Strona główna HIPPER porady Beżowe ściany. Czym beż może Cię zaskoczyć i jak wykorzystać to we wnętrzach?

    Hipperporada

    Beżowe ściany. Czym beż może Cię zaskoczyć i jak wykorzystać to we wnętrzach?

    Poznaj przepis na beżowe wnętrza i przekonaj się, że beżowe ściany wcale nie muszą być nudne! Kilka słów o tym, jak i czym beż może Cię jeszcze zaskoczyć i kilka praktycznych wskazówek, jak wykorzystać moc beżu w swoim mieszkaniu.

    baner

    Zimny beż, ciepły beż. Kilka słów o obliczach beżu

    Kiedy myślimy o beżowych ścianach w mieszkaniu, od razu nasuwają nam się skojarzenia z bezpieczeństwem, ciepłem i przytulnością. To jasne, bo właśnie taki jest beż! Ale to tylko jedna z jego wielu twarzy. Poznaj je wszystkie i przekonaj się, jakie wnętrza można kreować używając beżu jako bazy.

    Przeglądając katalog kolorów farb do ścian i sufitów można zauważyć, że kolorem z największą liczbą odcieni jest właśnie beż. Beżowe farby do ścian występują zazwyczaj w kilku, a w niektórych przypadkach nawet kilkunastu różnych odcieniach. Z czego to wynika? Beż jest kolorem wywodzącym się z natury. Znajdujemy go w kolorze skóry, plażowego lub pustynnego piasku, w drewnie i kolorze kamieni. Natura oferuje nam najbogatszą paletę kolorystyczną, jaka istnieje, a producenci farb chętnie z tego korzystają. To najlepsze źródło inspiracji, dzięki któremu beżowa farba do ścian występuje w tak wielu odcieniach, a w zestawieniu z innymi kolorami tworzy prawdziwie nietuzinkowe wnętrza.

    Połączenie ciemnego beżu i grafitu idealne do nowoczesnych wnętrz

    Wracając do odcieni beżu to tak, jak oferuje nam je natura – do wyboru mamy ciepłe i zimne odcienie beżu. Ciepły beżowy kolor może zawierać odrobinę różu, żółci czy koloru pomarańczowego, a jego chłodne odcienie zahaczają o szarości i biele. To daje nam nieograniczone możliwości kreowania przestrzeni wokół beżowych ścian i przeczy wszelkim głosom krytyki, że beż jest mało wyrazisty i nie daje wielu możliwości aranżacyjnych. Beżowe ściany oznaczają pewną uniwersalność i to ich największa zaleta – bo to właśnie wokół nich możemy wykreować swoje wymarzone wnętrze i w ten sposób wydobyć z beżu to, co najlepsze.

    Beżowe ściany. Jaki kolor pasuje do beżowych wnętrz?

    Beżowe ściany – z jakim kolorem je łączyć? Beż znakomicie współpracuje z każdym kolorem, z którym go zestawimy. To właśnie ta uniwersalność, która jest jego największą zaletą, pozwala nam łączyć  go z prawie każdym kolorem – zielenią, brązem, bielą, szarością czy intensywnymi odcieniami czerwieni, fioletu czy oranżu.

    Kolor beżowy znakomicie odnajduje się także w aranżacjach, w których zależy nam na wprowadzeniu dużych kontrastów.

    Połączenie czerni i beżu to ciekawe rozwiązanie aranżacyjne, które w odpowiednich proporcjach może stworzyć modne i nowoczesne wnętrze.

    Poznaj więcej przepisów na beż we wnętrzach!

     

    Beżowy salon z czarnymi dodatkami

    Beżowe ściany w monochromatycznym wnętrzu

    Ciepłe odcienie beżu sprawdzą się w pomieszczeniach, w których chcemy stworzyć ciepłą, przyjazną i przytulną przestrzeń do spędzania czasu z najbliższymi. To często wybierane rozwiązanie do salonu, sypialni, jadalni czy pokoju dziecka. Kolor ten zachęca do bliskości i sprawia, że chętne przebywamy w jego otoczeniu. Dlatego wiele osób decyduje się na ten kolor w pomieszczeniach, w których przebywamy w domu najczęściej.

    Jeśli decydujemy się na wprowadzenie ciepłego beżu do naszego mieszkania, można tu pokusić się o wykorzystanie wielu odcieni beżu w jednym pomieszczeniu. Takie monochromatyczne wnętrze na pewno nie będzie nudne. Połączenie różnych odcieni tak bogatego koloru, jakim jest beż sprawi, że kompozycja będzie przyciągała wzrok swoją nietuzinkowością. Sięgnij po dodatki w kolorze złamanej bieli, piaskowego czy słomkowego beżu, aż po głębokie brązy. W monochromatycznym wnętrzu ważne jest też zastosowanie różnych faktur na dywanach, poduszkach, zasłonach czy firanach, aby wypełnić jednolite wnętrze tego typu wielowymiarowymi elementami.

