Szpadle

  Szpadel ogrodowy to sprzęt, którego nie może zabraknąć w garażu – zwłaszcza, gdy co sezon przeprowadzamy różnego rodzaju prace w ogrodzie. Szpadle są szczególnie przydatne podczas kopania i przenoszenia ziemi. Do wyboru masz szpadel ostry, a także szpadle proste i spiczaste. Każdy z nich – dzięki specjalnie zaprojektowanemu kształtowi sztychu – będzie pomocny przy pracach ogrodowych różnego typu. Poznaj ofertę szpadli VERTO, BIG, Celifast, Łaguz oraz naszej marki własnej HIPPER i wybierz szpadel ogrodowy dostosowany do swoich potrzeb.

  • Szpadel ogrodowy trzonek drewniany Łaguz
   Szpadel ogrodowy trzonek drewniany Łaguz
   58,99 zł
  • Szpadel HIPPER. szpiczasty
   HIPPERtanio
   Szpadel HIPPER. szpiczasty
   59,99 zł
  • Szpadel HIPPER. prosty
   HIPPERtanio
   Szpadel HIPPER. prosty
   59,99 zł
  • Widełki do sadzenia 6,3 x 26,5 cm PALISAD
   Widełki do sadzenia 6,3 x 26,5 cm PALISAD
   4,99 zł
  • Motyka ogrodowa 10 x 25 cm stalowa PALISAD
   Motyka ogrodowa 10 x 25 cm stalowa PALISAD
   4,99 zł
  • Szpadel prosty z drewnianym trzonkiem
   Szpadel prosty z drewnianym trzonkiem
   23,49 zł
  • Szpadel nitowany prosty BIG
   Szpadel nitowany prosty BIG
   43,99 zł
  • Szpadel ostry trzonek z włókna szklanego Verto
   Szpadel ostry trzonek z włókna szklanego Verto
   119,00 zł
  • Szpadel prosty trzonek z włókna szklanego Verto
   Szpadel prosty trzonek z włókna szklanego Verto
   119,00 zł
  • Widły ogrodowe z drewnianym trzonkiem
   Widły ogrodowe z drewnianym trzonkiem
   40,49 zł
  • Szpadel prosty IDEAL PRO Cellfast
   Szpadel prosty IDEAL PRO Cellfast
   70,49 zł
  • Szpadel ostry IDEAL PRO Cellfast
   Szpadel ostry IDEAL PRO Cellfast
   70,49 zł

  Rodzaje szpadli – proste, ostre, spiczaste. Który wybrać?

  Szpadle spiczaste są jednymi z chętniej wybieranych modeli szpadli ogrodowych. Dzięki ostremu zakończeniu umożliwiają przebicie przez głębsze warstwy gleby, a to gwarantuje łatwiejszą i wygodniejszą pracę oraz szybsze osiągnięcie efektu końcowego. Podobnie wygląda sytuacja, gdy zdecydujemy się na szpadel ostry. Dlatego te dwa rodzaje szpadli znajdują zastosowanie głównie podczas kopania głębokich rowów lub przekopywania rabat z kwiatami, bylinami lub warzywniaków. Tego typu szpadle niekoniecznie jednak sprawdzą się podczas przenoszenia dużej ilości wykopanej ziemi. W takim przypadku najlepiej sprawdzą się łopaty i szpadle proste, którego kształt sztychu umożliwia nabieranie znacznie większej ilości materiału i swobodne przenoszenie go z miejsca na miejsce.

  Oprócz samego kształtu głowicy warto zwrócić uwagę na materiał, z którego jest wykonana. Im trwalszy i solidniejszy materiał, tym większe szansa na to, że szpadel nie odkształci się i posłuży nam przez wiele kolejnych sezonów.

  Szpadel ogrodowy – trzonek i uchwyt też mają znaczenie

  Obok kształtu głowicy, równie ważnymi aspektami są uchwyt i trzonek, w które wyposażone są szpadle. Te elementy wpływają na jakość i komfort wykonywanych prac, dlatego wybierając szpadle do swojego ogrodu warto zwrócić uwagę również na nie. Zastosowany do produkcji trzonka materiał wpływa na poziom wyważenia szpadla, a to z kolei na wygodę i ergonomię pracy. Materiały, które mają wpływ na lekkość narzędzia, dzięki czemu możemy pracować dłużej, niekoniecznie mają przełożenie na jakość wykonanej pracy. Dlatego do precyzyjnych zadań poleca się bardziej wyważone szpadle ogrodowe z metalowym lub drewnianym trzonkiem. Materiał, z którego wykonany jest trzonek, wpływa też na ogólną jakość i trwałość narzędzia. Sprawdź szpadle ogrodowe z trzonkiem z włókna szklanego, których niezwykła wytrzymałość pozwoli Ci wykonać nawet najtrudniejsze zadania oraz uporać się z ciężkimi pracami ogrodowymi. To rozwiązanie zastosowano m.in. w szpadlach VERTO.

  Najczęściej spotykane uchwyty szpadli ogrodowych to te w kształcie litery T oraz D. Czym się różnią i który będzie lepszym wyborem? Dzięki uchwytowi w kształcie litery T możemy włożyć większą siłę podczas wbijania narzędzia w glebę, jednak to rozwiązanie nie zapewnia stabilności. Mocowanie w jednym punkcie może wpływać na szybką utratę stabilności. Częściej wybieranym rozwiązaniem jest uchwyt typu D, który wpływa nie tylko na ergonomię pracy, ale zapewnia też większą stabilność i umożliwia dokładniejsze działanie.

  Szpadel – narzędzie na wiele godzin pracy i wiele sezonów

  Wybór odpowiedniego szpadla ogrodowego ma kluczowe znaczenie. Kiedy często wykonujemy prace ogrodowe polegające na przekopywaniu ziemi czy zmiany w aranżacji przydomowego warzywniaka czy rabat z kwiatami, szpadle mogą okazać się niezbędne. Jak wybrać dla siebie najlepszy i na co zwrócić uwagę przy zakupie? Szpadle ogrodowe jako narzędzia do wielogodzinnych prac powinny być wygodne, wykonane z wysokiej jakości materiałów, odpowiednio wyważone i o kształcie głowicy przystosowanym do rodzaju prac, które przeprowadzamy w ogródku. Dzięki temu praca ze szpadlem nie będzie uciążliwa, a samo narzędzie posłuży Ci przez wiele kolejnych sezonów.

  Wartozobaczyć
  Ostatniooglądane