Strona główna HIPPER porady Kolor roku Pantone 2024. Instytut przedstawił swój wybór!

  Hipperporada

  Kolor roku Pantone 2024. Instytut przedstawił swój wybór!

  Kolor, który pobudza zmysły, uwrażliwia i ukierunkowuje na wewnętrzne wartości. Poznaj Kolor Roku 2024 i przekonaj się, jak wykorzystać go w codziennym życiu.

  Prezentacja Koloru Roku 2024 – co stoi za wyborem?

  Instytut Pantone co roku wybiera kolor, który wyznacza trendy w projektowaniu wnętrz, modzie i każdej innej gałęzi biznesu, która wykorzystuje kolory do identyfikacji wizualnej lub do projektowania produktów i ich opakowań. Dotyczy to praktycznie każdej branży – od mody, przez design aż po branżę spożywczą i kosmetyczną.

  W 2024 będzie to PANTONE 13-1023 Peach Fuzz, który w pierwszym skojarzeniu przynosi uczucie słodkości i lekkości. To kolor, który uwrażliwia, kieruje na wewnętrzne wartości oraz kojarzy się z bliskością i przytulnością. Sprawia, że chciałoby się w nim zanurzyć i cieszyć się uczuciem, które dzięki niemu się odradza.

  Peach Fuzz jest jak najcieplejsze wspomnienie, które zapisało się w pamięci właśnie w tym delikatnym odcieniu brzoskwini oraz miłej i miękkiej fakturze.

  kolor roku 2024 pantone

   

  Przedstawiciele Instytutu Pantone podkreślają, że wybrany przez nich Kolor Roku 2024 ma odzwierciedlać naturalną potrzebę bliskości, poczucia połączenia i potrzeby zrozumienia. Ma otwierać odbiorców na siebie i innych poprzez zaoferowanie przytulnego ciepła i harmonii, które mocno w nim wybrzmiewają.

  Tam, gdzie subtelny róż spotyka się z wyrazistością oranżu, powstało połączenie, które sprawia, że ciało wypełnia rozkoszne ciepło, a nasze zmysły są wrażliwsze niż kiedykolwiek wcześniej. Dzięki temu nareszcie możemy zrozumieć, jak ważne jest to, by żyć świadomie i kierować się w stronę swoich wewnętrznych wartości. Pielęgnować i próbować lepiej je zrozumieć, ale także uważnie i umiejętnie znaleźć połączenie ich ze współczesną codziennością oraz innymi ludźmi.

  Subtelna elegancja, ponadczasowość oraz poczucie przynależności to cechy i wartości, jakie niesie ze sobą kolor PANTONE 13-1023 Peach Fuzz.

  Wybór Pantone podyktowany jest czasami, w których żyjemy. Kiedy w różnych aspektach życia okazuje się, że codzienność bywa przytłaczająca, a brak zrozumienia dotyka najbardziej, subtelne ciepło i harmonia koloru Peach Fuzz przynosi ukojenie. Pozwala nam zrozumieć lepiej siebie i innych oraz otworzyć się na swoje potrzeby i relacje z bliskimi.

  A jak będzie wyglądało jego zastosowanie w konkretnych branżach? Wyznaczony przez instytut trend kolorystyczny w postaci słodkiej brzoskwini znajomicie odnajdzie się takich gałęziach przemysłu, jak moda, design i dekoracja wnętrz. Ten nowoczesny brzoskwiniowy odcień cechuje się wszechstronnością, która pozwoli zabłysnąć mu w każdej z tych dziedzin. Dosłownie! Subtelny i wrażliwy kolor brzoskwini nadaje skórze blask, znakomicie odbija światło i świetnie komponuje się z każdą karnacją. Dlatego można założyć, że inspirowane nim kosmetyki do pielęgnacji i makijażu będą cieszyły się ogromną popularnością. Skorzysta na tym także branża modowa, tworząc kreacje subtelne i nowoczesne, które dla osiągnięcia wyrazistego efektu można zestawić z głębokimi odcieniami czerwieni i fioletu. Wszechstronność brzoskwini umożliwi tworzenie wokół niej wielu wariacji kolorystycznych, co z pewnością spotka się z uznaniem wśród projektantów mody i nie tylko.

  wzorniki i materiały przedstawiające kolor peach fuzz

  A co Peach Fuzz może wnieść do wnętrz? Na pewno subtelność, delikatność i atmosferę pełną ciepła i bliskości. Ten subtelny odcień dodany do Twojej osobistej przestrzeni będzie zachęcał do spędzania czasu w jego najbliższym otoczeniu oraz do bliskości z innymi. Wypełni przestrzeń kojącą obecnością i pozwoli świadomie umiejscowić się w czasie i przestrzeni oraz odnaleźć połączenie ze światem zewnętrznym. Czujesz już inspiracje do zmian w swoich wnętrzach? Bo my zdecydowanie tak!

