Strona główna HIPPER porady Kolor roku 2023. Poznaj trendy kolorystyczne na kolejny sezon

  Hipperporada

  Kolor roku 2023. Poznaj trendy kolorystyczne na kolejny sezon

  Zobacz, które barwy uzupełnią nasze wnętrza w 2023 roku, a przy okazji pozytywnie wpłyną na nastrój wszystkich domowników. Jak co roku instytut Pantone i marka Dulux wyznaczają trendy kolorystyczne na kolejny sezon. W 2023 roku będą to kolory natury. Ten wybór nie odstaje od kolorów wybieranych w poprzednich latach, które upłynęły nam po znakiem pandemii, izolacji i ogólnej niepewności. Natura jest odpowiedzią na wszystkie nasze troski. Cały czas szukamy w niej ukojenia i dążymy do naturalnej harmonii. Zobacz, w jaki sposób globalne trendy przekładają się na język kolorów w tym roku. Poznaj modne kolory ścian 2023!

  Kolor roku 2023. Poznaj trendy kolorystyczne na kolejny sezon - baner
  Połączenie kolorów roku 2023 w sypialni

  Kolory natury nadal najpopularniejsze

  Natura jest tym, co w codziennym życiu przynosi nam największe ukojenie. Inspiruje do zmian i podejmowania działań. Jednocześnie przypomina, że czasami warto się zatrzymać i znaleźć czas na odpoczynek i regenerację. Natura mówi do nas w języku, który wszyscy rozumiemy. W jej otoczeniu w końcu czujemy się dobrze i mamy swoje miejsce na ziemi, a rzeczy niemożliwe stają się osiągalne. Jeśli damy sobie przestrzeń do wprowadzenia zmian, poczujemy ulgę płynącą z otwierających się przed nami możliwości.

  Wsparciem w tym procesie mają być kolory, którymi się otaczamy. Natura inspiruje nas na różnych płaszczyznach, dlatego wybór koloru roku rzadko jest jednoznaczny. Najczęściej eksperci wskazują kolor przewodni oraz inne towarzyszące mu barwy. Ich zadaniem jest uzupełnianie się nawzajem i tworzenie harmonijnych rozwiązań we wszystkich dziedzinach życia.

  Jak wybierany jest kolor roku? Aby sprawdzić, który kolor w pełni odda ducha czasów, przeprowadzane są liczne badania oraz prognozy trendów. Dulux dodatkowo popiera swój wybór opiniami międzynarodowych ekspertów z dziedziny projektowania. Dzięki takiej współpracy zyskujemy gotowe rozwiązania z zakresu aranżacji wnętrz, które możemy wprowadzać w naszych domach. W ten sposób powstają kolory, które inspirują odbiorców do zmian w wnętrzach. Poznaj modne kolory ścian 2023!

  Kolor roku 2023. Cudowny beż

  Eksperci Dulux jako kolor roku 2023 zaproponowali Cudowny Beż. Ten subtelny i promieniujący optymizmem kolor odnajdzie się w każdym pomieszczeniu w domu. Zapewni nam poczucie harmonii, ukojenia i nierozerwalnego połączenia z naturą, z której się wywodzi.

  Kolor roku 2023 Dulux przywodzi na myśl budzące się życie – niewielkie ziarenko, które wniesie wiele zmian do naszej codzienności. Cudowny Beż to także kolor piasku i lata, które kojarzy nam się z kojącym ciepłem i letnim słońcem. To naturalna barwa pełna optymizmu i nadziei na lepsze jutro.

  Cudowny Beż to kolor, który zamyka moc natury we wnętrzach i zachęca do dalszego czerpania inspiracji z otaczającej nas przyrody. Dlatego Dulux poszedł o krok dalej i do swojej propozycji dołożył cztery uzupełniające się palety barw inspirowane naturą:

  • Kolory Natchnienia
  • Kolory Energii
  • Kolory Naturalne
  • Kolory Rytmu.
  Kolory roku 2023 w kuchni

  Każdy z nich w inny sposób opowiada o tym, jak inspiruje nas natura. Dzięki zaproponowanym rozwiązaniom kolorystycznym, do wyboru mamy gotowe aranżacje, które wystarczy przenieść na ściany swojego domu. Poznaj trendy wnętrzarskie 2023 roku i dowiedz się, gdzie możesz je zastosować!

