Lazury

  Lazury do drewna to kolejna grupa produktów, których zadaniem jest ochrona i konserwacja powierzchni drewnianych. Dodatkowo pełnią funkcję dekoracyjną – podkreślają naturalny wygląd drewna i pozostawiają widoczne słoje. Powłoka, którą tworzą, charakteryzuje się delikatnym, satynowym połyskiem i jest wodoodporna. W składzie preparatu znajdują się składniki, które zabezpieczają drewno na przykład przed insektami. Możesz stosować lazurę do drewna na zewnątrz, ale także wewnątrz pomieszczeń. W naszej ofercie znajdziesz lazury do drewna V33 – renomowanego producenta preparatów do drewna. Dostępna jest między innymi lazura uniwersalna i lazura ochronna, która powstała w odpowiedzi na polski klimat. Sprawdź!

  • V33 Lazura Ochronna Uniwersalna Dąb złocisty 2.5L
   V33 Lazura Ochronna Uniwersalna Dąb złocisty 2.5L
   92.99 zł
   37.20 zł/litr
  • V33 Lazura Ochronna Uniwersalna Orzech 2.5L
   V33 Lazura Ochronna Uniwersalna Orzech 2.5L
   92.99 zł
   37.20 zł/litr
  • V33 Lazura Ochronna Uniwersalna Czereśnia 2.5L
   V33 Lazura Ochronna Uniwersalna Czereśnia 2.5L
   92.99 zł
   37.20 zł/litr
  • V33 Lazura Ochronna Uniwersalna Mahoń 2.5L
   V33 Lazura Ochronna Uniwersalna Mahoń 2.5L
   92.99 zł
   37.20 zł/litr
  • V33 Lazura Ochronna Uniwersalna Drewno egzotyczne 2.5L
   V33 Lazura Ochronna Uniwersalna Drewno egzotyczne 2.5L
   92.99 zł
   37.20 zł/litr

  Lazura do drewna – co to jest

  Lazury to preparaty ochronno-dekoracyjne do stosowania na zewnątrz i wewnątrz budynków – na powierzchnie drewniane. Są odporne na działanie czynników atmosferycznych (mrozu, wysokich temperatur, promieniowania UV), a także biologicznych (insekty, grzyby, pleśnie). Lazury tworzą ciągłą, wodoodporną powierzchnię – to oznacza, że do struktury drewna nie przepuszczają wody. Dzięki temu jego powierzchnia jest odpowiednio zabezpieczona na długi czas.

  Lazura a lakierobejca

  To bardzo podobne produkty, dlatego często pojawia się pytanie: lazura czy lakierobejca – co wybrać? Oba te preparaty tworzą wodoodporną, elastyczną powłokę i oba mogą być stosowane zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Wykazują podobne właściwości, chroniące przed czynnikami atmosferycznymi – są mrozoodporne, odporne na wysokie temperatury i promieniowanie UV.

  Jakie są więc różnice między lazurą a lakierobejcą? W składzie większość lazur znajdują się składniki, które zabezpieczają drewno przed insektami, z kolei lakierobejca wymaga w tym celu zastosowania wcześniej specjalnego impregnatu. Różnice pojawiają się także pod względem wykończenia – o ile lakierobejca tworzy mocny i wyraźny połysk na wykończenie, to w przypadku lazury połysk ten jest bardziej subtelny, satynowy. Kolejną różnicą jest renowacja drewna pokrytego lazurą a lakierobejcą. W przypadku pierwszego preparatu jest to zdecydowanie łatwiejsze, ponieważ jedyne co należy zrobić, to zmatowić powierzchnię papierem ściernym. Wykonana wcześniej konserwacja lakierobjecą wymaga ściągnięcia całej warstwy preparatu (aż do oryginalnej powierzchni) przed podjęciem kolejnych kroków. 

  Lazura do drewna – kolory

  Większość lazur do drewna tworzy transparentną powłokę, co pozwala na zachowanie naturalnego wyglądu powierzchni i widocznego usłojenia. Nie oznacza to jednak, że preparaty te nie występują w różnych odcieniach. Producenci oferują paletę barw w wielu odcieniach tego naturalnego surowca, dzięki czemu kolory lazury do drewna dostosujesz do swoich potrzeb. Lazura bezbarwna pozwoli Ci zachować oryginalny wygląd drewna, a kolorowe – odmienić jego charakter.

   

  Wartozobaczyć