Pochłaniacze wilgoci

  Jeśli obawiasz się nadmiernej wilgoci i związanego z tym rozwoju grzybów pleśniowych, postaw na praktyczne pochłaniacze wilgoci do domu. Skutecznie ograniczają parowanie, co znacznie zmniejsza wilgotność w pomieszczeniu. Dzięki temu zahamujesz rozwój grzybów i pleśni oraz sprawdzisz, że nieprzyjemne zapachy opuszczą Twój dom na dobre. Poznaj naszą ofertę i wybierz domowy pochłaniacz wilgoci, który znajdzie zastosowanie nie tylko w domu, ale także w samochodzie i każdym innym miejscu!

  • Pochłaniacz wilgoci 400g Drop Stop
   Pochłaniacz wilgoci 400g Drop Stop
   26,99 zł
   67,48 zł/kg

  Jak działają pochłaniacze wilgoci?

  Nie ma lepszego sposobu na pozbycie się nadmiaru wilgoci niż pochłaniacze wilgoci do domu. To stosunkowo niedrogie i skuteczne w działaniu rozwiązanie, które usuwa wilgoć z powietrza i wyrównuje jej poziom w całym pomieszczeniu. Tym samym zwalcza nadmiar pary wodnej, która w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności często osadza się na oknach czy nawet ścianach. Domowy pochłaniacz wilgoci nareszcie pozwoli Ci o tym zapomnieć i cieszyć się właściwością wilgotnością w każdym pomieszczeniu.

  Wilgotność w pomieszczeniach jest ważna, jednak utrzymywanie jej na odpowiednim poziomie jest jeszcze ważniejsze. Przyjęło się, że wilgotność na poziomie 40-60% jest najbardziej optymalna w pomieszczeniach, w których na co dzień przebywają ludzie. Dokładny, dokładny poziom wilgoci zależy ostatecznie od temperatury powietrza.

  Gdy wilgotność utrzymuje się na podwyższonym poziomie, oprócz osadzania pary wodnej na szybach i ścianach, z czasem możemy zaobserwować także nieprzyjemny zapach w pomieszczeniach. Wilgoć jest bowiem wchłaniana m.in. przez drewniane elementy w domu, takie jak meble czy podłogi, a także nasze ubrania. Z tego powodu nadmiarowemu poziomowi wilgoci  towarzyszy także nieprzyjemny zapach związany z procesem gnicia czy butwienia, a więc i pojawieniem się niebezpiecznych dla zdrowia grzybów.

  Pochłaniacze wilgoci w domu to świetny sposób na powstrzymanie rozwoju pleśni i grzybów, które w rezultacie mogą powodować przewlekłe problemy zdrowotne u domowników. Należą do nich m.in. obniżenie odporności przez długotrwałą ekspozycję na toksyny czy problemy z układem oddechowym.

  Dokładny sposób działania zależy od typu pochłaniacza, jednak najczęściej posiada on specjalny wkład chłonący (np. w postaci granulek), który wykazuje podwyższoną zdolność do absorbowania wilgoci z powietrza. W ten sposób redukuje jej nadmiar w otoczeniu, wpływając pozytywnie na jakość powietrza w pomieszczeniu.

  Pochłaniacze wilgoci do domu to coś, co zdecydowanie warto mieć w każdym domu!

  Pochłaniacz wilgoci czy osuszacz powietrza – co wybrać?

  Jeśli walczysz z nadmiarem wilgoci w domu, z pewnością rozważasz różne opcje. Od pochłaniaczy, które nie wymagają zasilania, po te bardziej zaawansowane sprzęty w postaci elektronicznych osuszaczy powietrza. Którą opcję wybrać?

  Odpowiedź na to pytanie uzależniona jest Twoich potrzeb i wielkości pomieszczenia. Jeśli zależy Ci na skutecznym osuszaniu powietrza w całym mieszkaniu, lepszym wyjściem będzie elektroniczny pochłaniacz wilgoci w domu. Każdego dnia będzie dbał o odpowiedni poziom wilgotności, a co za tym idzie – o zdrowie wszystkich domowników.

  Jeśli w Twoim domu jedynym pomieszczeniem, w którym występuje nadmiar wilgoci jest łazienka i dzieje się tak np. po każdej kąpieli, warto postawić na pochłaniacze wilgoci do łazienki. Działają doraźnie i gdy tylko pojawi się nadmiar wilgoci, skutecznie go niwelują absorbując wilgoć bezpośredni z powietrza. Dzięki temu możesz zapomnieć o zaparowanych lustrach i osadzaniu się pary wodnej w całej łazience!

  Jak wybrać pochłaniacz wilgoci?

  Wybór odpowiedniego pochłaniacza wilgoci zależy od kilku czynników:

  • zapotrzebowania
  • miejsca użycia
  • wielkości pomieszczenia
  • wydajności.

  Aby wybrać najlepsze pochłaniacze wilgoci do domu, samochodu czy innego miejsca, weź pod uwagę występujące w nim czynniki zewnętrzne i wewnętrze. Co wpływa na poziom wilgoci? Czy to gorąca kąpiel, gotowanie, czy suszenie prania w zamkniętym pomieszczeniu – dzięki dużemu wyborowi na rynku na pewno znajdziesz to, co umożliwi Ci walkę z nadmiarem wilgoci.

  Wybierając pochłaniacze wilgoci do domu, zwróć uwagę na deklarowaną przez producenta wielkość pomieszczenia, którą jest w stanie skutecznie osuszać. Dzięki temu zyskasz pewność, że to najlepszy wybór do dedykowanego pomieszczenia.

  Na rynku dostępne są także pochłaniacze wielokrotnego użytku – jeśli zależy Ci na tego typu długotrwałym rozwiązaniu, zwróć uwagę, czy właśnie taki produkt wybierasz. To często spotykane rozwiązanie w przypadku dedykowanych pochłaniaczy wilgoci do samochodu, przyczepy kampingowej czy łodzi.

  Walka naturalnymi sposobami (uchylanie okna podczas gotowania, czy wietrzenie łazienki po kąpieli) o oczywiście coś, o czym nie można zapominać – nawet jeśli używasz pochłaniacza. Wymiana powietrza w mieszkaniu to zawsze dobry pomysł na pozbycie się nieprzyjemnych zapachów i nadmiaru wilgoci.

  Poznaj naszą ofertę pochłaniaczy wilgoci do domu i samochodu i pozbywaj się jej skuteczniej niż kiedykolwiek wcześniej!

  Wartozobaczyć
  Ostatniooglądane