   

  Kolory roku 2023 do każdego pomieszczenia w domu

  Naturalne kolory ziemi – bo do takich można zaliczyć Cudowny Beż i pozostałe kolory zaproponowane przez Dulux na rok 2023 – to barwy, które znakomicie odnajdą się w każdym pomieszczeniu w domu.

  Delikatne i intensywne brązy i szarości, odcienie zieleni i niebieskiego oraz cały przekrój beżów – dzięki tym kolorom nasze wnętrza zyskają magiczną energię płynącą prosto z natury. Wnętrza w kolorach ziemi sprawiają, że odpoczywamy i szybciej regenerujemy siły na kolejny dzień. To właśnie wśród nich odnajdziemy spokój i harmonię.

  Kolory Natchnienia tchną nowe życie w Twoje wnętrza. Zestaw Cudowny Beż z leśną zielenią i innymi kolorami inspirowanymi łąką, a zyskasz ciepłe i stonowane wnętrze nawiązujące do natury. To rozwiązanie świetnie sprawdzi się w kuchni czy jadalni – czyli tam, gdzie często spędzamy czas z najbliższymi.

  Kolory Energii to barwy zaczerpnięte prosto z pola dzikich kwiatów. Z bazą w postaci Cudownego Beżu tworzą nietuzinkowe i wysokoenergetyczne połączenia kolorystyczne, która wniosą radość i orzeźwienie do Twojego domu. Kolory Energii kreują rodzinną przestrzeń, która sprzyja wspólnym chwilom z najbliższymi, dlatego to znakomity wybór do salonu lub pokoju dziennego.

   

  Miłośnicy ciepłych kolorów ziemi docenią barwy z palety Kolory Naturalne. Ta paleta ma nam przypominać o bogactwie otaczających nas naturalnych materiałów. Połączenie Cudownego Beżu z naturalnymi kolorami ziemi stworzy wygodną, przytulną przestrzeń. Ta kompozycja świetnie sprawdzi się w Twojej sypialni.

  Rytm w naszych wnętrzach mają nadawać barwy z palety Kolory Rytmu. To przewrotne połączenie Cudownego Beżu z nieoczywistymi błękitami ma zapewnić poczucie równowagi w domu. Efekt końcowy takiego zestawienia nie przytłacza, ale przynosi cudowne orzeźwienie. To rozwiązanie idealne do pokoju Twojego dziecka.

  Co ciekawe, Cudowny Beż jest w tym przypadku proponowany w zestawieniu z Inspirującym Błękitem, który był kolorem roku zaproponowanym przed Dulux w poprzednim sezonie.

  Zobacz, jak te modne kolory ścian 2023 proponowane przez Dulux wpływają na nasze wnętrza!

  Kolory roku 2023 w pokoju dziecka
  2 kolory roku 2023 w salonie
  Kolory ziemi w kuchni
  Kolory roku 2023 w salonie: błękit

  Kolor roku 2023 Pantone

  Poruszając temat koloru roku 2023, nie można nie wspomnieć o Instytucie Pantone. To organizacja, która na podstawie aktualnych trendów, sytuacji na świecie i globalnych konceptów, co roku wyznacza kolory, które będą nam towarzyszyły przez dany sezon.

  Na rok 2023 Instytut Pantone wskazuje kilkanaście kolorów, które znajdują odzwierciedlenie w aktualnej sytuacji na świecie i globalnych zmianach w społeczeństwie. Mają odpowiadać na hasła takie jak “nowo odkryta wolność” i “ekscytacja nowymi doświadczeniami”. Dlatego zaproponowane przez Pantone kolory to szereg intensywnych i kontrastujących ze sobą barw, które wnoszą powiew świeżości i nowości do naszego życia. Dla równowagi Instytut Pantone wskazuje pastelowe kolory, które mogą harmonijnie występować obok siebie. To odpowiedź na potrzebę spokoju i wyciszenia, które są niezbędne w dzisiejszym świecie.

  Modne kolory ścian 2023 to zestaw barw podobnych do propozycji z ubiegłych lat. Kolory ziemi, które przynoszą spokój i ukojenie oraz te nawiązujące do otaczającej nasz przyrody – to właśnie w nich odnajdziemy nadzieję i upragnione wytchnienie. Te barwy tworzą harmonijne wnętrza, w których znajdziemy potrzebną nam równowagę.

  A Ciebie które modne kolory ścian 2023 inspirują do zmian? Zobacz dostępne u nas kolorowe farby do ścian i twórz z nami swoje wymarzone wnętrza!

  < Cofnij