Pochłaniacze wilgoci

  Jeśli obawiasz się nadmiernej wilgoci i związanego z tym rozwoju grzybów pleśniowych, postaw na praktyczne pochłaniacze wilgoci do domu. Skutecznie ograniczają parowanie, co znacznie zmniejsza wilgotność w pomieszczeniu. Dzięki temu zahamujesz rozwój grzybów i pleśni oraz sprawdzisz, że nieprzyjemne zapachy opuszczą Twój dom na dobre. Poznaj naszą ofertę i wybierz domowy pochłaniacz wilgoci, który znajdzie zastosowanie nie tylko w domu, ale także w samochodzie i każdym innym miejscu!

  Zobacz także:
  • Pochłaniacz wilgoci Car OK
   Pomysł na prezent!
   Pochłaniacz wilgoci Car OK
   34,99 zł

  Jak działają pochłaniacze wilgoci?

  Nie ma lepszego sposobu na pozbycie się nadmiaru wilgoci niż pochłaniacze wilgoci do domu. To stosunkowo niedrogie i skuteczne w działaniu rozwiązanie, które usuwa wilgoć z powietrza i wyrównuje jej poziom w całym pomieszczeniu. Tym samym zwalcza nadmiar pary wodnej, która w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności często osadza się na oknach czy nawet ścianach. Domowy pochłaniacz wilgoci nareszcie pozwoli Ci o tym zapomnieć i cieszyć się właściwością wilgotnością w każdym pomieszczeniu.

  Wilgotność w pomieszczeniach jest ważna, jednak utrzymywanie jej na odpowiednim poziomie jest jeszcze ważniejsze. Przyjęło się, że wilgotność na poziomie 40-60% jest najbardziej optymalna w pomieszczeniach, w których na co dzień przebywają ludzie. Dokładny, dokładny poziom wilgoci zależy ostatecznie od temperatury powietrza.

  Gdy wilgotność utrzymuje się na podwyższonym poziomie, oprócz osadzania pary wodnej na szybach i ścianach, z czasem możemy zaobserwować także nieprzyjemny zapach w pomieszczeniach. Wilgoć jest bowiem wchłaniana m.in. przez drewniane elementy w domu, takie jak meble czy podłogi, a także nasze ubrania. Z tego powodu nadmiarowemu poziomowi wilgoci  towarzyszy także nieprzyjemny zapach związany z procesem gnicia czy butwienia, a więc i pojawieniem się niebezpiecznych dla zdrowia grzybów.

  Pochłaniacze wilgoci w domu to świetny sposób na powstrzymanie rozwoju pleśni i grzybów, które w rezultacie mogą powodować przewlekłe problemy zdrowotne u domowników. Należą do nich m.in. obniżenie odporności przez długotrwałą ekspozycję na toksyny czy problemy z układem oddechowym.

  Dokładny sposób działania zależy od typu pochłaniacza, jednak najczęściej posiada on specjalny wkład chłonący (np. w postaci granulek), który wykazuje podwyższoną zdolność do absorbowania wilgoci z powietrza. W ten sposób redukuje jej nadmiar w otoczeniu, wpływając pozytywnie na jakość powietrza w pomieszczeniu.

  Pochłaniacze wilgoci do domu to coś, co zdecydowanie warto mieć w każdym domu!

  Pochłaniacz wilgoci czy osuszacz powietrza – co wybrać?

  Jeśli walczysz z nadmiarem wilgoci w domu, z pewnością rozważasz różne opcje. Od pochłaniaczy, które nie wymagają zasilania, po te bardziej zaawansowane sprzęty w postaci elektronicznych osuszaczy powietrza. Którą opcję wybrać?

  Odpowiedź na to pytanie uzależniona jest Twoich potrzeb i wielkości pomieszczenia. Jeśli zależy Ci na skutecznym osuszaniu powietrza w całym mieszkaniu, lepszym wyjściem będzie elektroniczny pochłaniacz wilgoci w domu. Każdego dnia będzie dbał o odpowiedni poziom wilgotności, a co za tym idzie – o zdrowie wszystkich domowników.

  Jeśli w Twoim domu jedynym pomieszczeniem, w którym występuje nadmiar wilgoci jest łazienka i dzieje się tak np. po każdej kąpieli, warto postawić na pochłaniacze wilgoci do łazienki. Działają doraźnie i gdy tylko pojawi się nadmiar wilgoci, skutecznie go niwelują absorbując wilgoć bezpośredni z powietrza. Dzięki temu możesz zapomnieć o zaparowanych lustrach i osadzaniu się pary wodnej w całej łazience!

  Jak wybrać pochłaniacz wilgoci?

  Wybór odpowiedniego pochłaniacza wilgoci zależy od kilku czynników:

  • zapotrzebowania
  • miejsca użycia
  • wielkości pomieszczenia
  • wydajności.

  Aby wybrać najlepsze pochłaniacze wilgoci do domu, samochodu czy innego miejsca, weź pod uwagę występujące w nim czynniki zewnętrzne i wewnętrze. Co wpływa na poziom wilgoci? Czy to gorąca kąpiel, gotowanie, czy suszenie prania w zamkniętym pomieszczeniu – dzięki dużemu wyborowi na rynku na pewno znajdziesz to, co umożliwi Ci walkę z nadmiarem wilgoci.

  Wybierając pochłaniacze wilgoci do domu, zwróć uwagę na deklarowaną przez producenta wielkość pomieszczenia, którą jest w stanie skutecznie osuszać. Dzięki temu zyskasz pewność, że to najlepszy wybór do dedykowanego pomieszczenia.

  Na rynku dostępne są także pochłaniacze wielokrotnego użytku – jeśli zależy Ci na tego typu długotrwałym rozwiązaniu, zwróć uwagę, czy właśnie taki produkt wybierasz. To często spotykane rozwiązanie w przypadku dedykowanych pochłaniaczy wilgoci do samochodu, przyczepy kampingowej czy łodzi.

  Walka naturalnymi sposobami (uchylanie okna podczas gotowania, czy wietrzenie łazienki po kąpieli) o oczywiście coś, o czym nie można zapominać – nawet jeśli używasz pochłaniacza. Wymiana powietrza w mieszkaniu to zawsze dobry pomysł na pozbycie się nieprzyjemnych zapachów i nadmiaru wilgoci.

  Poznaj naszą ofertę pochłaniaczy wilgoci do domu i samochodu i pozbywaj się jej skuteczniej niż kiedykolwiek wcześniej!

  Wartozobaczyć
  Ostatniooglądane