Strona główna HIPPER porady Jakie nożyce do żywopłotu wybrać? Sprawdź polecane modele

  Hipperporada

  Jakie nożyce do żywopłotu wybrać? Sprawdź polecane modele

  Masz dom otoczony żywopłotem lub bujne krzewy w ogrodzie? Wśród Twoich narzędzi ogrodowych nie może zabraknąć nożyc do żywopłotu! Przekonaj się, na jakie modele warto postawić, by ułatwić sobie prace ogrodowe.

  Idealnie przycięty żywopłot

  Nożyce do żywopłotu – narzędzie ogrodnicze, którego nie może zabraknąć w Twoim ogrodzie

  Nożyce do żywopłotu to niezbędne narzędzie, które ułatwia i przyspiesza prace ogrodowe związane z przycinaniem krzewów, żywopłotów oraz cienkich gałęzi. Umożliwiają także formowanie przydomowych roślin. Modele elektryczne, akumulatorowe i spalinowe są szczególnie pomocne, a ich użycie nie wymaga siły, w przeciwieństwie do klasycznych nożyc i sekatorów. Dlatego to tak chętnie wybierane rozwiązanie wśród posiadaczy domów z ogrodem i zieleni wymagającej tego typu pielęgnacji.

  Kiedy przycinać żywopłot

  Wiosenne słońce coraz częściej zagląda do Twojego ogrodu. Bezlitośnie daje w ten sposób do zrozumienia, że to czas, by zająć się pielęgnacją przydomowej zieleni. Kiedy przycinać żywopłot? Najlepszą porą na pierwsze przycinanie żywopłotu jest wczesna wiosna, kiedy po przymrozkach pozostało już tylko wspomnienie. Oczywiście możesz przycinać zieleń zawsze wtedy, gdy w trakcie sezonu pojawiają się niesforne gałązki, które odstają od precyzyjnie wypracowanego kształtu krzewu lub żywopłotu. Częste przycinanie roślinności wpływa na jej dalszy, bujny wzrost.

  Ostatnie cięcie w roku powinno odbyć się najpóźniej w sierpniu. Przyjęło się, że to najlepszy czas na ostatnie w sezonie zabiegi pielęgnacyjne. Wtedy wszelkie naruszenia w strukturze gałęzi, spowodowane ich przycinaniem, zostaną zabliźnione, a nowe przyrosty zdrewnieją przed nadchodzącą zimą. Dzięki temu uchronisz nowe pędy przed przemarznięciem, a cały krzew przed atakiem chorób wywołanych grzybami. Zwróć uwagę na czas pielęgnacji, by w kolejnym sezonie cieszyć oko bujnym wzrostem roślinności.

  Żywopłot wymagający przycięcia

  Jak wybrać nożyce do żywopłotu – które będą dla Ciebie najlepsze?

  Przed podjęciem decyzji warto poznać podstawowe różnice pomiędzy modelami dostępnymi na rynku. Jeśli decydujesz się na nożyce do żywopłotu wspomagana silnikiem lub akumulatorem, do wyboru masz modele elektryczne, spalinowe i akumulatorowe. Poznaj je bliżej!

  Nożyce akumulatorowe do żywopłotu

  Nożyce do żywopłotu na akumulator to często wybierane rozwiązanie wśród osób, które cenią sobie komfort pracy bez ograniczeń. Zasilanie akumulatorem umożliwia długi czas pracy na jednym ładowaniu, a brak przewodu nie ogranicza zasięgu oraz umożliwia pracę w miejscach bez dostępu do energii elektrycznej, np. działkach rekreacyjnych lub większych ogrodach. Dostępne w sklepie online nożyce akumulatorowe do trawy, krzewów i żywopłotu to sprzęty znanych i sprawdzonych marek, które klienci dążą zaufaniem. Jednym z chętniej wybieranych narzędzi są nożyce do żywopłotu GRAPHITE 58G032.

   

  Elektryczne nożyce do żywopłotu

  Nożyce elektryczne do trawy i żywopłotu to rozwiązanie, które znakomicie sprawdzi się do pielęgnacji każdej przydomowej zieleni. W przeciwieństwie do nożyc na akumulator, ich elektryczny odpowiednik wymaga zasilania sieciowego. Ogranicza to zasięg pracy, dlatego ten typ nożyc najlepiej sprawdzi się do pracy w przydomowym ogródku. Do zalet nożyc elektrycznych zalicza się stosunkowo niewielką wagę (w porównaniu do nożyc spalinowych). Dzięki temu umożliwiają prace w różnych warunkach i pozycjach. Dlatego to często wybierane rozwiązanie do kształtowania krzewów i nadawania im finezyjnych kształtów oraz regularnego podkaszania w celu utrzymania nadanego już kształtu. Nożyce elektryczne są łatwe w użyciu i nie wymagają specjalistycznych umiejętności. W sklepie online HIPPER.pl znajdziesz elektryczne nożyce do żywopłotu NAC o różnej mocy silnika i prędkości obrotowej.

  Nożyce spalinowe do żywopłotu

  Co na rozległy i szybko rosnący żywopłot? Nożyce spalinowe do żywopłotu nazywane są narzędziami ogrodniczymi do zadań specjalnych. Nie boją się takich wyzwań, jak szybko rosnące i duże żywopłoty liściaste i iglaste. Są najlepsze dla osób, które poświęcają dużo czasu na pielęgnację i formowanie krzewów, ułatwiając i przyspieszając prace tego typu. To najmocniejszy typ nożyc do żywopłotu. Wyposażone w solidny silnik napędzany paliwem są niezawodne w przycinaniu, obcinaniu i skracaniu nawet największych żywopłotów i krzewów. Najlepiej sprawdzą na większych terenach. Najchętniej wybieranym modelem nożyc spalinowych są dostępne w sklepie online nożyce Graphite – model 58G955.

  Na co zwrócić uwagę podczas zakupu nożyc do żywopłotu?

  Dokładne zapoznanie się z parametrami technicznymi narzędzi ogrodniczych ułatwi Ci podjęcie najlepszej decyzji, dlatego zobacz, na co warto zwrócić uwagę:

  • sposób zasilania: akumulator, silnik elektryczny, silnik spalinowy
  • moc silnika w przypadku nożyc elektrycznych i spalinowych
  • jakość, długość i rodzaj ostrza: jedno lub dwustronne – wybór zależy od Twoich potrzeb i rozmiaru żywopłotu
  • waga – praca z lżejszymi modelami jest łatwiejsza i przyjemniejsza
  • liczba obrotów – wpływa na szybkość pracy
  • maksymalna grubość cięcia – odpowiednie dobranie grubości do potrzeb umożliwia przeprowadzenie większości prac pielęgnacyjnych w ogrodzie.

  Gdzie kupić nożyce do żywopłotu?

  Wszystkie przedstawione typy nożyc do żywopłotu dostępne są w sklepie internetowym HIPPER.pl. Odwiedź stronę kategorii Kosiarki i znajdź właśnie te, których potrzebujesz!

  Bujny żywopłot w słońcu
  < Cofnij