Obroże dla kota

  Przede wszystkim wygodne – takie muszą być obroże dla kota. Idealne propozycje znajdziesz w naszym sklepie. Dostępne są zarówno ozdobne, kolorowe obróżki, jak i te biologiczne chroniące od owadów i chorób. Obroże dla kota będą przydatne, gdy chcesz wypuścić pupila na działkę, by poodkrywał najbliższe tereny. Z daleka będzie widać, że to kot, który ma właściciela, a Ty będziesz mieć pewność, że Twój mruczący milusiński jest dobrze chroniony przed czynnikami zewnętrznymi.

  • Obroża owadobójcza dla małych psów i kotów 35cm Pess
   Obroża owadobójcza dla małych psów i kotów 35cm Pess
   17,99 zł
  • Obroża owadobójcza dla średnich psów i kotów 60cm Pess
   Obroża owadobójcza dla średnich psów i kotów 60cm Pess
   18,99 zł
  • Obroża owadobójcza dla dużych psów i kotów 75cm Pess
   Obroża owadobójcza dla dużych psów i kotów 75cm Pess
   21,99 zł
  • Obroża z hologramem i dzwoneczkiem dla kota 30cm
   Obroża z hologramem i dzwoneczkiem dla kota 30cm
   13,49 zł
  • Obroża z cekinami dla kotów 25cm
   Obroża z cekinami dla kotów 25cm
   17,49 zł
  • Obroża świecąca dla kotów 35cm Pet Expert
   Obroża świecąca dla kotów 35cm Pet Expert
   66,49 zł
  • Obroża przeciw ektopasożytom dla kotów 30cm Hunter
   Obroża przeciw ektopasożytom dla kotów 30cm Hunter
   26,99 zł
  • Obroża przeciw ektopasożytom z dzwoneczkiem dla kotów 30cm Hunter
   Obroża przeciw ektopasożytom z dzwoneczkiem dla kotów 30cm Hunter
   30,49 zł
  • Obroża z kwadratowymi ćwiekami dla psów i kotów 27,5cm
   Obroża z kwadratowymi ćwiekami dla psów i kotów 27,5cm
   21,99 zł
  • Obroża z dzwoneczkiem dla kotów 30cm
   Obroża z dzwoneczkiem dla kotów 30cm
   13,49 zł

  Kiedy warto stosować obrożę dla kota?

  Kocie obroże to temat, który nie budzi już tylu kontrowersji, chociaż wciąż zdarzają się przeciwnicy stosowania tego rozwiązania u kotów. Na rynku dostępne są zarówno obroże ozdobne dla kanapowych pupili, jak i obroże niezbędne dla żądnych przygód wychodzących mruczków. O ile obroża dla kota w domu może być jeszcze kwestią dyskusyjną, o tyle ta dla kota zwiedzającego ogród czy pobliską okolicę jest już koniecznością. Warto w tym miejscu wspomnieć, że obroże dla kota wychodzącego powinny być stosowane pod ścisłą kontrolą, czyli wtedy, kiedy mamy na kota oko, na przykład w ogródku czy w niedalekiej odległości od domu. Dzięki temu zdążysz zareagować, kiedy kot zahaczy obrożą o gałąź czy płot i nie będzie mógł się oswobodzić.

  Nowoczesne obroże dla kotów wychodzących zwiększają bezpieczeństwo zwierzaka pod wieloma względami. Na zewnątrz czyhają różne zagrożenia – od samochodów po pasożyty. Obroże na kleszcze dla kotów często działają także na inne ektopasożyty, czyli te bytujące na skórze i sierści zwierząt, na przykład pchły. Zapoznaj się z informacją na opakowaniu lub w opisie produktu, aby upewnić się, że dobrze chronisz swojego pupila. Jak działają obroże na pchły dla kota? Zawierają substancje biologiczne, które sprawiają, że ciało zwierzaka przestaje być przyjaznym środowiskiem dla ektopasożytów. Dzięki temu jednocześnie jest mniej atrakcyjne dla tego typu insektów i nawet nie próbują na nim bytować. Z kolei o lepszą widoczność zwierzaka po zmroku czy w nocy zadbasz wybierając świecące obroże dla kota, które będą dobrze widoczne z daleka. Dobrana odpowiednio do potrzeb obroża dla kotów oznacza więc przede wszystkim większe bezpieczeństwo po zmroku oraz ochronę przed pasożytami i chorobami, które przenoszą. To także jasna informacja dla innych ludzi, że kot ma właściciela i dom, do którego wraca.

  Czy obroża dla kota jest bezpieczna?

  Koty znane są ze swoich samodzielnych wędrówek i zwiedzania najdziwniejszych miejsc, w tym ciasnych czy potencjalnie niebezpiecznych. Istnieje ryzyko, że kot wychodzący podczas zwiedzania okolicznych drzew zahaczy obróżką o gałąź lub przechodząc przez płot zaczepi o jakąś ostrą krawędź. Czy istnieje więc bezpieczna obroża dla kota? W takich przypadkach obroże dla kota powinny być wyposażone w mechanizm automatycznego otwierania lub ubierane kotu wtedy, kiedy masz go na oku i w każdej chwili możesz przyjść w pomocą. Wybierając obroże dla kotów wychodzących trzeba wziąć pod uwagę powyższe aspekty, aby zapewnić zwierzakowi maksymalne bezpieczeństwo. Jeśli chodzi o obroże na kleszcze dla kota, zawierają one substancje biologiczne nieprzyjazne dla pasożytów, ale są pełni bezpieczne dla Twojego zwierzaka.

  W przypadku kotów, które spędzają czas w domu, zagrożenie jest znacznie mniejsze. Jeśli jednak jesteś opiekunem kota, który lubi uciekać, charakterystyczna obroża na pewno pomoże w poszukiwaniach. W innym przypadku obroża jest raczej kwestią estetyki, a nie zapewniania bezpieczeństwa i to do Ciebie należy decyzja, co dla Twojego zwierzaka jest najkorzystniejsze. Poznaj naszą ofertę i wybierz akcesoria dla swojego mruczka!

  Wartozobaczyć
  Ostatniooglądane