Strona główna HIPPER porady Mopy Leifheit – paskowy, płaski, sznurkowy... jaki mop kupić?

  Hipperporada

  Mopy Leifheit – paskowy, płaski, sznurkowy... jaki mop kupić?

  Poznaj mopy Leifheit, które ułatwiają sprzątanie podłóg na co dzień i od święta. W końcu dobry mop do mycia podłóg to podstawa udanych porządków domowych.

  Kojarzysz sytuację, kiedy tylko na chwilę odwracasz wzrok, a Twoje podłogi ze względnie czystych stają się nieakceptowalnie brudne? Z jednej strony to oznaka szczęśliwego domu, w którym dużo się dzieje lub miejsca, w którym przebywają dzieci i czworonożni przyjaciele. Z drugiej – codzienna tęsknota za luksusem czystych podłóg osiąganym bez większego wysiłku. Aby utrzymać czystość podłogi na dłużej, postaw na mop, który spełni Twoje oczekiwania i odpowie na wszystkie domowe potrzeby. W końcu sprzątanie nie musi być przykrym obowiązkiem!

  Dlaczego mopy Leifheit

  Leifheit to zyskująca popularność niemiecka marka, którą wyróżnia uniwersalność i elastyczność proponowanych rozwiązań do domu. W ofercie Leifheit znajdziesz mopy, które możesz dostosować do wielkości swojego mieszkania (np. mopy z wbudowanym wyciskaczem zamiast wiadra) lub potrzeb i sprzątanych powierzchni (mopy paskowe, sznurkowe, płaskie z wymiennymi nakładkami).

  Mopy Leifheit posiadają wbudowany system Click – to innowacyjne rozwiązanie umożliwia łączenie różnych końcówek sprzątających z jednym drążkiem. Dzięki temu zyskujesz miejsce na przechowywanie akcesoriów (bez drążków zajmują mniej miejsca) oraz oszczędzasz, kupując tylko wymienne końcówki. Wystarczy jeden drążek z system Click, aby połączyć go z większością akcesoriów sprzątających Leifheit.

  Poznaj rodzaje mopów i zdecyduj, który mop Leifeit będzie dla Ciebie najlepszy.

  System Click w mopach Leifheit

  Mop paskowy Leifheit

  Mopy paskowe to dość budżetowe rozwiązanie – stosunkowo tanie w porównaniu do innych rodzajów mopów. To klasyczna i znana od dawna metoda mycia powierzchni, które wykazuje się dużą skutecznością w czyszczeniu podłóg i paneli. Tym bardziej, że nowoczesne mopy paskowe to nie te, które pamiętamy sprzed lat.

  Mopy Leifheit wyposażone są w specjalnie zaprojektowane nakładki z dodatkowymi warstwami umieszczonymi bezpośrednio na paskach. Do ich zadań należy usuwanie zaschniętych zabrudzeń i trudnych plam oraz kurzu, włosów i sierści. Pozostałe paski absorbują wodę i płynne zabrudzenia. Dzięki temu połączeniu uzyskujemy skuteczne i łatwe w użyciu narzędzie do walki z codziennym brudem. Szczególnie ułatwi Ci to zestaw, np. mop paskowy z wiadrem Leifheit. Zdejmowana końcówka mopa może być prana w pralce, a jeśli się zużyje – z łatwością zmienisz ją na nową dzięki wymiennym nakładkom.

  Mopy paskowe Leifheit są szczególnie polecane do mycia podłóg kamiennych i płytek oraz do sprzątania dużych powierzchni.

  Mop płaski Leifheit

  Mop płaski to rozwiązanie, które ma wielu zwolenników. Wynika to przede wszystkim z kształtu głowicy, która zapewnia większy obszar sprzątania mniejszym nakładem energii. Mopy płaskie Leifheit posiadają wymienne nakładki, które możesz dobrać do rodzaju zabrudzeń lub zmywanej powierzchni. Dzięki temu unikniesz smug na płaskich powierzchniach, a podłogi będę dobrze umyte i higieniczne czyste. Zapas do mopa płaskiego możesz dokupić od razu, by mieć wymienną nakładkę zawsze pod ręką i sięgać po nią zawsze wtedy, gdy będzie to konieczne.