  ściany mieszkania i elementy dekoracyjne w kolorze roku 2024

  Jakie były wcześniejsze kolory roku i jak wpływały na trendy?

  Poprzednie lata i wybierane przez Instytut Pantone kolory doskonale odzwierciedlały rzeczywistość, w której żyjemy. Zaczynając od roku, w którym długim cieniem na życie wszystkich ludzi położyła się pandemia, ale była też nadzieja na lepsze jutro (Ultimate Grey i Illuminating Yellow w 2021 roku), przez pogodzenie z nową rzeczywistością i przeniesieniem do świata wirtualnego (Very Peri w 2022 roku), aż po zestawienia kolorystyczne na rok 2023, kiedy zarówno intensywne i energetyzujące barwy, jak i subtelne pastele, znalazły swój punkt odniesienia w codzienności. Dzięki temu każdy mógł wybrać swój sposób na odnalezienie się w zmieniającym się świecie.

  Wybrany przez Instytut trend kolorystyczny zawsze znajduje odzwierciedlenie w codzienności i otaczającej nas rzeczywistości. To właśnie sprawia, że możesz odnaleźć w nich sposób na poradzenie sobie lub przystosowanie się do nowej sytuacji, otaczając się kolorami, które wywołują emocje i powalają lepiej zrozumieć siebie i innych.

  Inspiracje dekoracyjne – jak wkomponować Kolor Roku 2024 do swoich wnętrz?

  W jaki sposób możesz wprowadzić Kolor Roku 2024 do swojej osobistej przestrzeni? Dzięki kolorowi Peach Fuzz to będzie łatwe! Sam odcień zachwyca subtelną głębią i czystością słodkiej brzoskwini, a jego ciepło i przytulność sprawią, że każde wnętrze nabierze wyjątkowego charakteru. Idealnie sprawdzi się jako kolor farby do ścian nie tylko w sypialni i salonie, ale także jako kolor farby do łazienki lub kuchni. Kolory w podobnych tonach znajdziesz już teraz, np. w farbach Dulux.

  Do wnętrz możesz zaprosić go także przy użyciu dodatków – dzięki słodkiej głębi, Peach Fuzz aż prosi się o to, aby go dotknąć Dlatego dobrym pomysłem będzie wprowadzenie go do pokoju przy użyciu tekstyliów – miękkich poduszek, welurowych zasłon czy puchatego dywanu z długim włosiem. Te i inne dodatki nie tylko wypełnią pomieszczenie tym subtelnym brzoskwiniowym odcieniem, ale także przyjemnymi w dotyku teksturami. To idealne połączenie znakomicie odnajdzie się w każdym pomieszczeniu w domu.

  farby do wnętrz w kolorze roku 2024
  ściana w pomieszczeniu przedstawiająca kolor roku

  Peach Fuzz bez wątpienia w każdej przestrzeni stworzy atmosferę pełną ciepła i bliskości, relaksując i dając chwile wyjątkowego odprężenia wśród bliskich. Dekoracja wnętrz z użyciem tego koloru może skojarzyć Ci się z klimatem vintage – z tym, co znamy i cenimy oraz tym, czemu odważnie wychodzimy na przeciw – nowoczesnością, w której nie zabraknie miejsca na wewnętrzne priorytety i wartościowy czas w otoczeniu najbliższych.

  Trend kolorystyczny PANTONE 13-1023 Peach Fuzz dopiero znajdzie swoje odzwierciedlenie w nowopowstałych produktach, m.in. do dekoracji ścian, ale już teraz farby Magnat i inni producenci mogą pochwalić się w palecie kolorów podobnymi barwami. Zobacz nasze inspiracje i odmień oblicze swoich wnętrz już w 2024 roku!

  < Cofnij