Farby do boazerii

  Jeśli na ścianach i sufitach Twojego domu znajduje się boazeria, a Ty myślisz o zmianie aranżacji – nie musisz jej zrywać, aby nadać wnętrzom nowy wygląd. Pomogą Ci w tym farby do boazerii, dzięki którym unikniesz kosztowanego remontu. Twoje wnętrza zyskają niepowtarzalny charakter – możesz je wykończyć w stylu skandynawskimvintage czy innym. Wystarczy odpowiednio przygotować powierzchnię do malowania i wybrać farbę do malowania boazerii. Kolory wybierzesz z palety barw producentów, które w tym zakresie nie ustępują zwykłym farbom do ścian i sufitów. Sprawdź naszą ofertę farb do boazerii i ciesz się odmienionym wnętrzem! 

  • Dulux Szybka Odnowa Boazerie Biały 2.5L farba akrylowa
   Dulux Szybka Odnowa Boazerie Biały 2.5L farba akrylowa
   119,00 zł
   47,60 zł/litr
  • Dulux Szybka Odnowa Boazerie Biały 0.75L farba akrylowa
   Dulux Szybka Odnowa Boazerie Biały 0.75L farba akrylowa
   48,99 zł
   65,30 zł/litr
  • Dulux Szybka Odnowa Boazerie Jasny beż 2.5L farba akrylowa
   Dulux Szybka Odnowa Boazerie Jasny beż 2.5L farba akrylowa
   119,00 zł
   47,60 zł/litr
  • Dulux Szybka Odnowa Boazerie Kremowa biel 2.5L farba akrylowa
   Dulux Szybka Odnowa Boazerie Kremowa biel 2.5L farba akrylowa
   119,00 zł
   47,60 zł/litr
  • Dulux Szybka Odnowa Boazeria Szary popielaty 2.5L farba akrylowa
   Dulux Szybka Odnowa Boazeria Szary popielaty 2.5L farba akrylowa
   119,00 zł
   47,60 zł/litr
  • V33 Lakier Do Mebli I Boazerii Dąb średni połysk 0.5L
   V33 Lakier Do Mebli I Boazerii Dąb średni połysk 0.5L
   33,49 zł
   66,98 zł/litr

  Malowanie boazerii – jak to zrobić? 

  Na początku przygotuj odpowiednie akcesoria, takie jak papier ścierny, wałek, pędzel, folia i taśma malarska, oraz oczywiście – farba do boazerii wraz z kuwetą do jej mieszania. W niektórych przypadkach konieczne może okazać się użycie szlifierki. 

  Malowanie boazerii farbą wymaga przygotowania powierzchni, aby uzyskany efekt był dla Ciebie zadowalający. Zacznij od umycia drewnianych deseczek tak, aby usunąć tłuste plamy i kurz. Kolejny etap to matowienie powierzchni. Jeśli zastosujesz dobrej jakości farbę do boazerii, jej szlifowanie nie będzie koniecznie. W takiej sytuacji wystarczy, że użyjesz papieru ściernego. Jeśli chcesz zachować naturalny wygląd boazerii i zastosować na niej jedynie olej, lakier lub wosk – wymaga to dogłębnego szlifowania, aby odsłonić surowe drewno. Po zmatowieniu powierzchni, przed malowaniem konieczne jest ponowne umycie boazerii. 

  Teraz możesz już przejść do malowania, czyli najprzyjemniejszego etapu renowacji boazerii. Jeśli do malowania używasz emulsji akrylowej, warto zacząć od nałożenia farby podkładowej do drewna. Zabezpieczy to drewno przed wilgocią oraz zmniejszy chłonność malowanej powierzchni, co przekłada się na mniejsze zużycie farby do boazerii. Zastosuj się do zaleceń producenta, zarówno w przypadku podkładu, jak i docelowej farby, którą pokryjesz deski.     

  Jak pomalować boazerię bez szlifowania 

  Szlifowanie boazerii może być kłopotliwe i czasochłonne. Dobra wiadomość jest taka, że możesz pominąć ten etap – wystarczy, że użyjesz farby kredowej do boazerii. Aby pomalować boazerię bez szlifowania, umyj deski i napraw uszkodzenia lub ubytki masą szpachlową do drewna. Następnie wygładź powierzchnię i odpyl ją. Samo malowanie boazerii farbą kredową jest zajęciem prostym i przyjemnym, a co więcej – pozwala na uzyskanie dowolnego efektu na deskach (przetarcia, pełne lub stopniowe krycie).  

  Farby do boazerii – kolory 

  Malowanie boazerii na biało jest najczęściej wybieranym rozwiązaniem. Białe deski oznaczają ponadczasowość wnętrza, a także możliwość urządzenia go w tak popularnym stylu, jakim jest styl skandynawski czy marynistyczny. Nie jest to jednak jedyne rozwiązanie. Równie często stosowane jest malowanie boazerii na szaro lub w kilku różnych odcieniach. Świetnie sprawdzą się w tym przypadku pastelowe odcienie, delikatne szarości czy odcienie mięty i beżu. Zastosuj na każdej desce inny kolor i stwórz wnętrze jedyne w swoim rodzaju! Kolory farb do boazerii wybierzesz z szerokiej palety barw wiodących marek farb. Sprawdź!  

  Wartozobaczyć
  Ostatniooglądane