Kosy spalinowe i podkaszarki

  Do przycinania trudnodostępnych miejsc świetnie sprawdzą się podkaszarki i kosy spalinowe. Dzięki nim dotrzesz w każdy zakamarek ogrodu, a to zapewni Ci estetyczne wykończenie zieleni wokół domu. Poznaj modele elektryczne, spalinowe, akumulatorowe znanych i cenionych producentów, i wybierz ten dostosowany do swoich potrzeb.

  • Podkaszarka żyłkowa elektryczna DP250 Handy
   Podkaszarka żyłkowa elektryczna DP250 Handy
   79,99 zł
  • Podkaszarka żyłkowa elektryczna DP300 Handy
   Podkaszarka żyłkowa elektryczna DP300 Handy
   79,99 zł
  • Podkaszarka żyłkowa elektryczna DP300 Faworyt
   Podkaszarka żyłkowa elektryczna DP300 Faworyt
   89,99 zł
  • Podkaszarka żyłkowa elektryczna ERT3525 Grizzly
   Podkaszarka żyłkowa elektryczna ERT3525 Grizzly
   99,99 zł
  • Podkaszarka żyłkowa elektryczna DP380 Faworyt
   Podkaszarka żyłkowa elektryczna DP380 Faworyt
   129,00 zł
  • Podkaszarka żyłkowa elektryczna ERT600R Grizzly
   Podkaszarka żyłkowa elektryczna ERT600R Grizzly
   239,00 zł
  • Kosa spalinowa BCU 43 Texas
   Kosa spalinowa BCU 43 Texas
   799,00 zł
  • Podkaszarka żyłkowa akumulatorowa APK2521 4garden
   Podkaszarka żyłkowa akumulatorowa APK2521 4garden
   159,00 zł
  • Trymer do trawy i żywopłotu 2w1 7.2V Verto
   Trymer do trawy i żywopłotu 2w1 7.2V Verto
   169,00 zł
  • Podkaszarka elektryczna DP380 HANDY
   Podkaszarka elektryczna DP380 HANDY
   119,00 zł
  • Kosa spalinowa LDBC430A 3 km VENDOR
   Kosa spalinowa LDBC430A 3 km VENDOR
   449,00 zł
  • Podkaszarka elektryczna teleskopowa rączka 650W Tryton
   Podkaszarka elektryczna teleskopowa rączka 650W Tryton
   249,00 zł
  • Podkaszarka elektryczna 300W Tryton
   Podkaszarka elektryczna 300W Tryton
   97,49 zł
  • Podkaszarka akumulatorowa Energy+ 18V GRAPHITE 58G030
   Podkaszarka akumulatorowa Energy+ 18V GRAPHITE 58G030
   229,00 zł
  • Podkaszarka żyłkowa elektryczna DP550 Faworyt
   Podkaszarka żyłkowa elektryczna DP550 Faworyt
   179,00 zł
  • Kosa spalinowa SWS24 Lider
   Kosa spalinowa SWS24 Lider
   399,00 zł
  • Podkaszarka żyłkowa elektryczna PTG350A Handy Prime
   Podkaszarka żyłkowa elektryczna PTG350A Handy Prime
   129,00 zł
  • Kosa spalinowa TMK325 Lider
   Kosa spalinowa TMK325 Lider
   469,00 zł
  • Kosa elektryczna SP1400 Handy Prime
   Kosa elektryczna SP1400 Handy Prime
   359,00 zł

  Kosy spalinowe i podkaszarki niezbędne do pielęgnacji ogrodu!

  Każdy właściciel domu z ogrodem dobrze wie, że do pielęgnacji trawnika w ogrodzie potrzebne są specjalne sprzęty. Do dużych trawników niezbędne są kosiarki i kosy spalinowe, jednak do mniejszego kawałka zieleni w zupełności wystarczą podkaszarki.

  Idealnie sprawdzają się do przycinania niewielkich trawników oraz do tego, aby wykosić trawę we wszystkich trudno dostępnych miejscach. Tam, gdzie nie dotrze klasyczna kosiarka, użycie podkaszarki często okazuje się po prostu niezbędne. To sprzęt, który z założenia jest lekki i poręczny, dzięki czemu umożliwia pracę jedną ręką. To znacząco wpływa na wygodę i ergonomię pracy z narzędziem, ułatwiając pielęgnację trawnika i wiele prac w ogrodzie. Podkaszarka pomoże Ci zadbać o narożniki i krawędzie wzdłuż ściany domu, miejsca pod drzewami, ławkami ogrodowymi oraz miejsca wzdłuż ogrodzenia. To znakomite uzupełnienie prac związanych z pielęgnacją trawnika i sprzęt, który zdecydowanie wpływa na efekt końcowy prac w ogrodzie.