    Połącz beż ze złamaną bielą lub szarością

    Jeśli jednak chcesz zestawić ciepły beż z innym kolorem, ale zależy Ci na utrzymaniu spójności i spokoju w aranżacji – sięgnij po biel, jej złamane odcienie albo szarość. To połączenie, odpowiednio podkreślone stylowymi dodatkami, drewnianymi dodatkami i dyskretnym oświetleniem, to przepis na sukces praktycznie w każdym wnętrzu. Beżowe ściany i szara kanapa? Idealne połączenie! Podobnie jak beż w zestawieniu z szarą podłogą czy meblami w różnych odcieniach szarości czy grafitu. Postaw na połączenie bieli i szaro-beżowej farby by cieszyć się spokojną aranżacją, w otoczeniu której odpoczniesz i się zrelaksujesz.

    Złoto i czerń – idealne, gdy marzy Ci się zimny beż na ścianach

    Jeszcze ciekawiej zaczyna się robić, gdy wybieramy chłodny odcień beżu jako kolor ścian. Zimny beż w połączeniu z czarnymi i złotymi dodatkami tworzy wnętrza nowoczesne i eleganckie. Nie zmienia to faktu, że to połączenie sprawdzi się też w przypadku ciepłych odcieni beżu.

    okrągłe złote lustro nad toaletką ze złotymi dodatkami na tle beżowej ściany

    Beż i złoto to niezastąpiony duet. Złote dodatki potrafią wydobyć z beżu to, co najlepsze – sprawiają, że nabiera on wyrazu, którego pierwotnie mogło mu brakować. Nawet jako zwykłe tło dla niewielkiej liczby dodatków w metalicznym odcieniu złota, beż zyskuje zdecydowany charakter i wnosi do pomieszczenia elegancję. W nowoczesnej aranżacji wystarczy zaledwie kilka złotych dodatków, by uzyskać ten efekt. Postaw na złote ramy luster, ramek do zdjęć, elementy lamp lub dodatki w postaci złotych figurek a przekonasz się, jak zmieni się oblicze beżowych ścian w Twoim salonie czy sypialni.

    Zimny beż jako kolor ścian znakomicie łączy się też z czernią i grafitem, z którymi tworzy wnętrza nie tylko eleganckie, a także industrialne czy w stylu loft. To kontrastowe połączenie jest chętnie wybierane do nowoczesnych miejskich aranżacji, które odpowiadają wszystkim współczesnym trendom. W tym przypadku trzeba zadbać jedynie o proporcje, by jednego koloru było więcej, a drugiego mniej. Dzięki temu uzyskamy modny i miły dla oka efekt.

    Beżowe ściany w kuchni
    lustro w złotej ramie zawieszone na beżowej ścianie

    Połącz beżowe ściany z zielenią i zaproś naturę do swoich wnętrz

    Jeśli zależy Ci na wyrazistym połączeniu kolorystycznym, ale jednocześnie spokojnym i stonowanym – beż i zieleń to para idealna! Oba te kolory nawiązują do barw znanych nam z natury, dlatego tak dobrze ze sobą współpracują i są tak chętnie wybierane jako duet kolorystyczny w aranżacji wnętrz. Tworzą przestrzenie harmonijne i sprzyjające relaksowi, a także pracy i nauce.  Beż wycisza i uspokaja, podobnie jak zieleń, która dodatkowo pozytywnie wpływa na koncentrację i zachęca do działania. Połączenie beżu i zieleni przywołuje nieodparte skojarzenia z tym, co znamy z natury – zielenią roślin i szaro-beżowym odcieniem kamieni i piasku. Beżowa farba do ścian i zielone dodatki: poduszki, koce, rośliny i inne akcenty nawiązujące do natury to połączenie, obok którego nie da się przejść obojętnie.

    Beż i błękit nieba lub granat oceanu

    Kolejna propozycja prosto z natury – beże i błękity, a także kolor granatowy, szmaragdowy czy kobaltowy. Wnętrza urządzone w tym zestawieniu kolorystycznym przywołują wspomnienia nadmorskich pejzaży. Nic dziwnego! To połączenie barw zaczerpnięto z tego, co znamy i zawsze miło wspominamy – głęboki błękit morza i łagodny nieba nad jasnobeżowym piaskiem, na który morze wyrzuciło trochę szaro-beżowych kamieni i kawałków drewna.