  Jeśli cenisz sobie komfort sprzątania i zależy Ci na dostępie do najtrudniej dostępnych miejsc – postaw na mop płaski obrotowy. Dzięki obrotowej głowicy (360°) dotrzesz do przestrzeni pod meblami lub kanapą. Taką funkcję posiada między innymi mop Clean Twist M i Combi XL, które możesz kupić w gotowym zestawie z wiadrem odwirowującym lub klasycznym. Leifheit proponuje także mopy z wbudowanym systemem odciskania wody zamontowanym bezpośrednio w drążku. Mop płaski z wyciskaczem to rozwiązanie zyskujące coraz większą popularność. Znajdziesz je w mopie Picobello S Leifheit, który świetnie sprawdza się w domach, w których nie ma miejsca na przechowywanie zestawu wiadra z mopem.

  Mopy płaskie szczególnie sprawdzają się na powierzchniach takich jak parkiet, panele i płytki.

  Wyciskanie mopa płaskiego Leifheit

   

  Mop sznurkowy Leifheit

  Mopy sznurkowe doceniane są przede wszystkim za elastyczność i możliwość dotarcia do najtrudniej dostępnych zakamarków. To za sprawą miękkich i zwinnych sznurków, w które uzbrojona jest głowica mopa, możemy dotrzeć do każdego kąta i z łatwością pozbyć się kurzu i brudu nawet z najmniejszych przestrzeni. Dodatkowo ułatwia to obrotowa głowica 360°, która umożliwia swobodne manewrowanie mopem – to rozwiązanie zastosowane np. w mopie sznurkowym Clean Twist.

  Dostępne w wersji klasycznej jako mop sznurkowy Leifheit Classic lub ulepszonej – sznurkowy mop obrotowy z wiadrem (wspomniany wyżej Leifheit Clean Twist).

  Mop sznurkowy z mikrofibry to często wybierane i uniwersalne rozwiązanie, które świetnie sprawdza się na każdej powierzchni.

  Kobieta myjąca mopem sznurkowym przestrzeń pod meblami

   

  Wiadra i zapasy do mopów Leifheit

  Zapasy do mopów Leifheit – wymienne głowice umożliwiają zachowanie maksymalnej czystości i higieny przy jednoczesnym ograniczeniu kosztów. Wymienne nakładki Leifheit można prać w pralce, a jeśli ulegną zużyciu – dokupić zapas, by cieszyć się ich wyjątkowymi właściwościami przez długi czas. Nakładki do mopów płaskich dostępne są w różnych wariantach, co umożliwia dobranie ich do rodzaju podłogi czy poziomu zabrudzeń.

  Jako marka wychodząca naprzeciw oczekiwaniom odbiorów, Leifheit stworzyło zestawy mopów z różnymi wiadrami. Do wyboru masz klasyczne wiadro Leifheit z wyciskaczem, wiadro obrotowe z mechanizmem odwirowującym wodę oraz wiadro na kółkach lub klasyczne. Dzięki temu możesz dobrać wiadro do swoich potrzeb tak, aby sprzątanie było dla Ciebie jeszcze łatwiejsze.

   

  Kobieta zdejmująca nakładkę z mopa sznurkowego Leifheit

  Mopy Leifheit w sklepie online HIPPER.pl

  W naszym sklepie online znajdziesz wszystkie omówione mopy, wiadra oraz wymienne nakładki Leifheit. Umieściliśmy je wszystkie w dedykowanej kategorii. Kliknij tutaj, aby odwiedzić stronę kategorii i użyj filtrów po lewej stronie by szybciej znaleźć to, czego szukasz!

  < Cofnij