Keramzyt

  W uprawie roślin keramzyt ogrodniczy odgrywa istotną rolę. Te niepozorne, brązowe granulki regulują poziom wilgotności i napowietrzenia gleby – spulchniają ją oraz ograniczają nadmierne parowanie wody, co przyspiesza tempo wzrostu roślin. A to tylko niektóre z jego zalet! Keramzyt to także świetna alternatywa dla kory. Zobacz produkty Biovita, Planta i Nova Minerals i otocz szczególną troską rośliny w domu i ogrodzie.

  • Keramzyt drobny 4-10mm 2L Planta
   Keramzyt drobny 4-10mm 2L Planta
   7,49 zł
   3,75 zł/litr
  • Keramzyt doniczkowy 4-10mm 5L Nova Minerals
   Keramzyt doniczkowy 4-10mm 5L Nova Minerals
   9,49 zł
  • Keramzyt ogrodniczy 8-20 mm 15L Sobex
   Keramzyt ogrodniczy 8-20 mm 15L Sobex
   10,99 zł
   2,75 zł/litr
  • Keramzyt ogrodniczy 8-20 mm 15L Sobex
   Keramzyt ogrodniczy 8-20 mm 15L Sobex
   19,99 zł
   1,33 zł/litr
  • Keramzyt ogrodniczy 8-20mm 20L Nova Minerals
   Keramzyt ogrodniczy 8-20mm 20L Nova Minerals
   27,99 zł

  Co to jest keramzyt?

  Keramzyt ogrodniczy jest produktem pochodzenia naturalnego. Powstaje w wyniku wypalania w bardzo wysokiej temperaturze czystej glinki ilastej bez sztucznych dodatków i chemikaliów. Dzięki temu otrzymujemy produkt chemiczne neutralny i bezzapachowy o twardej, porowatej strukturze.

  Keramzyt ogrodniczy jest odporny na grzyby pleśniowe, działanie owadów czy gryzoni. Nie zmienia pH podłoża oraz zmniejsza wahania jego temperatury oraz wilgotności, wykazując świetnie właściwości drenażowe, dlatego często wykorzystuje się keramzyt do kwiatów. 

  W ogrodnictwie pełni dwie zasadnicze role: drenażową i dekoracyjną.

  Keramzyt do doniczek dosypujemy wtedy, gdy chcemy zapewnić roślinom dobrą warstwę drenażową. Ziemie i podłoża wzbogacone dodatkowo keramzytem gwarantują korzeniom dostęp do powietrza oraz regulują gospodarkę wodną w doniczce, skutecznie utrzymując w niej wilgoć na dłużej. Możemy użyć go także jako ściółki, zamiennie lub razem z korą. W ten sposób keramzyt ogrodniczy zatrzyma wilgoć w glebie oraz ograniczy rozrost chwastów.

  Ciekawa struktura i naturalny, brązowy kolor sprawiają, że keramzyt ogrodniczy świetnie sprawdza się w ogrodzie również jako ozdoba. Kontrastuje z zielenią roślin i eksponuje piękno kwitnących kwiatów. Często wykorzystywany jest na klombach, rabatach oraz w doniczkach. Jeśli masz zwierzęta domowe, które lubią rozkopywać świeżą ziemię – keramzyt w donicy im to uniemożliwi. Dzięki temu stracą zainteresowanie i nie będzie potrzeby nieustannego sprzątania wokół doniczek.
   
  Można więc powiedzieć, że keramzyt ogrodniczy to produkt 2w1, który kompleksowo zadba o kondycję Twoich roślin w ogrodzie i doniczkach w domu, na balkonie czy tarasie, a przy tym będzie ciekawym elementem dekoracyjnym i ochronnym dla Twoich roślin.

  Keramzyt do uprawy roślin

  Te niepozorne, brązowe kulki to świetny i stosunkowo niedrogi sposób na skuteczną uprawę roślin w ogrodzie i w doniczkach. Keramzyt ogrodniczy jest wolny od patogenów – to oznacza, że nie jest narażony na działanie pleśni, grzybów czy szkodników. Jest także odporny na warunki atmosferyczne, w tym na mróz. 

  Dzięki swoim właściwościom drenażowym, napowietrzającym oraz neutralności chemicznej i odporności na działanie czynników zewnętrznych, to produkt w pełni ekologiczny, ekonomiczny oraz zapewniający wysoką estetykę. To gwarancja zdrowego wzrostu i dalszego rozwoju roślin w Twoim ogrodzie i nie tylko.

  Działanie podobne do keramzytu wykazuje perlit. Te i inne kamienie ozdobne znajdziesz w naszej ofercie – poznaj ją i wybierz najlepsze rozwiązania dla roślin w domu i ogrodzie! 

   

  Wartozobaczyć
  Ostatniooglądane