Lazury do drewna

    Do produktów, których zadaniem jest ochrona i konserwacja powierzchni drewnianych, zaliczamy także lazury do drewna. Oprócz swoich właściwości ochronnych, pełnią też funkcję dekoracyjną – podkreślają naturalny rysunek i wygląd drewna, w tym pozostawiają uwidocznione słoje. Te środki ochrony drewna tworzą powłoki o delikatnym, satynowym połysku, które cechują się zwiększoną wodoodpornością. Lazury do drewna gwarantują także pełną ochronę biologiczną, w tym ochronę przed insektami. Można je stosować wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń. W naszej ofercie znajdziesz te i inne środki do ochrony drewna, które skutecznie zabezpieczą drewniane powierzchnie w Twoim ogrodzie przed szkodliwymi czynnikami. Sprawdź!

    • Brak danych

    Lazur do drewna – co to jest?

    Lazury do drewna to preparaty ochronno-dekoracyjne, które można stosować wewnątrz i na zewnątrz budynków. Przeznaczone na powierzchnie drewniane są odporne na działanie czynników atmosferycznych (mrozu, wysokich temperatur, promieniowania UV), a także biologicznych (insekty, grzyby, pleśnie). Lazury tworzą ciągłą, wodoodporną powierzchnię – to oznacza, że do struktury drewna nie przepuszczają wody. Dzięki temu drewniana powierzchnia przez długi czas jest odpowiednio zabezpieczona, a my możemy cieszyć oko jej nienagannym wyglądem przez wiele lat. 

    Czym różnią się lazury od lakierobejcy?

    To bardzo podobne produkty, dlatego często pojawia się pytanie: lazura czy lakierobejca – co wybrać? Oba te preparaty tworzą wodoodporną, elastyczną powłokę i oba mogą być stosowane zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Mają podobne właściwości chroniące przed czynnikami atmosferycznymi – są odporne na mróz, wysokie temperatury i promieniowanie UV.

    Jakie są więc różnice między lazurą a lakierobejcą? W składzie większości lazur do drewna znajdują się składniki, które zabezpieczają drewno przed insektami, z kolei lakierobejca wymaga w tym celu zastosowania wcześniej specjalnego impregnatu. Różnice pojawiają się także pod względem wykończenia – o ile lakierobejca tworzy wykończenie o mocnym i wyraźnym połysku, to w przypadku lazury połysk ten jest bardziej subtelny, satynowy. Kolejną różnicą jest renowacja drewna pokrytego lazurą do drewna a lakierobejcą. W przypadku pierwszego preparatu jest to zdecydowanie łatwiejsze, ponieważ jedyne co należy zrobić, to zmatowić powierzchnię papierem ściernym. Wykonana wcześniej konserwacja lakierobejcą przed podjęciem kolejnych kroków wymaga ściągnięcia całej warstwy preparatu (aż do oryginalnej powierzchni).

    Lazury do drewna w wielu kolorach do wyboru!

    Większość lazur tworzy transparentną powłokę, która pozwala na zachowanie naturalnego wyglądu powierzchni i uwidacznia usłojenie. Nie oznacza to jednak, że preparaty te nie występują w różnych odcieniach. Producenci oferują paletę barw w wielu naturalnych kolorach, dzięki czemu kolory lazury do drewna dostosujesz do swoich potrzeb. Lazura bezbarwna pozwoli Ci zachować oryginalny wygląd drewna, a kolorowa – odmienić jego charakter. Dzięki temu możesz zachować wystrój ogrodu w naturalnym klimacie lub całkowicie odmienić wygląd drewnianych powierzchni w najbliższym otoczeniu swojego domu.

    Wartozobaczyć
    Ostatniooglądane