Przygotowanie podłoża

    Przygotowanie podłoża jest bardzo ważnym etapem każdej pracy renowacyjnej. W tym celu wykorzystywane są między innymi specjalne preparaty do usuwania starych powłok, dzięki którym odpowiednio przygotujesz powierzchnię do dalszych prac renowacyjnych. Preparaty te przywracają oryginalny wygląd odnawianej powierzchni – przy tym ich nie niszcząc. Usuwają stare powłoki z drewna, metalu lub kamienia. Na rynku dostępne są również produkty przygotowane z myślą o konkretnej powierzchni – na przykład specjalnie na drewno. Powłoki usuwane przez te resztki farby, lakiery, lazury, lakierobejce, graffiti, kity i kleje. Umożliwia to podjęcie kolejnych działań renowacyjnych na dobrze przygotowanej nawierzchni. W naszej ofercie znajdziesz żele V33 do usuwania starych powłok. Sprawdź! 

    • Brak danych

    Środki do usuwania starych powłok – właściwości 

    Żelowe środki dostępne w naszym sklepie są łatwe w aplikacji i szybkie w działaniu. Możesz wybrać uniwersalny środek do usuwania powłok lub specjalnie przeznaczony do drewna. Usuwają różnego rodzaje stare powłoki – lakiernicze, malarskie, powłoki z lazury, lakierobejcy i kleju, usuwają także graffiti i kity. Do ich najważniejszych cech należy szybkość działania, a także zdolność przywracania oryginalnego wyglądu powierzchni.   

    Jeśli zależy Ci na odmalowaniu drewnianej powierzchni, na której nadal znajdują się resztki poprzednich powłok, wybierz żel V33 do usuwania starych powłok – specjalnie na drewno. Dzięki swoim właściwościom nie wysusza, nie przyciemna i nie niszczy drewna, a przywraca mu naturalny wygląd (zarówno europejskim jak i zagranicznym gatunkom).

    Jeśli dobrze przygotowujesz drewniane, metalowe czy kamienne podłoże do malowania, masz pewność, że efekt końcowy podjętych prac renowacyjnych będzie satysfakcjonujący.  

    Jak usunąć starą powłokę i dlaczego to takie ważne 

    Skutecznie usunięcie poprzednich powłok wykończeniowych gwarantuje sukces prac renowacyjnych. Stare powłoki, w tym z farby czy lakieru, z czasem pęcznieją i odchodzą od powierzchni – nakładając na nie kolejną warstwę, niestety nie będzie wyglądała ona estetycznie i po chwili zacznie odchodzić razem z poprzednią powłoką. Odpowiednio przygotowując podłoże do renowacji zwiększasz jego przyczepność, dzięki czemu nowa warstwa wykończeniowa lepiej zespoi się z odnawianą powierzchną. Czasami do zwiększenia przyczepności konieczne będzie zastosowanie dodatkowo farby podkładowej lub gruntu.  

    Metoda usuwania powłok malarskich, lakierniczych i innych różni się w zależności od powierzchni, którą poddajesz renowacji. Inaczej usuniesz starą farbę ze ściany, a inaczej resztki farby z metalowej ławki. Możesz wykorzystać w tym celu papier ścierny o różnej ziarnistości, nóż czy szpachelki. W przypadku większych powierzchni świetnie sprawdzi się szlifierka lub opalarka. 

    No dobrze, ale jak usunąć starą powłokę z drewna, metalu lub kamienia bez specjalistycznych narzędzi lub uciążliwego czyszczenia? W takim przypadku świetnie sprawdzi się środek do usuwania starych powłok V33. Preparat ten jest prosty w użyciu – wystarczy pamiętać o zaleceniach producenta. Żel V33 do usuwania starych powłok należy dokładnie wstrząsnąć przed użyciem, a prace renowacyjne wykonać w zacienionym miejscu. Środek do usuwania powłok najlepiej nakładać na w pozycji poziomej, ponieważ dzięki temu lepiej wchłonie w stare powłoki, ułatwiając ich usuwanie. Pędzlem nanieś grubą, równą warstwę (około 2-3 milimetry), pozostaw na określony przez producenta czas (zależny od ilości usuwanych warstw), a następnie ściągnij resztki szpachelką. Teraz wystarczy tylko wyczyścić powierzchnię szczotką nylonową przy użyciu ciepłej wody. Gotowe! 

    Wartozobaczyć
    Ostatniooglądane