Szpadle

  Szpadel ogrodowy to sprzęt, którego nie może zabraknąć w garażu – zwłaszcza, gdy co sezon przeprowadzamy różnego rodzaju prace w ogrodzie. Szpadle są szczególnie przydatne podczas kopania i przenoszenia ziemi. Do wyboru masz szpadel ostry, prosty i spiczasty. Każdy z nich – dzięki specjalnie zaprojektowanemu kształtowi sztychu – będzie pomocny przy pracach ogrodowych różnego typu. Poznaj ofertę szpadli VERTO, BIG, Celifast, Łaguz oraz naszej marki własnej HIPPER i wybierz najlepszy szpadel do swojego ogrodu!

  • Szpadel nitowany prosty BIG
   Szpadel nitowany prosty BIG
   43,99 zł
  • Szpadel ostry trzonek z włókna szklanego Verto
   Szpadel ostry trzonek z włókna szklanego Verto
   119,00 zł
  • Szpadel prosty trzonek z włókna szklanego Verto
   Szpadel prosty trzonek z włókna szklanego Verto
   119,00 zł
  • Szpadel metalowy ostry BIG
   Szpadel metalowy ostry BIG
   54,99 zł
  • Szpadel prosty IDEAL PRO Cellfast
   Szpadel prosty IDEAL PRO Cellfast
   70,49 zł
  • Szpadel ostry IDEAL PRO Cellfast
   Szpadel ostry IDEAL PRO Cellfast
   70,49 zł
  • Szpadel ostry BIG
   Szpadel ostry BIG
   49,99 zł
  • Szpadel ogrodowy trzonek drewniany Łaguz
   Szpadel ogrodowy trzonek drewniany Łaguz
   58,99 zł
  • Szpadel szpiczasty HIPPER
   Warto to mieć
   Szpadel szpiczasty HIPPER
   59,99 zł
  • Szpadel prosty HIPPER
   Warto to mieć
   Szpadel prosty HIPPER
   59,99 zł

  Rodzaje szpadli – proste, ostre, spiczaste. Który wybrać?

  Szpadel spiczasty jest jednym z chętniej wybieranych modeli szpadli ogrodowych. Dzięki ostremu zakończeniu łatwiej przebić się przez głębsze warstwy gleby, a to gwarantuje łatwiejszą i wygodniejszą pracę oraz szybsze osiągnięcie efektu końcowego. Podobnie wygląda sytuacja w przypadku szpadla ostrego. Dlatego te dwa rodzaje szpadli znajdują zastosowanie głównie podczas kopania głębokich rowów lub przekopywania rabat z kwiatami, bylinami lub warzywniaków. Ten typ szpadla niekoniecznie jednak sprawdzi się podczas przenoszenia dużej ilości wykopanej ziemi. W takim przypadku najlepiej użyć szpadla prostego, którego kształt sztychu umożliwia nabieranie znacznie większej ilości materiału i swobodne przenoszenie go z miejsca na miejsce.

  Oprócz samego kształtu głowicy warto zwrócić uwagę na materiał, z którego jest wykonana. Im trwalszy i solidniejszy materiał, tym większe szansa na to, że szpadel nie odkształci się i będzie nam służył przez wiele kolejnych sezonów.

  Szpadel ogrodowy – trzonek i uchwyt też mają znaczenie

  Obok kształtu głowicy szpadla równie ważnymi aspektami są uchwyt i trzonek. Te elementy wpływają na jakość i komfort wykonywanych prac, dlatego podczas zakupu tego narzędzia ogrodniczego warto zwrócić uwagę również na nie. Zastosowany do produkcji trzonka materiał wpływa na poziom wyważenia szpadla, a to z kolei na wygodę i ergonomię pracy. Materiały, które mają wpływ na lekkość narzędzia, dzięki czemu możemy pracować dłużej, niekoniecznie mają przełożenie na jakość wykonanej pracy. Dlatego do precyzyjnych zadań poleca się bardziej wyważony szpadel z metalowym lub drewnianym trzonkiem. Materiał, z którego wykonany jest trzonek, wpływa też na ogólną jakość i trwałość szpadla ogrodowego. Sprawdź dostępne szpadle z trzonkiem z włókna szklanego, których niezwykła wytrzymałość pozwoli Ci wykonać nawet najtrudniejsze zadania oraz uporać się z ciężkimi pracami ogrodowymi. To rozwiązanie zastosowanie m.in. w szpadlach VERTO.

  Najczęściej spotykane uchwyty szpadli ogrodowych to te w kształcie litery T oraz D. Czym się różnią i który będzie dla Ciebie lepszy? Dzięki uchwytowi w kształcie litery T możemy włożyć większą siłę podczas wbijania narzędzia w glebę, jednak to rozwiązanie nie zapewnia stabilności. Mocowanie w jednym punkcie może wpływać na szybką utratę stabilności. Częściej wybieranym rozwiązaniem jest uchwyt typu D, który wpływa nie tylko na ergonomię pracy, ale zapewnia też większą stabilność i umożliwia dokładniejsze działanie.

  Szpadel – narzędzie na wiele godzin pracy i wiele sezonów

  Wybór odpowiedniego szpadla ogrodowego ma kluczowe znaczenie. Zwłaszcza w sytuacji, kiedy często wykonujemy prace ogrodowe polegające na przekopywaniu ziemi czy zmiany w aranżacji przydomowego warzywniaka czy rabat z kwiatami. Szpadel jako narzędzie do wielogodzinnych prac powinien być wygodny, wykonany z wysokiej jakości materiałów, odpowiednio wyważony i o kształcie głowicy przystosowanym do rodzaju prac, które przeprowadzamy w ogródku. Dzięki temu praca ze szpadlem nie będzie uciążliwa, a samo narzędzie posłuży Ci przez wiele kolejnych sezonów.

  Wartozobaczyć

  Ostatniooglądane