz naturalne dodatki do potraw bez pestycydów.

  Uprawiając nasiona w ogrodzie, warto najpierw sprawdzić, czy ziemia jest przepuszczalna oraz dobrze spulchniona. Zioła zazwyczaj poradzą sobie w każdym podłożu, jednak powinno być ono bogatą w próchnicę. Oprócz wysiewu nasion, zioła można posadzić w ogródku z rozsady lub wybierając gotowe sadzonki. Warto sadzić wybrane zioła w grupach po kilka sztuk tego samego gatunku. Pielęgnację ziołowej grządki ułatwia wysiewanie ich w rzędach.

  Zaopatrz się w łopatkę, rękawice ogrodowe i zabierz się do pracy! Jakie nasiona ziół wybrać? W naszej ofercie znajdziesz bazylię czerwono- i zielonolistną, tymianek, majeranek, lubczyk, oregano oraz miętę pieprzową. Bazylia czy oregano idealnie sprawdzą się do włoskiej kuchni i makaronów, a mięta posłuży Ci do gotowania oraz zaparzenia herbaty. Zioła można zjeść od razu po zbiorze na świeżo, ususzyć lub zamrozić, by przedłużyć ich trwałość.

  Na grządce czy w skrzynce można skomponować nasiona ziół z gatunkami o podobnych wymaganiach. Świetne połączenia stworzą mięta, bazylia i trybula, koper z majerankiem lub kolendra, tymianek i rozmaryn. Planując układ ogródka, warto wziąć pod uwagę silne rozrastanie się niektórych ziół. Na ogrodowe rabaty doskonale pasuje też lawenda, rumianek czy szałwia.

  Jak wyhodować zioła z nasion?

  Jako początkowy etap, wystarczy zasiać nasiona w niewielkich plastikowych pojemnikach, dopóki nie wydadzą pierwszych liści. Można to zrobić w opakowaniach po serkach czy jogurtach. Na dnie pojemnika powinno być kilka otworów do odprowadzania wody. Do wysiewu nasion można użyć ziemi przystosowanej do potrzeb ziół.

  W opakowanie należy wsypać ziemię, zrosić ją wodą, położyć nasiona, a potem przysypać ziemią. Górną warstwę trzeba spryskać wodą, ale nie podlewać konewką, ponieważ zbyt duża ilość wody może wypłukać nasiona ziół. Gdy zioła podrosną, przesadź je do standardowych doniczek. Zadbaj o drenaż w postaci keramzytu, perlitu lub innego materiału.

  Większość ziół lubi ziemię o lekko zasadowym lub zasadowym odczynie oraz wilgotne powietrze. Podstawową zasadą ich uprawy jest regularne podlewanie – z przesuszonych ziół nic już nie będzie. Zioła preferują podlewanie rano lub wieczorem oraz temperaturę od 15 do 20 stopni. Do ich umiejscowienia poleca się stanowiska nasłonecznione, zachodnie lub wschodnie okna. Ważne, aby docierało do nich światło słoneczne przez minimum 6 godzin dziennie.

  Nasiona ziół wieloletnich

  Jeśli szukasz ziół, które przetrwają zimę i kolejne sezony, wybierz nasiona ziół wieloletnich. Do znanych gatunków takich ziół należą m.in.: estragon, melisa, mięta, majeranek, szałwia, kminek, pietruszka, oregano, lubczyk, lawenda czy dobrze znana bazylia. To rośliny, które będą rosnąć w domu czy w ogrodzie dłużej niż dwa lata. Każda z nich ma swoje ulubione stanowiska i potrzeby warte poznania.

  Dbając o najlepszy wzrost ziół, warto stosować nawozy ogrodnicze. Zioła wieloletnie potrzebują regularnego nawożenia późną wiosną i latem. Stosując organiczne nawozy do ogrodu na wiosnę, unikniesz ryzyka „przenawożenia”. Wśród polecanych rozwiązań jest nawożenie biohumusem czy kompostem.

  W ofercie naszego sklepu znajdziesz również nawozy do kwiatów ogrodowych czy specjalistyczne nawozy do róż. Dzięki temu, będziesz cieszyć się aromatycznymi ziołami, a także pięknie kwitnącym przydomowym ogródkiem. Zaplanuj swoje domowe lub ogrodowe uprawy ziół razem z HIPPER.pl i wybierz najpotrzebniejsze nasiona!

  Wartozobaczyć
  Ostatniooglądane