  Kosy spalinowe to z kolei narzędzia ogrodowe, które przeznaczone są do wycinania wysokiej trawy na dużych powierzchniach – czyli wszędzie tam, gdzie klasyczna kosiarka sobie nie poradzi. Wyposażone są w silniki o większej mocy niż podkaszarki, a konstrukcja umożliwiająca pracę jedną ręką świetnie sprawdza się np. do wycinania dzikich ogrodów, które przez długi czas nie były pielęgnowane – w tym chwastów i wysokiej trawy. Jeśli okazjonalnie kosisz trawę na dużej przestrzeni, kosa spalinowa będzie dla Ciebie dobrym rozwiązaniem.

  Co warto wiedzieć o kosach spalinowych?

  Do zadań specjalnych w ogrodzie i na terenie wokół domu, w których nie poradzi sobie ani kosiarka, ani podkaszarka, idealnym wyborem będą właśnie kosy spalinowe. Konstrukcją przypominają podkaszarki, jednak wyposażone są w mocny i wydajny silnik spalinowy, który poradzi sobie nawet z wysoką trawą i chwastami. Kosy przeznaczone są na powierzchnie od 150 m2 i świetnie sprawdzają się do odchwaszczania nawet najbardziej zaniedbanych terenów.

  Do wyboru masz sprzęty różniące się takimi parametrami jak moc i pojemność silnika, szerokość robocza oraz rodzaj głowicy. Jeśli zależy Ci na długiej, nieprzerwanej pracy urządzenia na dużym terenie, przede wszystkim weź pod uwagę jego moc. Modele o większej mocy mogą pochwalić się dłuższą pracą bez odpoczynku. W kosach najczęściej występuje głowica żyłkowa, która jest bezpieczniejsza nawet dla niedoświadczonego ogrodnika. Żyłka ogranicza ryzyko wystąpienia tzw. odbicia w przypadku takich przeszkód jak kamienie, gałęzie i inne potencjalnie niebezpieczne elementy w ogrodzie. Wybierając kosę spalinową warto wziąć pod uwagę także wagę urządzenia. Ma to kluczowe znaczenie szczególnie podczas pracy na dużym terenie. Mimo że oprócz trzymania w rękach, można ją zamocować na szelkach, to jednak im cięższe urządzenie, tym trudniej nim manewrować i większe ryzyko szybkiego zmęczenia. Dlatego jeśli obawiasz się o ten aspekt – wybierz lżejszą kosę, z którą praca będzie przebiegała sprawniej.

  W katalogu naszych produktów znajdziesz zarówno kosy spalinowe, jak i modele elektryczne. Poznaj dostępne możliwości i wybierz najlepszą opcję do swojego ogrodu!

  Podkaszarki elektryczne, a może akumulatorowe? Które wybrać?

  Największą różnicą między tymi dwoma modelami podkaszarek jest konieczność zasilania sieciowego, czyli stałego dostępu do prądu. Jeśli masz duży ogród lub znajduje się w nim wiele ścieżek (np. między rabatami) i trudno dostępnych miejsc, zobacz dostęne u nas podkaszarki akumulatorowe. Dzięki temu unikniesz kłopotliwego manewrowania kablem zasilacza, który dodatkowo może uszkodzić kwiaty lub krzewy w ogrodzie. W tym przypadku trzeba pamiętać jedynie o tym, żeby do pracy przygotować sobie w pełni naładowany akumulator.

  Z kolei podkaszarki elektryczne sprawdzą się w miejscach, gdzie jest stały dostęp do prądu, a do pielęgnacji masz niewielki i łatwo dostępny obszar. Poza tym oba te modele są do siebie bardzo podobne: są stosunkowo lekkie, generują niski poziom hałasu, są łatwe w obsłudze i przede wszystkim nie emitują spalin. Dlatego jeśli masz niewielki ogródek tuż przy domu i kabel zasilający nie będzie dla Ciebie utrudnieniem, podkaszarka elektryczna w zupełności wystarczy. W przypadku większych ogrodów z wieloma ścieżkami i zakamarkami, lepszym wyborem będzie model z akumulatorem, który umożliwia swobodą pracę w różnych częściach przydomowego zieleńca.

  Zobacz nasze propozycje sprzętów znanych i docenianych marek i znajdź narzędzia, które ułatwią Ci codzienne prace w ogrodzie!

  Wartozobaczyć
  Ostatniooglądane