Przygotowanie podłoża

    Przed rozpoczęciem prac malarskich, oprócz zakupu farby do ścian i sufitów  i niezbędnych akcesoriów, równie ważne jest odpowiednie przygotowanie podłoża do malowania. W tej kategorii znajdziesz produkty, które ułatwią Ci to zadanie – takie jak środki do ściągania starych powłok, preparaty do usuwania tapet, farby na plamy i zacieki czy mydło malarskie. Wszystko to, czego potrzebujesz aby odpowiednio przygotować podłoże, umieściliśmy w jednym miejscu, aby ułatwić Ci wybór i prace malarskie. Sprawdź!

    • Metylan Płyn do usuwania tapet 0,5 l
      Metylan Płyn do usuwania tapet 0,5 l
      33,99 zł
      67,98 zł/litr
    • Mydło Malarskie 40% Szare Techniczne 0.4kg
      Mydło Malarskie 40% Szare Techniczne 0.4kg
      15,99 zł
      39,98 zł/kg

    Przygotowanie podłoża przed malowaniem ścian

    Przygotowanie podłoża do prac malarskich jest etapem, którego nie można pominąć. W tym celu wykorzystasz przybory typu papier ścierny czy szpachelka do wyrównania powierzchni i wypełnienia ewentualnych ubytków lub usuwania resztek poprzednich warstw. Co jednak zrobić, gdy mamy do czynienia z trudnymi do usunięcia powłokami? Pomocne będą specjalnie w tym celu przygotowanie środki chemiczne – do ściągania starych powłok z różnych powierzchni i preparaty do usuwania tapet ze ściany. Z ich pomocą uda Ci się szybko usunąć poprzednie powłoki, dzięki czemu zdecydowanie skrócisz czas prac malarskich i ułatwisz sobie to żmudne zajęcie, jakim jest usuwanie resztek poprzednich warstw.

    Mydło malarskie – jak używać

    Jeśli ściany nie wymagają specjalnego przygotowania, a jedynie umycia, pozostaje pytanie: czym umyć ściany przed malowaniem? Idealnie sprawdzi się tu mydło malarskie. Mycie ścian mydłem malarskim oczyszcza ścianę z pozostałości po szlifowana, kurzu i innych zabrudzeniach. Jak go używać? Zaopatrz się w rękawice ochronne i delikatnie umyj powierzchnię ściereczką nasączoną mydłem. Czy mydło malarskie trzeba zmywać? Tak! Po umyciu powierzchni, zmyj ściany ciepłą wodą, która usunie resztki produktu. Poczekaj, aż powierzchnia będzie sucha. Teraz możesz przejść do kolejnego etapu prac remontowych. 

    Wartozobaczyć
    Ostatniooglądane