    Jak przenieść ten pejzaż do wnętrz? Beżowe farby do ścian świetnie sprawdzą się tu jako tło dla pozostałych elementów wnętrza. Dodaj do tego odrobinę szarości, bieli, słonecznego odcienia beżu i naturalnych dodatków oraz kolor przełamujący stonowaną aranżację – kanapę w Twoim ulubionym odcieniu niebieskiego, komodę z kobaltowym akcentem czy dodatki w kolorze błękitu. Możesz pokusić się tutaj o połączenie beżu i błękitu na ścianach – pomaluj jedną ścianę na intensywny, kontrastujący kolor lub pastelowe odcienie błękitu i ciesz się aranżacją przywołującą miłe, nadmorskie wspomnienia.

    beżowe farby do ścian znakomicie komponujące się z zielonymi dodatkami
    beżowe ściany w pokoju dziennym z szarymi i niebieskimi dodatkami

    Wprowadź spokój i elegancję do salonu i sypialni

    Pomieszczeniami, do których najczęściej wybieramy beżowe farby do ścian, są salon i sypialnia.

    W pokoju dziennym zależy nam na uzyskaniu efektu przytulności lub elegancji – dzięki uniwersalności beżu te dwie cechy wcale nie muszą się wykluczać! Beżowe ściany w salonie zachęcają do spędzania w nim czasu z całą rodziną, a eleganckie złote lub czarne dodatki sprawiają, że wnętrze zyskuje elegancki i nowoczesny charakter. W sam raz na spotkania ze znajomymi! Jeśli jednak zależy Ci na stworzeniu domowej atmosfery, postaw na niebieską lub zieloną kanapę i naturalne dodatki, np. wiklinowe kosze, meble i dekoracje oraz na drewniane dodatki.

    W sypialni szukamy najczęściej spokoju i wyciszenia, które mogą nam przynieść właśnie beżowe farby do ścian. Dodaj do tego subtelne i dyskretne oświetlenie, miękkie poduszki w ulubionym kolorze, zróżnicowane faktury. Gdy pozwolisz otulić się beżowym wnętrzom, przekonasz się jak skutecznie każdego wieczoru mogą kołysać Cię do snu.

    Prosta beżowa aranżacja z wykorzystaniem klasycznych mebli
    beżowe ściany w sypialni urządzonej w stylu boho

    Beżowa kuchnia i przedpokój

    W każdym domu kuchnia jest miejscem, w którym często spędzamy czas z najbliższymi. Czasami przy wspólnym gotowaniu, a czasami przy codziennych pogaduchach. Dlatego tak chętnie wprowadzamy beż właśnie do tego pomieszczenia.

    Beżowe farby do kuchni to aranżacyjny trend, któremu ciężko się oprzeć! Dzięki specjalnym właściwościom farb przeznaczonych do pomieszczeń o podwyższonej wilgotności oraz zmywalności, nie musimy martwić się o stan naszych ścian w tym pomieszczeniu.

    Dzięki tej dowolności aranżacyjnej jaką dają nam beżowe ściany także w kuchni, możemy połączyć je zarówno z białymi, jak i szarymi, a nawet ciemnymi meblami. Postaw na beżowe ściany w kuchni i ciesz się ciepłem i przytulnością, które wniosą do tego wnętrza!

    Z kolei beżowe ściany w przedpokoju zapraszają do domu i zachęcają do spędzania w nim czasu. Już od samego wejścia tworzą atmosferę pełną ciepła i bliskości, zachęcając do wejścia do mieszkania i pozostania w nim na dłużej. Połącz beżowe ściany w przedpokoju z drewnianymi dodatkami, dużym lustrem optycznie powiększającym przestrzeń oraz dyskretnym oświetleniem, by cieszyć się wejściem do domu, które zawsze zachęca do powrotu. Dodaj do tego złote lub czarne dodatki, by od samego wejścia zachwycać elegancką aranżacją.

    beżowe ściany w przedpokoju

    Poznaj ciepło i harmonię beżu i pozwól im się otulać każdego dnia

    Wykorzystaj omówione w tym artykule połączenia kolorystyczne lub samodzielnie poszukaj inspiracji w otaczającej Cię codzienności i stwórz swoje wymarzone wnętrza przy użyciu beżowych farb do wnętrz! 

    Beż i drewno w łazience
    beżowe ściany w pokoju w zestawieniu z naturalnymi elementami
    Szaro beżowe ściany i naturalne dodatki tworzą ciepłe i przytulne wnętrze
    beżowe ściany w otoczeniu naturalnych dodatków
    Beżowe ściany idealnym tłem w jadalni

    Beżowe farby do ścian i sufitów w HIPPER.pl

    < Cofnij