Farby podkładowe

  Farby podkładowe wyrównują chłonność malowanej powierzchni tak, aby nie wchłaniała nadmiernej ilości warstwy dekoracyjnej – przekłada się to na mniejsze zużycie farby, którą ostatecznie pokryjesz powierzchnię. Dodatkowo zwiększa przyczepność farby nawierzchniowej, dzięki czemu uzyskujesz pięknie, jednolite krycie – bez smug i nierówności. Podkład pod farbę zastosujesz przed przemalowaniem ścian na powierzchniach, które nie wymagają szczególnej renowacji. Polecany jest więc na powierzchniach, które są dobrym stanie – czyli takich, które chcesz po prostu przemalować. W przypadku zniszczonych ścian, gdzie konieczne jest najpierw usunięcie ubytków, zdecydowanie lepiej sprawdzi się grunt. Farby podkładowe, które znajdziesz w tej kategorii, świetnie sprawdzą podczas przemalowania ciemnych ścian na jaśniejsze kolory, ponieważ biała farba podkładowa wyrówna koloryt i umożliwi pomalowanie ściany na dowolny kolor – bez ryzyka przebarwień. Do wyboru masz produkty BeckersDekoralDulux oraz Śnieżka. Sprawdź naszą ofertę farb i wybierz najlepszą farbę podkładową dla siebie! 

  • Śnieżka Grunt farba gruntująca 10l
   Śnieżka Grunt farba gruntująca 10l
   72,99 zł
   7,30 zł/litr
  • Beckers Designer Primer Biały 10L farba akrylowa
   Beckers Designer Primer Biały 10L farba akrylowa
   93,99 zł
   9,40 zł/litr
  • Dekoral Grunt Biały 5L farba lateksowa
   Dekoral Grunt Biały 5L farba lateksowa
   47,99 zł
   9,60 zł/litr
  • Dekoral Grunt Biały 10L farba lateksowa
   Dekoral Grunt Biały 10L farba lateksowa
   71,99 zł
   7,20 zł/litr
  • Śnieżka Grunt farba gruntująca 5l
   Śnieżka Grunt farba gruntująca 5l
   49,99 zł
   10,00 zł/litr
  • Śnieżka Grunt farba gruntująca 3l
   Śnieżka Grunt farba gruntująca 3l
   36,99 zł
   12,32 zł/litr
  • Magnat Grunt Biały 2.5L farba lateksowa
   Magnat Grunt Biały 2.5L farba lateksowa
   39,99 zł
   8,00 zł/litr
  • Magnat Grunt Biały 10L farba lateksowa
   Magnat Grunt Biały 10L farba lateksowa
   99,99 zł
   10,00 zł/litr
  • Magnat Grunt Biały 5L farba lateksowa
   Magnat Grunt Biały 5L farba lateksowa
   63,99 zł
   12,80 zł/litr
  • Dulux grunt kryjący podkładowy 8l
   Dulux grunt kryjący podkładowy 8l
   69,99 zł
   8,75 zł/litr

  Farba podkładowa do ścian – kiedy stosować 

  Jeśli planujesz odświeżenie ścian – farba podkładowa to niezbędny element tego niewielkiego remontu. Jej zadaniem jest wyrównanie chłonności malowanej powierzchni oraz zwiększenie przyczepności farby nawierzchniowej. Farba podkładowa do ścian wyrównuje również kolor i umożliwia przemalowanie ciemnej ściany na jasną. Dzięki wykorzystaniu podkładu pod farbę zużyjesz mniej farby dekoracyjnej, a krycie z jej pomocą będzie jednolite i gładkie. Zapewni także trwałość pomalowanej powierzchni, a same prace malarskie przeprowadzisz szybko i sprawnie.

  Decydując się na zakup podkładu, często pojawia się pytanie: czy farba podkładowa zamiast gruntu to dobre rozwiązanie? Wybór podkładu pod farbę zależy od stanu powierzchni, którą będziesz malować. W przypadku ścian (z cegły, betonu, płyt gipsowo-kartonowych), które wymagają jedynie odświeżenia w postaci malowania, wystarczy farba podkładowa. Należy jednak zwrócić uwagę na poziom chłonności, zwłaszcza nowych ścian. Sprawdzisz to przecierając ścianę mokrą gąbką. Jeśli jest bardzo wysoki (ściana wchłonie wodę), lepiej zastosować grunt zamiast farby podkładowej.   

  Farba podkładowa – cena 

  Już wiesz, jak duże znaczenie ma użycie farby podkładowej. Cena różni się w zależności od producenta oraz właściwości produktu. Biorąc jednak pod uwagę właściwości farby podkładowej, jest ona niezbędnym elementem prac malarskich. Gwarantuje nie tylko zmniejszenie chłonności farby dekoracyjnej (a więc zużyjesz jej mniej), ale także wyrównanie koloru powierzchni, co w przypadku przemalowania ciemnych ścian na takie o jaśniejszych kolorach ma kluczowe znaczenie. Dobra farba podkładowa skraca czas poświęcony na prace malarskie, a samo malowanie jest szybsze, łatwiejsze i przyjemniejsze.  

  Wartozobaczyć

  Ostatniooglądane