Taczki ogrodowe

  Pracując w ogrodzie często przenosi się ciężkie rzeczy, dlatego taczki ogrodowe to niezbędny dodatek na działkę. Dzięki zaopatrzeniu się w taczkę, unikniesz kontuzji i bólu pleców. Pomoże ona w ogródkowych czy remontowych pracach. Wykorzystując taczkę znacznie ułatwisz sobie wykonywanie obowiązków na działce. To wygoda i funkcjonalność, na jaką zasługujesz!

  • Taczka ogrodowa HIPPER. ocynkowana
   HIPPERtanio
   Taczka ogrodowa HIPPER. ocynkowana
   79,99 zł

  Taczki do prac w ogrodzie

  Każdy, kto ma działkę, wie, że jej pielęgnacja to wcale nie jest prosta sprawa. Dbanie o ogród i przydomowy trawnik wymaga sporo pracy, siły, a także zabiera dużo energii. Prowadzenie większego gospodarstwa jest jeszcze bardziej wymagające. Po co dokładać sobie obowiązków noszeniem ciężkich rzeczy w tą i z powrotem? Ulgę dla kręgosłupa zagwarantują taczki ogrodowe. To niezbędny dodatek przydatny w wielu ogrodowych pracach, a także podczas prostych remontów koło domu.

  Jeśli jeszcze nie masz taczki do ogrodu, to nie wiesz ile możesz zaoszczędzić czasu jej używając. Wszystkie ciężkie materiały, ziemię czy wyrwane chwasty wystarczy spakować do skrzyni taczki i zrobić jeden kurs zamiast wracać kilka razy w to samo miejsce. Osobnym rodzajem taczek są te budowlane – jednak są one znacznie cięższe. Do użytku na co dzień na przydomowej działce idealne będą lekkie oraz wygodne taczki ogrodowe.

  Główną częścią, dzięki której taczka funkcjonuje tak jak trzeba, jest misa. Można w niej umieścić sypki piach, ziemię, ale też węgiel na opał czy kamienie na skalniak. Taczki do prac ogrodowych wyróżnia komfortowe sterowanie, solidność oraz stabilność, dzięki czemu łatwo utrzymać równowagę wioząc cięższe przedmioty. Raz kupiona i dobrze wybrana taczka będzie pomocna przez wiele lat.

  Na co zwrócić uwagę wybierając taczkę?

  Jak już kupować taczkę, to porządną! Wybierz dobrze na początku, by później nie tracić pieniędzy na droższe części zamienne. Przeglądając dostępne modele przyjrzyj się kilku istotnym parametrom.

  • Przeznaczenie – czy to jest taczka ogrodowa, czy budowlana. Różni je przystosowanie do innych ciężarów i sama waga wózka.
  • Pojemność – zależy od Twoich potrzeb. Najczęściej można spotkać taczki ogrodowe z pojemnością od 60 do 120 litrów.
  • Maksymalne obciążenie – na potrzeby ogrodowe wystarczy ładowność do 100 kg. Pamiętaj, że należy unikać przeładowywania taczki, bo może ją to uszkodzić.
  • Materiał wykonania – aluminium, stal cynkowana, malowana lub tworzywo sztuczne. Plastikowe taczki ogrodowe są lekkie oraz łatwe w czyszczeniu, ale mniej odporne na warunki pogodowe niż te metalowe. Taczki ze stali będą świetnym wyborem ze względu na odporność na korozję. Wtedy nie będzie im straszny deszcz czy wilgoć. Metalowymi taczkami łatwo się steruje, ale są one cięższe niż te plastikowe.
  • Rozmieszczenie kół – wpływa na wygodę użytkowania. Koła nie powinny wystawać przed główną misę. Im bliżej są one rączek, tym łatwiej jest utrzymać odpowiedni balans.
  • Średnica kół – duża średnica sprawia, że wygodniej prowadzi się taczkę.
  • Ilość kół – jedno przydaje się, gdy musisz dużo manewrować taczką i zawracać. Z kolei dwa koła gwarantują stabilność i większą ładowność.
  • Materiał koła i felgi – koła mogą być pneumatyczne, plastikowe lub gumowe, a felgi metalowe lub plastikowe.
  • Umieszczenie rączek – długie rączki ułatwiają prowadzenie i manewrowanie taczką.

  Taczka do wywożenia trawy, liści oraz drewna

  Jedna taczka, a tyle zastosowań! W gospodarstwie, w ogrodzie, na placu budowy – wszędzie potrzebny jest praktyczny wózek. Taczka przyda się szczególnie do nierównych powierzchni, górek czy nasypów. W taczce możesz przewieźć też potrzebne narzędzia ogrodowe, żeby nie wracać się po nie do garażu i nie robić kursu na pusto. Wykorzystanie tego metalowego wózka na kołach to poprawa efektywności pracy, a także więcej czasu na inne obowiązki czy na odpoczynek.

  Dzięki wykorzystaniu taczek nie musisz już iść z kilkoma wiadrami w ręce. W jednej taczce zmieścisz podcięte gałęzie drzew, drewno na opał, suche liście, skoszoną trawę czy materiały na kompostownik. Płytka taczka idealnie nada się do ziemi, piasku, a także nawozu, który planujesz rozprowadzić po grządkach. Ogrodowa taczka nie jest jednak odpowiednia do ciężarów takich jak beton czy też cegły.

  Wybierając taczkę do swojego ogrodu pamiętaj o tym, w jakim celu będzie ona używana. Przejrzyj nasze narzędzia ogrodowe oraz taczki, by dopasować najlepsze produkty na swoją działkę!

  Wartozobaczyć
  Ostatniooglądane